Radio Opole » Gospodarka
2023-05-23, 12:59 Autor: Witold Wośtak

Ratusz szuka partnera do budowy restauracji na wyspie Bolko. "Chcemy uniknąć sieciówek"

Konferencja prasowa o nowej restauracji na wyspie Bolko [fot. Paulina Lechowska]
Konferencja prasowa o nowej restauracji na wyspie Bolko [fot. Paulina Lechowska]
Urząd Miasta Opola poszukuje inwestora chętnego do budowy lokalu gastronomicznego przy parku 800-lecia na wyspie Bolko. Wybrano formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, aby miasto miało wpływ na charakter działalności.
Na działce wielkości pół hektara potrzebna jest restauracja, kawiarnia oraz szalet. Dzisiaj (23.05) w internecie umieszczono ogłoszenie, a chętni mają 3 tygodnie na zgłoszenia. Później będą negocjacje, wypracowanie wspólnej koncepcji oraz składanie ofert finalnych.

- Po to robimy partnerstwo publiczno-prywatne, żeby nie decydować za przedsiębiorcę, jakiego rodzaju działalność on będzie tutaj prowadzić i co sprzedawać. Wolimy jedynie uniknąć "sieciówek", których nie chcemy tutaj ze względu na wyspę Bolko, która ma odrębny charakter. Jako miasto nie jesteśmy natomiast kompetentni do budowy i prowadzenia restauracji. My oddamy grunt, a ktoś zbuduje lokal potrzebny w tym miejscu, co zresztą jest zapisane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Wiceprezydent Maciej Wujec dodaje, że miasto jest otwarte na negocjacje i różne pomysły. - Jako miasto chcielibyśmy osiągnąć dwa cele. Przede wszystkim oczekujemy obiektu zharmonizowanego z otoczeniem, czyli z piękną wyspą zabytkową oraz zielonymi przestrzeniami. Z drugiej strony chcemy zapewnić infrastrukturę, której tutaj brakowało, czyli restauracja oraz obiekty rekreacyjne. Tutaj jest pole do popisu dla podmiotów prywatnych.

Zdaniem prezydenta Wiśniewskiego, nowy lokal przy parku 800-lecia na wyspie Bolko mógłby zostać otwarty za rok lub półtora.
Arkadiusz Wiśniewski
Maciej Wujec

Gospodarka

2023-09-26, godz. 18:00 Innowacyjne rolnictwo. Gospodarze z Mosznej wyróżnieni Opolscy rolnicy zmieniają specjalizację w swoich gospodarstwach i są za to nagradzani. Przykład gospodarzy z Mosznej, którzy wcześniej hodowali zwierzęta… » więcej 2023-09-26, godz. 15:15 Jest kasa, będzie realizacja. Powiat prudnicki i nyski otrzymał pieniądze od województwa na 3 zadania Dwa powiaty, trzy zadania. Do powiatu prudnickiego z budżetu województwa opolskiego trafi 650 tysięcy złotych, a do nyskiego 50 tysięcy złotych. Jedna z… » więcej 2023-09-25, godz. 17:02 Polsko-czeska współpraca na rzecz nowoczesnego kształcenia zawodowego Uczniowie z Prudnika korzystają z najnowocześniejszych w kraju pracowni dydaktycznych przemysłu 4.0. Laboratoria te są efektem polsko-czeskiego projektu „Technika… » więcej 2023-09-25, godz. 12:00 Pierwsze pieniądze na innowacje podzielone. OCRG rusza z drugim naborem 6,5 miliona złotych trafiło do opolskich firm na działania związane z badaniami i rozwojem. To wynik pierwszego naboru w ramach podziału nowej perspektywy… » więcej 2023-09-23, godz. 19:27 "To długo wyczekiwana inwestycja". Droga między Prószkowem a Zimnicami Małymi już przejezdna Po blisko roku od zamknięcia jest już dostępna dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Mowa o drodze wojewódzkiej nr 429 między miejscowościami Prószków… » więcej 2023-09-22, godz. 15:00 Trwa wypłacanie czternastych emerytur. W regionie otrzyma je ponad 245 tys. osób O przyznanie tych świadczeń nie trzeba wnioskować. ZUS z urzędu przekaże pieniądze na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym. » więcej 2023-09-22, godz. 11:11 Firma farmaceutyczna wpłaciła 18 milionów złotych zaległego podatku po kontroli opolskiej KAS 18 milionów złotych zaległego podatku CIT wpłaciła spółka należąca do międzynarodowej grupy farmaceutycznej. To efekt kontroli urzędników opolskiego… » więcej 2023-09-21, godz. 13:45 Miało być pięknie, ale nie wyszło. Mieszkańcy składają reklamacje za wakacje Wrócili niezadowoleni z urlopu i składają reklamacje. Wrzesień to czas, kiedy rzecznicy praw konsumentów mają najwięcej skarg dotyczących usług turys… » więcej 2023-09-20, godz. 10:00 Opolscy rolnicy o embargu na ukraińskie zboże. Zdania są podzielone - Ukraińskie zboże nie powinno zostawać w Polsce, ale powinno się szukać bardziej dyplomatycznego rozwiązania, bo znów będą straty - mówią opolscy rolnicy… » więcej 2023-09-19, godz. 18:30 Prewencja w gospodarstwie to podstawa. Opolski KRUS szkolił rolników O bezpieczeństwie w rolnictwie i najnowszych świadczeniach oferowanym rolnikom rozmawiano podczas spotkania panelowego organizowanego przez opolski oddział… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »