Radio Opole » Gospodarka
2024-05-09, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Głogówek: powstanie bloku SIM zależy od zainteresowania potencjalnych lokatorów

Zdjęcie ilustracyjne [fot. materiał SIM]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. materiał SIM]
Pozwolenie budowlane wydane, można rozpoczynać budowę budynku wielorodzinnego w Głogówku. Inwestycję realizuje spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe.
- Trzykondygnacyjny budynek zaplanowany przy ul. Konopnickiej będzie miał 33 mieszkania - mówi burmistrz Głogówka Piotr Bujak. – W tej chwili po stronie SIM są działania zmierzające do uzyskania finansowania tej inwestycji. Natomiast po stronie gminy Głogówek jest przygotowanie regulaminu naboru na te mieszkania, a później przeprowadzenie tego naboru. Ten temat będziemy procedować na jednej z najbliższych sesji rady miejskiej. Także od zainteresowania naborem będzie zależało, kiedy ten budynek powstanie.

Na budowę mieszkań gmina Głogówek pozyskała 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pieniądze wniesiono aportem do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe. Jednym z jej udziałowców jest gmina Prudnik.

Budowa pierwszego bloku w tym mieście ma zapewnione finansowanie i rozpocznie się mimo, że nie udało się skompletować 32 najemców mieszkań. Problemem jest ustawowe kryterium dochodowe. Od przyszłych lokatorów wymagana jest też jednorazowa partycypacja wynosząca 20 procent kosztów budowy mieszkania.
Piotr Bujak

Gospodarka

2024-05-21, godz. 13:30 Koniec z azbestem w Lewinie Brzeskim. Trwa wymiana sieci wodociągowej Woda w Lewinie Brzeskim i Łosiowie będzie smaczniejsza i zdrowsza. Gmina jest już na półmetku inwestycji polegającej na wymianie rur azbestowych na nowe… » więcej 2024-05-20, godz. 17:45 Rekordowa liczba chętnych na unijne dofinansowanie współpracy przygranicznej Zaskakująco duże jest zainteresowanie unijnym dofinansowaniem polsko-czeskiej współpracy w Euroregionie Pradziad. W pierwszym naborze nowej unijnej perspektywy… » więcej 2024-05-20, godz. 14:51 Samorząd Głubczyc remontuje budynek USC Rozpoczęły się prace remontowe Urzędu Stanu Cywilnego w Głubczycach. W pierwszym etapie prac zostanie całkowicie wymienione pokrycie dachowe budynku. Samorząd… » więcej 2024-05-17, godz. 21:15 Lwy Turystyki przyznane. Społecznicy, działacze i przedsiębiorcy zostali wyróżnieni Z turystyką za pan brat. Od lat działają na rzecz jej rozwoju, popularyzowania i promowania. 11 osób z Opolszczyzny zostało dziś (17.05) nagrodzonych w konkursie… » więcej 2024-05-16, godz. 13:09 Kierowcy wyczekują, kiedy ruszy remont drogi powiatowej Grodzisko-Kadłub Kierowcy wypatrują firmy, która miała zająć się przebudową około 4-kilometrowego odcinka drogi między Grodziskiem a Kadłubem (gmina Strzelce Opolskie)… » więcej 2024-05-15, godz. 15:00 XII Giełda Pracy na UO. Sporo ofert dla studentów i absolwentów Przedstawiciele różnych branż zaprezentowali oferty pracy dla studentów i absolwentów opolskich uczelni. » więcej 2024-05-15, godz. 12:20 Będzie remont dachu kościoła parafialnego w Grobnikach Kościół parafialny pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Grobnikach będzie miał nowy dach. Pieniądze na ten cel, w kwocie blisko 1,3 miliona złotych gmina Głubczyce… » więcej 2024-05-14, godz. 18:30 "Mam nadzieję, że przypadną mieszkańcom do gustu". Będą nowe witacze w gminie Branice Na drogach wjazdowych do gminy Branice pojawią się nowe witacze. Design projektowanych tablic informacyjnych będzie nawiązywał do charakterystycznych budowli… » więcej 2024-05-11, godz. 08:51 Wkrótce upływa ważny termin dla przedsiębiorców - Do 20 maja część płatników składek powinna przekazać do ZUS rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - przypomina Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik… » więcej 2024-05-10, godz. 09:00 Samorządowcy chcą decentralizacji zatwierdzania taryf za wodę i ścieki Radni będą uchwalać taryfy za wodę i ścieki. Powrót do tej praktyki popierają m.in. władze Prudnika i Głuchołaz. Stawki za media proponują lokalne spółki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »