Radio Opole » Gospodarka
2023-09-26, 18:00 Autor: Adam Wołek

Innowacyjne rolnictwo. Gospodarze z Mosznej wyróżnieni

Wyróżnienie dla opolskich rolników [fot. Adam Wołek]
Wyróżnienie dla opolskich rolników [fot. Adam Wołek]
Wyróżnienie dla opolskich rolników [fot. Adam Wołek]1
Wyróżnienie dla opolskich rolników [fot. Adam Wołek]1
Opolscy rolnicy zmieniają specjalizację w swoich gospodarstwach i są za to nagradzani. Przykład gospodarzy z Mosznej, którzy wcześniej hodowali zwierzęta, a teraz skupili się na produkcji roślinnej, jest jednym z najlepszych.
Waldemar i Renata Borowczykowie są laureatami specjalnego wyróżnienia podczas centralnego etapu konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

- Kryteria konkursu były bardzo wymagające - powiedział dyrektor opolskiego oddziału KRUS Piotr Ciona. - Przekształcenie gospodarstwa z produkcji zwierzęcej w roślinną. To było docenione, jako przedsiębiorstwo przekształcające się bez zbędnych kosztów.

- Musimy mówić o sukcesach mieszkańców naszego regionu - powiedziała Violetta Porowska, starająca się o reelekcję posłanka Prawa i Sprawiedliwości. - Należy o nich mówić, pokazywać jako przykład innym rolnikom, ze jednak się da, tylko trzeba chcieć.

- Staramy się, by w naszym gospodarstwie wszystko miało swoje miejsce - podkreśla Waldemar Borowczyk, nagrodzony rolnik. - Najnowocześniejsze maszyny, takie idące z duchem czasu. Poza tym u nas musi być wszystko przygotowane, bezpieczne i dopięte na ostatni guzik. Od A do Z.

To była już XX edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Piotr Ciona
Violetta Porowska
Waldemar Borowczyk

Gospodarka

2023-12-08, godz. 14:47 Opolskie firmy z najlepszym wynikiem finansowym nagrodzone w rankingu "Złota Setka" Najlepiej zarządzające i rozwijające się firmy z województwa opolskiego zostały nagrodzone. Po raz 10. rozstrzygnięto ranking 'Złotej Setki'. W tym roku… » więcej 2023-12-07, godz. 16:15 Trwa nabór najemców na mieszkania SIM w Strzelcach Opolskich. Są pierwsi chętni Nowoczesny budynek z 32 mieszkaniami ma powstać w Strzelcach Opolskich przy ul. Azaliowej. Gmina ogłosiła właśnie nabór najemców. Po kilku dniach jest już… » więcej 2023-12-07, godz. 13:45 W piątek poznamy Złotą Setkę Opolszczyzny! To ranking największych firm naszego województwa. Na podstawie danych finansowych przedsiębiorstw przesłanych do Krajowego Rejestru Sądowego opracowują go… » więcej 2023-12-06, godz. 16:00 Murów: powstaje budynek urzędu gminy. Niebawem koniec funkcjonowania w "lokalu zastępczym" W Murowie powstaje Centrum Usług Publicznych, w którym znajdzie się m.in. urząd gminy. » więcej 2023-12-06, godz. 11:38 Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Marek Wadowski nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Wczoraj (05.12) złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej bez… » więcej 2023-12-05, godz. 20:00 "Pompy ciepła dają radę nawet zimą". Gmina Rudniki zainwestowała 4,5 miliona złotych w OZE Zakończyła się duża inwestycja gminy Rudniki w odnawialne źródła energii. Główną motywacją d o jej realizacji było obniżenie ceny za prąd. » więcej 2023-12-05, godz. 16:30 Ponad 13,5 miliona złotych trafiło do opolskich samorządów na remonty i budowę dróg Kolejne pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok podzielone. Tym razem trafiły one do dwóch gmin - Strzeleczki i Skoroszyce. Dziś (05.12)… » więcej 2023-12-05, godz. 13:30 Zimno na dworze, zimno w robocie. PIP kontroluje i przypomina o zasadach organizacji pracy Pierwsze mrozy to pierwsza fala telefonów do inspekcji pracy ws. temperatury w pomieszczeniach, gdzie pracujemy. - Mamy już zgłoszenia, na które zareagowaliśmy… » więcej 2023-12-05, godz. 10:47 Wykonawca zdążył przed mrozami. Kolejne drogi w Choruli wyremontowane Nieco ponad 1 mln zł kosztował kompleksowy remont dróg w Choruli (gmina Gogolin). Dokładnie chodzi o ul. Polną i plac Wiejski. Przy okazji przebudowano także… » więcej 2023-12-04, godz. 15:35 "Poszerzanie wiedzy daje nam szczęście". W Opolu dyskutowano o nauce przez całe życie Daje nam nie tylko możliwość poszerzania wiedzy, ale też rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Mowa o nauce, a dokładniej o lifelong learingu, czyli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »