Radio Opole » Gospodarka
2023-09-15, 19:10 Autor: Agnieszka Stefaniak

Brzeska "Zielonka" ma nową drogę. Inwestycja WSSE na Opolszczyźnie

Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Brzeska "Zielonka" uzbrojona [fot. Agnieszka Stefaniak]
Nieco ponad 750 metrów nowej drogi oddano oficjalnie do użytku na brzeskiej "Zielonce". To teren inwestycyjny gminy, który pozostaje w zasobach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Na zagospodarowanie czeka ok. 54 hektarów terenu i jak usłyszeliśmy od burmistrza Brzegu, rozmowy z inwestorami są mocno zaawansowane.

- Mamy dwie, trzy firmy, które chodzą wokół tego terenu już od trzech lat. Dopinamy pewne rzeczy. To będzie branża samochodowa, myślę, że bardzo ciekawa, która kooperuje z dużymi, fajnymi firmami - mówi Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.

Inwestycja pochłonęła ponad 10 milionów złotych. Przy nowej drodze stoi już hala, gdzie działać będzie lokalne centrum biznesu.

- 5 tys. przestrzeni magazynowej, tysiąc biurowej. Jest mowa o dzierżawie, ale jeśli znajdzie się chętny atrakcyjny inwestor, to pozostajemy otwarci nawet na temat sprzedaży - mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Ja pamiętam, gdy jakiś czas temu byliśmy na terenie tej "Zielonki" i było ściernisko. A dziś stoimy na nowiutkiej drodze, o jakiej marzy niejedna polska gmina, jeśli chodzi o standardy, szerokość, chodniki - dodawał obecny na otwarciu Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

Hala będzie oddana do użytku na przełomie października i listopada. Jak wskazał szef strefy gospodarczej, województwo opolskie ma dobre warunki dla inwestorów. Przykład pierwszy z Brzegu, to ulgi podatkowe na poziomie 40 procent. Dla porównania na Dolnym Śląsku te same ulgi sięgają tylko 25%.
Jerzy Wrębiak
Piotr Wojtyczka, Marcin Ociepa

Gospodarka

2023-09-27, godz. 14:00 Nowy komfort jazdy w gminie Gorzów Śląski. Koniec inwestycji wartej niemal 2 miliony złotych Zakończył się remont nawierzchni kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 487 między Uszycami a Zdziechowicami w gminie Gorzów Śląski. » więcej 2023-09-27, godz. 08:00 Parafie beneficjentami rządowej dotacji. Skorzysta między innymi Głogówek Głogówek otrzymał blisko 900 tys. zł w drugim naborze Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W obecnej edycji rządowego wsparcia Głogówek dostał pieniądze… » więcej 2023-09-26, godz. 21:00 Nowy park do dyspozycji mieszkańców Praszki. Kilka możliwości spędzenia czasu Można korzystać z nowego parku rekreacyjnego w Praszce. Zakończyła się trwająca ponad rok budowa infrastruktury przy ulicy Kolorowej. » więcej 2023-09-26, godz. 18:00 Innowacyjne rolnictwo. Gospodarze z Mosznej wyróżnieni Opolscy rolnicy zmieniają specjalizację w swoich gospodarstwach i są za to nagradzani. Przykład gospodarzy z Mosznej, którzy wcześniej hodowali zwierzęta… » więcej 2023-09-26, godz. 15:15 Jest kasa, będzie realizacja. Powiat prudnicki i nyski otrzymał pieniądze od województwa na 3 zadania Dwa powiaty, trzy zadania. Do powiatu prudnickiego z budżetu województwa opolskiego trafi 650 tysięcy złotych, a do nyskiego 50 tysięcy złotych. Jedna z… » więcej 2023-09-25, godz. 17:02 Polsko-czeska współpraca na rzecz nowoczesnego kształcenia zawodowego Uczniowie z Prudnika korzystają z najnowocześniejszych w kraju pracowni dydaktycznych przemysłu 4.0. Laboratoria te są efektem polsko-czeskiego projektu „Technika… » więcej 2023-09-25, godz. 12:00 Pierwsze pieniądze na innowacje podzielone. OCRG rusza z drugim naborem 6,5 miliona złotych trafiło do opolskich firm na działania związane z badaniami i rozwojem. To wynik pierwszego naboru w ramach podziału nowej perspektywy… » więcej 2023-09-23, godz. 19:27 "To długo wyczekiwana inwestycja". Droga między Prószkowem a Zimnicami Małymi już przejezdna Po blisko roku od zamknięcia jest już dostępna dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Mowa o drodze wojewódzkiej nr 429 między miejscowościami Prószków… » więcej 2023-09-22, godz. 15:00 Trwa wypłacanie czternastych emerytur. W regionie otrzyma je ponad 245 tys. osób O przyznanie tych świadczeń nie trzeba wnioskować. ZUS z urzędu przekaże pieniądze na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym. » więcej 2023-09-22, godz. 11:11 Firma farmaceutyczna wpłaciła 18 milionów złotych zaległego podatku po kontroli opolskiej KAS 18 milionów złotych zaległego podatku CIT wpłaciła spółka należąca do międzynarodowej grupy farmaceutycznej. To efekt kontroli urzędników opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »