Radio Opole » Gospodarka
2022-08-27, 09:30 Autor: Tomasz Cichoń

Dariusz Kołacz, nowy prezes spółki Pro Media: "Chcemy utrzymać NTO na pozycji lidera"

Dariusz Kołacz [fot. Mateusz Łapot]
Dariusz Kołacz [fot. Mateusz Łapot]
Spółka Pro Media, właściciel NTO, ma nowego prezesa. Został nim Dariusz Kołacz. Gość "Porannej Rozmowy Radia Opole" zapowiada, że zamierza utrzymać pozycję lidera, zarówno w formie drukowanej, jak i on-line.
- Po pandemii i w czasie wojny te zmiany następują, głównie na poziomie zwiększonych kosztów. Dzisiaj nie powiem o konkretach, ale oczywiście będziemy starali się, aby marka, jaką jest NTO, marka lidera rynku regionalnego, została utrzymana. Spółka ma przed sobą cel utrzymania mocnej, silnej pozycji lidera mediów w obszarze papieru, czyli prasy drukowanej i sprzedawanej, jak i w obszarze on-line - mówi Dariusz Kołacz.

Czy zmiana szefostwa oznacza zmiany w funkcjonowaniu NTO?

- Po pierwsze rewolucja technologiczna, w której całkiem dobrze się odnajdujemy, się toczy. A z drugiej strony są te wydarzenia, na które nie mamy żadnego wpływu, czyli pandemia i wojna, z pewnością wymagają od nas weryfikacji naszych planów. No i dzisiaj się to dzieje. Na dzisiaj nie ma żadnych planów wydawniczych, które mogłyby doprowadzić do likwidacji tytułów prasowych przez nas wydawanych czy ograniczania liczby dni wydawniczych - mówi Kołacz.

Trwa wspólna akcja Radia Opole i NTO związana z 70. urodzinami obu redakcji, podczas których odwiedzamy 70 opolskich gmin. W poniedziałek nasza wyjazdowa ekipa zawita do Pakosławic.
Dariusz Kołacz prezes spółki Pro Media
Dariusz Kołacz prezes spółki Pro Media

Gospodarka

2022-12-05, godz. 11:00 Kolejna ulica prowadząca do kozielskiego rynku została wyremontowana Zakończył się kompleksowy remont ulicy Pamięci Sybiraków przy starówce w Koźlu. Droga prowadząca do rynku została już udostępniona kierowcom. To kolejna… » więcej 2022-12-04, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle modernizuje bazę sportową Boisko do koszykówki i siatkówki na 'Orliku' przy ulicy Skarbowej w Kędzierzynie-Koźlu już świeci nowością. Po starej nawierzchni nie zostało nawet wspomnienie… » więcej 2022-12-04, godz. 11:45 Są pieniądze do wzięcia. WFOŚiGW w Opolu rusza z projektem edukacji ekologicznej Chcesz uczyć jak dbać o środowisko - jest ku temu okazja. W poniedziałek (5.12) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu startuje… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Kolejne dwie duże inwestycje w Gogolinie i Krapkowicach Halę produkcyjną postanowiła wybudować w Krapkowicach firma TRIPS Automatyka Polska. W przyszłym zakładzie montowane będą szafy sterownicze, które zarządzają… » więcej 2022-12-03, godz. 10:00 Mieszkańcy 33 miejscowości doczekają się nowej kanalizacji. "Gdy będzie ta infrastruktura, ludzie tu zostaną" 12 gmin z województwa opolskiego oraz 6 spółek z udziałem samorządów otrzymało pieniądze na poprawę infrastruktury wodno-ściekowej. Łącznie trafiło… » więcej 2022-12-02, godz. 21:45 Remontów na DW 454 z Opola do Namysłowa ciąg dalszy. Oddano dwa odcinki Dwa ważne odcinki drogi wojewódzkiej 454 oddano oficjalnie do użytku po remontach wartych w sumie przeszło 3,5 miliona złotych. » więcej 2022-12-02, godz. 21:00 Liderzy biznesowi znów dzielili się wiedzą z początkującymi przedsiębiorcami Dziewięciu doświadczonych liderów biznesowych i dziewięciu przedsiębiorców chcących rozwijać się. Tak wyglądała szósta edycja Opolskiego Programu Mentoringu… » więcej 2022-12-02, godz. 18:00 Kędzierzyn-Koźle: rozpoczyna się remont mostu w Blachowni Most w Blachowni w końcu będzie remontowany. Władze Kędzierzyna-Koźla podpisały umowę na renowację przeprawy przy ul. Szkolnej. To bardzo dobra wiadomość… » więcej 2022-12-02, godz. 15:00 Mieszkańcy Skarbimierza już nie chcą dopłat do fotowoltaiki. Bo zmieniły się zasady? W gminie Skarbimierz spada zainteresowanie dopłatami do montażu paneli fotowoltaicznych. Samorząd prognozuje, że w tym roku pula pieniędzy przeznaczonych… » więcej 2022-12-02, godz. 12:30 Znamy wstępny budżet ZDW na 2023. W planie m.in. poprawa warunków na "zebrach" Wydatki na poziomie ponad 300 milionów złotych w przyszłym roku na trasach województwa zapowiada wicemarszałek Szymon Ogłaza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »