Radio Opole » Gospodarka
2024-02-27, 19:15 Autor: Witold Wośtak

Reintegracja społeczna i zawodowa czeka na chętnych. Oferta Cispolu w Polanowicach

Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach [fot. Witold Wośtak]
Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach [fot. Witold Wośtak]
Nowych uczestników poszukuje Centrum Integracji Społecznej Cispol w Polanowicach obok Byczyny. Są wolne miejsca w warsztatach stolarskim i rękodzieła.
Zgłosić się mogą mieszkańcy gminy w trudnej sytuacji życiowej, między innymi osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, uzależnione czy po wyjściu z zakładu karnego. Czas pracy wynosi 7,5 godziny dziennie.

- Oferujemy szeroki zakres reintegracji społecznej i zawodowej - mówi Wioletta Kardas, dyrektorka Cispolu. - W ramach tej społecznej jest wsparcie psychologa, doradcy zawodowego, są grupy edukacyjne oraz codzienna pomoc pracownika socjalnego w rozwiązywaniu zwykłych potrzeb życiowych. Chodzi między innymi o pomoc w składaniu wniosku osłonowego do ośrodka pomocy społecznej bądź współpracę z kuratorami. Wsparcie w ramach aktywizacji zawodowej ma miejsce w warsztatach pod okiem instruktora zawodu.

Maksymalny okres uczestnictwa w Cispolu to dwa lata. - Najpierw podpisujemy kontrakt na miesiąc próbny - zaznacza Kardas.

- Po okresie próbnym jest wpisywany indywidualny program zatrudnienia socjalnego na 11 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Jeśli rok jest dla danej osoby niewystarczający, a w rzeczywistości niestety tak jest, dajemy możliwość przedłużenia do dwóch lat. Oczywiście, okres uczestnictwa zalicza się do stażu pracy, a od świadczenia integracyjnego odprowadzane są składki.

Wspomniane świadczenie integracyjne to niemal 1800 złotych na rękę. Poza tym uczestnicy warsztatów mają zapewniony obiad.
Wioletta Kardas 1
Wioletta Kardas 2

Gospodarka

2024-04-12, godz. 18:00 Tłumy na nyskich targach pracy. Dopisali też pracodawcy Kilka tysięcy osób odwiedziło targi pracy w Nysie. Impreza z roku na rok jest coraz większa. » więcej 2024-04-12, godz. 16:00 Prudnik ma kolejnego inwestora. Marszałek województwa poparł reelekcję urzędującego burmistrza W Prudniku chce zainwestować spółka PSM-Metallbau z branży budowlanej. Zatrudniający 30 pracowników zakład ma powstać na terenie Katowickiej Specjalnej… » więcej 2024-04-12, godz. 13:41 O dyskryminacji, równaniu płac i szans rozmawiano w trakcie Opolskiego Kongresu Kobiet Na tematach związanych ze zmianami dyrektyw unijnych, szansami, jakie one przynoszą oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć skupili się uczestnicy… » więcej 2024-04-11, godz. 16:18 Rusza rewitalizacja dwóch zabytków w centrum Olesna. Gmina opłaca tylko 2 procent kosztów Umowy podpisane, wykonawca może rozpoczynać prace w centrum Olesna. Mowa o remoncie bocznej elewacji ratusza na rynku i wymianie dachu w Publicznej Szkole Podstawowej… » więcej 2024-04-09, godz. 10:26 ZUS wypłaca tegoroczne "trzynastki". Na konta trafiło już 115 mln złotych Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę tegorocznych 'trzynastek'. Pierwsze przelewy 'poszły' pod koniec ubiegłego miesiąca, kolejne… » więcej 2024-04-05, godz. 17:00 Po drogach Strzelec Opolskich i Krapkowic będą kursowały elektryczne autobusy Cztery fabrycznie nowe, zeroemisyjne autobusy elektryczne zasilą flotę strzeleckiego PKS. Pierwszy pojazd przyjechał już do zajezdni, kolejne pojawią się… » więcej 2024-04-05, godz. 14:00 Umowa podpisana. DW 459 w Żelaznej ma być równa jak stół Prawie kilometr wojewódzkiej trasy 459 w Żelaznej zostanie wyremontowany. » więcej 2024-04-04, godz. 20:30 Prudnicka młodzież może przebierać w ofertach kształcenia i pracy. Problemem jest znaczny ubytek uczniów Jakie są możliwości kontynuowania nauki oraz zatrudnienia mogła dowiedzieć się młodzież w Prudniku. W hali sportowej liceum odbyły się 15. Targi Pracy… » więcej 2024-04-04, godz. 16:53 "Ciężko o dobrego, sumiennego pracownika". Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Opolskich Ponad 20 firm, uczelnie wyższe i instytucje państwowe prezentowały się dziś (04.04) podczas Strzeleckich Targów Pracy i Edukacji. Wydarzenie, które odbyło… » więcej 2024-04-03, godz. 18:00 System kaucyjny - potrzebny, ale niedopracowany. Opolscy przedsiębiorcy o wprowadzeniu kaucji za butelki i opakowania Od stycznia 2025 roku ma zostać wprowadzony system kaucyjny. Kaucja ma wynieść pięćdziesiąt groszy za butelkę. Ma objąć jednorazowe butelki z tworzyw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »