Radio Opole » Gospodarka
2023-01-27, 18:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

EuroMisja. Młodzi Nowocześni przekonują, że Polska powinna wprowadzić walutę euro

Akcja EuroMisja [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Akcja EuroMisja [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Przedstawiciele Młodych Nowoczesnych przekonują, że wprowadzenie waluty euro w Opolu to konieczność. Podczas konferencji prasowej przed siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu zwracali uwagę, że w naszym kraju potrzebna jest debata, a euro nie jest niczym nowym i niestandardowym. W tym celu prowadzą kampanię informacyjną pod hasłem "EuroMisja".
- Droga do strefy euro prowadzi przez optymalizację wydatków publicznych i budżetu w taką stronę, aby nasze finanse publiczne nie były na kredyt - mówi poseł Witold Zembaczyński. - Dlatego uważamy, że ten długoterminowy proces wejścia do strefy euro będzie z korzyścią zarówno dla finansów publicznych, jak i obywateli. Ta akcja jest również znakiem firmowym naszego ugrupowania Nowoczesnej, jesteśmy głęboko przekonani, że wejście do strefy euro podniesie jakość życia Polaków.

- EuroMisja to akcja ogólnopolska realizowana przez stowarzyszenie Młodzi Nowocześni - tłumaczy Andrzej Prędke, wiceprzewodniczący partii Nowoczesnej i szef ogólnopolskiej młodzieżówki. - Oczywiście jako młodzi ludzie słuchamy opinii ekspertów, opinii ekonomistów, którzy o tym mówią, że euro będzie korzystne dla polskich przedsiębiorców, dla gospodarki, wreszcie dla obywateli. Przede wszystkim kierujemy się własnym rozsądkiem. Dla nas młodych ludzi euro jest po prostu wygodne i rozsądne. Chcemy otwarcie korzystać z tego, co nam świat daje.

- Europejscy kredytobiorcy nie mają takich kłopotów z kredytami, jakie są w Polsce. Europejski Bank Centralny utrzymuje stopy procentowe na poziomie trzy razy mniejszym - dodaje Dawid Huczek, szef opolskiej młodzieżówki Nowoczesnej.

Akacja informacyjna "EuroMisja" dotąd była realizowana w ponad 100 miastach w Polsce.
Witold Zembaczyński
Andrzej Prędke, Dawid Huczek

Gospodarka

2023-03-22, godz. 13:30 ZDW nie zapomina o remoncie DW 494 w Łowoszowie. Przetarg w tym roku? Dokumentacja jest gotowa, trwa końcowy etap uzyskiwania pozwoleń. To informacje o gruntownej przebudowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 494 w Łowoszowie obok… » więcej 2023-03-21, godz. 19:30 Polska cebula trafia na eksport. Wysokie ceny na bazarach, Polacy oszczędzają Cebula i pomidory - to warzywa, które w ostatnich miesiącach notują najwyższe wzrosty cen. Część sprzedawców uspokaja jednak, że to efekt sezonowych podwyżek… » więcej 2023-03-21, godz. 17:30 Nie dać się rutynie i zmęczeniu. BHP w pracy rolnika W ubiegłym roku Opolszczyzna straciła pierwsze miejsce w kraju pod względem bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Aby to zmienić, opolscy rolnicy wzięli… » więcej 2023-03-20, godz. 13:30 Opole: dwa kierunki na Zwierzynieckiej, Mały Rynek dla pieszych Ulica Zwierzyniecka szersza i dwukierunkowa, a Mały Rynek z ograniczonym ruchem samochodów - to założenia zmiany organizacji ruchu w ścisłym centrum Opola… » więcej 2023-03-20, godz. 10:30 "Mieliśmy delegacje z Tajwanu i Japonii". Inwestorzy zainteresowani strefą w Ujeździe - Lokalizacja, media i zasoby ludzkie mają tu ogromne znaczenie - przypomniał w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom, odnosząc się do… » więcej 2023-03-19, godz. 11:00 Nowe zadania GDDKiA na 2023 rok. W planach "ekspresówka" i kilka "krajówek" Opolski oddział GDDKiA ogłosił plany inwestycyjne na 2023 rok. Największym zadaniem jest budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 na odcinku pomiędzy… » więcej 2023-03-19, godz. 10:40 Od przedszkolaka do seniora - unijne pieniądze na rynek pracy Dzięki działaniom realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, będzie można zdobyć nowe kwalifikacje albo zmienić pracę. » więcej 2023-03-18, godz. 13:00 Nie płacą czynszu. Opolskie zajęło drugie miejsce w kraju Mieszkańcy Opolszczyzny na drugim miejscu w kraju pod względem zadłużeń czynszowych. Administratorom budynków zalegają 45,3 mln złotych. » więcej 2023-03-18, godz. 12:15 Jakie mają plany Ukraińcy, którzy przed i w czasie wojny przyjechali na Opolszczyznę? - Uchodźcy z Ukrainy zadomowili się na Opolszczyźnie, czują się tu bezpiecznie. 25% z nich chce tu zostać na dłużej, a może nawet na zawsze. » więcej 2023-03-17, godz. 19:30 Prudnik: porozumienie samorządowców jako platforma wymiany doświadczeń „Porozumienie Samorządowe Powiatu Prudnickiego” zawarli tamtejsi gminni decydenci. Jego inicjatorami są wiceburmistrz Prudnika i burmistrz Głogówka. Oprócz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »