Radio Opole » Gospodarka
2023-03-23, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Opole: WSB pogłębi współpracę z KAS o projekty badawcze i dane analityczne

M. Jagusch i A. Dornfeld-Kmak [fot. Witold Wośtak]
M. Jagusch i A. Dornfeld-Kmak [fot. Witold Wośtak]
M. Jagusch i A. Dornfles-Kmak [fot. Witold Wośtak]
M. Jagusch i A. Dornfles-Kmak [fot. Witold Wośtak]
Były już staże, praktyki i wspólne konferencje naukowe, teraz czas na projekty badawcze. Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zacieśnia współpracę z Krajową Administracją Skarbową.
Choć placówki od wielu lat organizują razem różne inicjatywy, dzisiaj podpisano porozumienie o rozszerzeniu tych działań. - Czas zrobić następny krok - mówi Agnieszka Dornfeld-Kmak, zastępca dyrektora KAS w Opolu. - Przede wszystkim liczymy na projekty badawcze, ale też na kolejne konferencje. Chcielibyśmy, aby studenci w ramach na przykład swoich projektów kierunkowych przygotowali dla nas programy informatyczne. Dzięki temu my możemy wzbogacić swoją wiedzę, studenci nauczą się czegoś nowego, a my będziemy mogli wykorzystać to później. Moim zdaniem, to da również korzyść studentom, bo oni będą mogli pokazać swoje doświadczenie przyszłemu pracodawcy.

Małgorzata Jagusch, wicekanclerz WSB, zwraca uwagę, że absolwenci tej uczelni regularnie zasilają kadrę KAS. - Studenci zgłaszają się na staże i praktyki bardzo licznie oraz chętnie. Poza tym współpracują z wykładowcami pozyskiwanymi z urzędów. Choć nasza kooperacja ma wiele lat, dokładamy do niej kolejne elementy jak puzzle, aby jeszcze bardziej bogato i innowacyjnie podchodzić do tematów nieobcych nam, ale które nadal możemy doskonalić.

Wicekanclerz WSB ma nadzieję, że KAS w Opolu będzie udostępniać studentom dane do analizy i materiał badawczy do komercjalizacji.
Agnieszka Dornfeld-Kmak
Małgorzata Jagusch

Gospodarka

2023-06-06, godz. 20:35 Rynek w Baborowie zmienia swój wygląd. Kończy się pierwszy etap prac Dobiega końca pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Do tej pory została wymieniona sieć wodociągowa i gazowa oraz kanalizacja deszczowa. Powstały również… » więcej 2023-06-06, godz. 17:38 Olesno wyremontuje 7 ulic gminnych. Inwestycje za 3 mln złotych Umowy na przebudowę siedmiu ulic w gminie Olesno podpisał dzisiaj (06.06) burmistrz Sylwester Lewicki z dwiema firmami wykonawczymi. » więcej 2023-06-05, godz. 18:02 Brzeg chce wyremontować most na miejską wyspę. Dziś strach po nim chodzić Most na Kępę Młyńską w Brzegu z szansą na remont. Miasto liczy, że w sfinansowaniu inwestycji pomoże budżet państwa. » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 Bezpieczniej i komfortowo. Ulica Leśna w Ciepielowicach oddana do użytku Mieszkańcy Ciepielowic w gminie Dąbrowa mogą już korzystać z nowo wyremontowanej ulicy Leśnej. Droga poprawi dojazd do posesji, ale przede wszystkim ułatwi… » więcej 2023-06-05, godz. 12:24 W Zawadzkiem powstanie nowe osiedle. Najpierw jednak gmina wybuduje drogę Osiedle domów jednorodzinnych ma powstać w Zawadzkiem przy ul. Stawowej. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą, który zajmie się budową drogi w tym r… » więcej 2023-06-03, godz. 13:00 Przebudowa DK46 w pobliżu Kamienicy. Droga może być otwarta już w wakacje Trwa przebudowa 4,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 46 na styku województw dolnośląskiego i opolskiego nieopodal miejscowości Kamienica. Inwestycja… » więcej 2023-06-02, godz. 20:00 Jedni oferowali, drudzy szukali. W Nysie odbyły się Targi Pracy PARTNER 2023 Możliwość spotkania się z pracodawcami, okazja do rozmowy, a nawet wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Tak wyglądały Targi Pracy PARTNER, które odbyły się… » więcej 2023-06-02, godz. 17:03 Brzeg przeznaczy milion złotych na poprawę jakości powietrza Mieszkańcy Brzegu będą mogli otrzymać wsparcie finansowe do wymiany okien i drzwi. Miasto wyda na ten cel milion złotych. » więcej 2023-06-01, godz. 20:00 Wiemy, dlaczego remont DW414 trwał tak długo. Trasa oficjalnie otwarta 16 miesięcy trwała rozbudowa 2,5 kilometra drogi wojewódzkiej 414 między Prószkowem a Przysieczą. Teraz oficjalnie oddano do użytku jezdnię poszerzoną… » więcej 2023-06-01, godz. 10:55 W Kędzierzynie-Koźlu wystartował Budżet Obywatelski. Mieszkańcy mogą już zgłaszać projekty Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy przez cały miesiąc mogą zgłaszać swoje pomysły, które później będą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »