Radio Opole » Gospodarka
2024-06-08, 09:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Prace na zamku w Grobnikach opóźnione. "Mam nadzieję, że do końca lata dach zostanie zrobiony"

Remont Komandorii Joanitów w Grobnikach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remont Komandorii Joanitów w Grobnikach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Opóźniają się prace remontowe dawnej Komandorii Joanitów w Grobnikach. To największa inwestycja gminy Głubczyce realizowana w ostatnim czasie. Samorząd pozyskał na ten cel blisko 12 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Obiekt przechodzi kompleksową modernizację. Kolejnym etapem realizowanych prac miała być wymiana dachu. Prace jednak nie ruszyły zgodnie z harmonogramem. Dlaczego? Tłumaczy Adam Krupa, burmistrz Głubczyc.

- Pojawiły się problemy z wykonawstwem. Brakuje ludzi. Podejrzewam, że są też problemy z płynnością finansową firmy. Pocieszające jest to, że wszedł podwykonawca na roboty na dachu. Byłem tam dwa dni temu. Roboty są w miarę zaawansowane. Wciągnięto część konstrukcji drewnianej na tej strop. Rozmawiałem też z tym podwykonawcą. To jest doświadczona firma. Mająca potencjał, więc jeżeli nie zajdą tam nieprzewidziane przez nas perturbacje. Wtedy mam nadzieję, że do końca lata dach zostanie zrobiony.

Termin realizacji inwestycji, na co pozwala regulamin Polskiego Ładu został przedłużony. W tej chwili zakończenie robót planowane jest na połowę przyszłego roku. Do tej pory wykonano przede wszystkim gruntowne prace wewnątrz budynku.
Adam Krupa

Gospodarka

2024-06-24, godz. 14:00 Zamknięte z powodu remontu. Problemy kierowców na dwóch traktach wojewódzkich Dwie kolejne drogi wojewódzkie zamknięte na czas prac remontowych. Jedna z nich to ta oznaczona numerem 454. » więcej 2024-06-23, godz. 09:41 Są pieniądze na podnoszenie kwalifikacji zawodowych dla obcokrajowców Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej, którzy przebywają w naszym kraju legalnie i chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, mogą starać się o zwrot kosztów… » więcej 2024-06-21, godz. 12:00 Baborów zmienia oświetlenie. Nowe lampy w całej gminie Samorząd Baborowa przystępuje do kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego. Gmina pozyskała na ten cel ponad 1,3 mln złotych z rządowego programu ''Rozświetlamy… » więcej 2024-06-21, godz. 07:30 Podwyżki taryf za prąd i gaz wymuszą na gminach windowanie lokalnych opłat Gminy z Opolszczyzny szykują się do podnoszenia lokalnych opłat. Od lipca państwowe firmy mają wprowadzić nowe taryfy na prąd i gaz. » więcej 2024-06-20, godz. 20:00 Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw i samorządów były tematami kongresu w Mosznej Środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny. Do zamku w Mosznej przyjechali naukowcy, specjaliści oraz przedsiębiorcy na Opolski Kongres ESG… » więcej 2024-06-20, godz. 15:30 Politechnika Opolska wyróżniła firmy najbardziej przyjazne cudzoziemcom 29 opolskich przedsiębiorstw zgłosiło się do trzeciej edycji konkursu 'Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom'. Dzisiaj (20.06) poznaliśmy laureatów plebiscytu… » więcej 2024-06-20, godz. 09:00 Centrum Integracji Cudzoziemców z nową ofertą dla bezrobotnych obywateli spoza UE Obywatele spoza Unii Europejskiej, którzy szukają pracy, mogą skorzystać z nowej oferty, jaką przygotowało Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu. W ramach… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 "Będzie tętnić życiem". WSSE otworzyła w Brzegu Lokalne Centrum Biznesu Brzeg ma Lokalne Centrum Biznesu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park otworzyła halę przemysłową na terenie po byłej jednostce wojskowej… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 Jest dokumentacja i pozwolenie. Z poślizgiem ruszy budowa oczyszczalni ścieków w Chrzelicach Budowa oczyszczalni ścieków w Chrzelicach nie została zakończona - czytamy w „Raporcie o stanie gminy Biała za rok 2023”. W maju dokument przedłożono… » więcej 2024-06-19, godz. 11:26 Karta czy gotówka? Sprawdzamy, czym lepiej i bezpieczniej płacić na wakacjach za granicą Wakacje zaplanowane, a co z wydatkami na nich? Płatności kartą czy gotówką? Przed wyjazdem na zagraniczne wojaże przypominamy, że warto sprawdzić, jakie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »