Radio Opole » Gospodarka
2022-10-23, 13:49 Autor: Agnieszka Stefaniak

Dane w chmurze, przy wejściu "stary" telefon. Opolska firma ma propozycję dla przedsiębiorców

telefon [fot. Daria Placek]
telefon [fot. Daria Placek]
Zamiast tradycyjnej kartoteki, książki wejść i wyjść czy kart magnetycznych, które lubią znikać akurat w momencie, gdy są szczególnie potrzebne wystarczy apka w telefonie. Jedna z opolskich firm działających w Parku Naukowo-Technologicznym opracowała darmową aplikację do zarządzania czasem pracy załogi.
W registo.pl dane pracowników trafiają do chmury, a oni sami - po zarejestrowaniu przez pracodawcę - otrzymują indywidualny kod QR. To jego skanowanie daje pracodawcy sygnał, co robi dany pracownik.

Jak przekonują autorzy aplikacja to oszczędność papieru, potrzebnego do prowadzenia klasycznej ewidencji czasu pracy, nie trzeba montować dodatkowych urządzeń, organizować systemu kart wejść i wyjść.

- My troszeczkę poszliśmy w tę stronę, by wykorzystać to, co mamy. Każdy ma w domu jakiś stary telefon, który leży w szufladzie a może być z powodzeniem wykorzystany do użytkowania tej aplikacji. Wystarczy urządzenie mobilne ustawić, powiesić w miejscu, gdzie pracownicy przechodzą każdego ranka i pracownik, poprzez przyłożenie do frontowej kamery urządzenia kodu QR dokonuje rejestracji danego zdarzenia - mówi Łukasz Andrzejewski, przedstawiciel firmy.

Jak dodaje Andrzejewski na dziś aplikacja ma przeszło 700 użytkowników. Opolscy informatycy pracują aktualnie nad jej wersjami obcojęzycznymi: angielską, niemiecką i ukraińską.
Łukasz Andrzejewski

Gospodarka

2023-06-01, godz. 20:00 Wiemy, dlaczego remont DW414 trwał tak długo. Trasa oficjalnie otwarta 16 miesięcy trwała rozbudowa 2,5 kilometra drogi wojewódzkiej 414 między Prószkowem a Przysieczą. Teraz oficjalnie oddano do użytku jezdnię poszerzoną… » więcej 2023-06-01, godz. 10:55 W Kędzierzynie-Koźlu wystartował Budżet Obywatelski. Mieszkańcy mogą już zgłaszać projekty Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy przez cały miesiąc mogą zgłaszać swoje pomysły, które później będą… » więcej 2023-06-01, godz. 09:36 Będzie remont DK45 koło Krapkowic. GDDKiA ogłosiła przetarg Droga krajowa nr 45 pomiędzy Krapkowicami i Rogowem Opolskim do przebudowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu ogłosiła właśnie przetarg… » więcej 2023-06-01, godz. 07:30 Samospis, wywiad telefoniczny lub wizyta ankietera. Ruszają badania wśród rolników Urząd Statystyczny w Opolu w czwartek (01.06) rozpocznie badania wśród rolników. » więcej 2023-05-31, godz. 18:20 Za nami Giełda Pracy UO. Nie tylko studenci mieli okazję zapoznać się z ofertami [ZDJĘCIA] Ponad 30 firm oraz instytucji zaprezentowało się na jedenastej Giełdzie Pracy Uniwersytetu Opolskiego. To była przede wszystkim okazja do zapoznania się z… » więcej 2023-05-30, godz. 20:00 Marszałek Buła: za mało pieniędzy z budżetu państwa trafia do regionu. Poseł PiS Violetta Porowska odpowiada Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła uważa, że rząd przeznacza za mało pieniędzy z budżetu państwa na wkład własny do regionalnego programu… » więcej 2023-05-30, godz. 16:30 Firma Meltmann stawia na rozwój. W SAG Ujazd powstanie hala produkcyjna i biurowiec Firma Meltmann z Pawłowiczek jest kolejnym inwestorem w Strefie Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd. Na działce o powierzchni ponad 2 ha postawi halę produkcyjną… » więcej 2023-05-30, godz. 09:00 Głuchołaskie Wodociągi rolują kredyty. Państwowy regulator nie zgodził się na większe podwyżki taryf Mieszkańcy gminy Głuchołazy zapłacą więcej za wodę i odprowadzanie ścieków. Jednak wprowadzana od czerwca podwyżka nie zrekompensuje wzrostu kosztów… » więcej 2023-05-29, godz. 19:00 Powiat głubczycki wyremontuje kilka odcinków dróg. Prace będą realizowane w czterech gminach Starostwo Powiatowe w Głubczycach przystępuje do kolejnej modernizacji infrastruktury drogowej. Prace będą prowadzone w czterech gminach powiatu. Przebudowie… » więcej 2023-05-29, godz. 14:00 Poznaliśmy zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego w Głubczycach Park rekreacyjny dla psów - to zwycięski projekt tegorocznego budżetu obywatelskiego w Głubczycach. Nowy obiekt powstanie przy ul. Alei Lipowej. Gmina na ten… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »