Radio Opole » Gospodarka
2022-12-08, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Dziś w terenie, jutro debata. Urzędnicy czekają na głosy ws. gminnego programu rewitalizacji Opola

ul. Ozimska w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
ul. Ozimska w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Spacer po Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Spacer po Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
ul. Ozimska w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
ul. Ozimska w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Spacer po Opolu z prezydentem zaproponowali mieszkańcom miasta urzędnicy z biura urbanistyki. Był to spacer połączony z przedstawieniem zakrojonego na 15 lat nowego programu kompleksowej rewitalizacji miasta. Szlak wiódł ulicą Ozimską, ale zahaczył też o ul. Sempołowskiej i plac Kopernika. Te miejsca według planu zyskają nową odsłonę. W sumie zapisów dot. okolic do rewitalizacji jest kilkadziesiąt, mowa przede wszystkim o centrum miasta.
Zaproszony na spacer wiceprezydent Opola zapytany przez nas o swoją propozycję do pilnej rewitalizacji przedstawił ul. Oleską, działkę po dawnym markecie Komfort, gdzie może powstanie biblioteka uniwersytecka.

My drążyliśmy temat parceli po dawnym targowisku Centruś przy Reymonta. - Tam mogłaby być przestrzeń, która służy mieszkańcom, przede wszystkim otwarta przestrzeń, ale też uporządkowana. W związku z tym, że tam są takie budynki, które są dysharmonijne, to ciężko z projektem planu wdrożyć tam jakieś konkretne rozwiązania - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

A co o planie mówią opolanie? Tu pomysły miejsc do zmiany, nawet tych już po... rewitalizacji sypią się jak z rękawa.

- Jeśli chodzi o plac Kopernika, to razi mnie ogromna ilość betonu - mówi jedna z mieszkanek miasta.

- Dom handlowy Hera wygląda tak trochę tragicznie, nie przebierając w słowach, obskurnie - mówi kolejny opolanin.

- Spychalskiego jest taka wąska, za ciasna dla rowerów - dodaje młoda rowerzystka.

W piątek (9.12) o 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się debata ws. programu rewitalizacji miasta.
Maciej Wujec
mieszkańcy Opola

Gospodarka

2023-02-08, godz. 20:00 Rządowe dofinansowanie samorządowej komunikacji autobusowej wpływa też na ceny biletów Państwowe dopłaty obniżają koszty publicznego transportu zbiorowego przygranicznych samorządów na południu Opolszczyzny. Dofinansowanie hamuje wzrost cen… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 Dotacje, pożyczki, innowacje. OCRG podpowiada przedsiębiorcom Czy inwestować? Czy wprowadzać ryzykowne innowacje i skąd wziąć na to duże pieniądze? Na te pytania oraz wątpliwości starano się odpowiedzieć dzisiaj… » więcej 2023-02-08, godz. 16:30 Ocieplenie gminnych budynków i uzbrojenie działek. To plany gminy Zawadzkie Prawie 59,5 mln zł wynoszą tegoroczne wydatki gminy Zawadzkie. Na inwestycje samorząd przeznaczy 12 milionów. W planach są dwa duże zadania. » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Co trzecia złotówka budżetu Dobrodzienia zostanie wydana na inwestycje 65 milionów złotych dochodów i 70 milionów po stronie wydatków. Tak na początku lutego wygląda budżet gminy Dobrodzień na 2023 rok. » więcej 2023-02-08, godz. 06:55 Cieplej i ładniej w dwóch publicznych przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stawia na ciepło w placówkach oświatowych. Ostatnie tygodnie w mieście to prace związane z termomodernizacją w przedszkolach nr 24 i … » więcej 2023-02-07, godz. 19:00 Czy plac przy OSP w Jemielnicy zostanie wyremontowany? Gmina ogłosiła przetarg Gruntowną przebudowę placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy planuje gmina. Pod koniec stycznia ogłoszono przetarg, który obejmuje również… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Prudnik: są perspektywy wyłonienia wykonawcy przebudowy obiektu na cele publiczne W drugim przetargu gmina Prudnik bliska jest wyłonienia wykonawcy adaptacji budynku z przeznaczeniem na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. Wpłynęły cztery… » więcej 2023-02-07, godz. 07:15 Obwodnica Sidziny. Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Sidziny trafił do wójt gminy Skoroszyce. » więcej 2023-02-06, godz. 18:00 Zapobiegnie suszy i powodziom. Jest porozumienie ws. budowy zbiornika Kotlarnia Przygotowywana od dłuższego czasu budowa zbiornika przeciwpowodziowego Kotlarnia w gminie Bierawa nabiera realnych kształtów. Dzisiaj (06.02) w Kuźni Raciborskiej… » więcej 2023-02-06, godz. 16:00 Radosław Nosidlak nowym dyrektorem urzędu pracy w Prudniku Radosław Nosidlak został dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Stanowisko zajął po Grażynie Klimko, która odeszła na emeryturę po 12 latach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »