Radio Opole » Gospodarka
2023-02-07, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: są perspektywy wyłonienia wykonawcy przebudowy obiektu na cele publiczne

Wizualizacja Międzypokoleniowego Centrum Integracji w Prudniku [zdj. HSA]
Wizualizacja Międzypokoleniowego Centrum Integracji w Prudniku [zdj. HSA]
Biurowiec przy ul. Tkackiej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Biurowiec przy ul. Tkackiej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
W drugim przetargu gmina Prudnik bliska jest wyłonienia wykonawcy adaptacji budynku z przeznaczeniem na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. Wpłynęły cztery oferty. Rozpiętość cenowa wynosi dwa miliony złotych. Spełnione są oczekiwania samorządowców.
- W pierwszym przetargu zaproponowane kwoty były bardzo wysokie i przekraczały budżet przeznaczony na inwestycję - mówi burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. – Projekt została nieco odchudzona. Obiekt nadal wygląda atrakcyjnie. Pełnić będzie wszystkie, pierwotnie założone funkcje. Mieścić będzie dom dziennego pobytu, świetlicę środowiskową i klub seniora. Budynek będzie miał wszystkie udogodnienia dla tych grup wiekowych. Zniknie stojąca tam szkarada.

Na modernizację budynku przy ul. Tkackiej w Prudniku gmina uzyskała 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to ponad połowa szacowanych kosztów inwestycji. Biurowiec ten gmina kupiła od samorządu województwa za ponad 200 tys. zł. Mieścił się tam się oddział Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu.

Gospodarka

2023-03-20, godz. 10:30 "Mieliśmy delegacje z Tajwanu i Japonii". Inwestorzy zainteresowani strefą w Ujeździe - Lokalizacja, media i zasoby ludzkie mają tu ogromne znaczenie - przypomniał w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom, odnosząc się do… » więcej 2023-03-19, godz. 11:00 Nowe zadania GDDKiA na 2023 rok. W planach "ekspresówka" i kilka "krajówek" Opolski oddział GDDKiA ogłosił plany inwestycyjne na 2023 rok. Największym zadaniem jest budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 na odcinku pomiędzy… » więcej 2023-03-19, godz. 10:40 Od przedszkolaka do seniora - unijne pieniądze na rynek pracy Dzięki działaniom realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, będzie można zdobyć nowe kwalifikacje albo zmienić pracę. » więcej 2023-03-18, godz. 13:00 Nie płacą czynszu. Opolskie zajęło drugie miejsce w kraju Mieszkańcy Opolszczyzny na drugim miejscu w kraju pod względem zadłużeń czynszowych. Administratorom budynków zalegają 45,3 mln złotych. » więcej 2023-03-18, godz. 12:15 Jakie mają plany Ukraińcy, którzy przed i w czasie wojny przyjechali na Opolszczyznę? - Uchodźcy z Ukrainy zadomowili się na Opolszczyźnie, czują się tu bezpiecznie. 25% z nich chce tu zostać na dłużej, a może nawet na zawsze. » więcej 2023-03-17, godz. 19:30 Prudnik: porozumienie samorządowców jako platforma wymiany doświadczeń „Porozumienie Samorządowe Powiatu Prudnickiego” zawarli tamtejsi gminni decydenci. Jego inicjatorami są wiceburmistrz Prudnika i burmistrz Głogówka. Oprócz… » więcej 2023-03-17, godz. 12:30 Centrum Zielonej Transformacji w Opolu. Czy inwestycja będzie bezpieczna? Budowa Centrum Zielonej Transformacji przy ul. Podmiejskiej w Opolu rodzi wiele pytań. Mieszkańcy Groszowic i Grotowic zastanawiają się, czy inwestycja będzie… » więcej 2023-03-16, godz. 17:53 Powstanie międzypokoleniowe miejsce spotkań mieszkańców gminy Prudnik Ruszy przebudowa prudnickiego biurowca na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. W drugim przetargu gmina wyłoniła wykonawcę tej adaptacji. W obiekcie powstanie… » więcej 2023-03-16, godz. 10:01 Biologiczna ochrona roślin - to między innymi będzie premiowane w staraniu się o pieniądze z UE Rolnicy w Polsce mogą ubiegać się o unijne dopłaty bezpośrednie na nowy sezon. Wczoraj (15.03) ruszył pierwszy nabór w ramach Krajowego Planu Strategicznego… » więcej 2023-03-15, godz. 20:30 Tańszy gaz dla piekarzy i cukierników. Czy wpłynie to na cenę chleba? Piekarnie i cukiernie będą mogły skorzystać z tańszego gazu. Cena surowca wyniesie nieco ponad 200 zł za megawatogodzinę. Zakłada to podpisana przez prezydenta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »