Radio Opole » Gospodarka
2022-08-23, 13:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Jednak będzie kładka. Łubniany z negatywną odpowiedzią na próbę zmian w projektach Polskiego Ładu

UG Łubniany [fot. Mariusz Chałupnik]
UG Łubniany [fot. Mariusz Chałupnik]
Zamiast kładki chcieli pieniądze na ścieżkę pieszo-rowerową. Władze Łubnian wystąpiły o zmianę zakwalifikowanego w drugim naborze Polskiego Ładu zadania. Odpowiedź Warszawy jest negatywna.
To oznacza, że realizowana będzie budowa kładki nad rzeką Mała Panew wzdłuż mostu miedzy Luboszycami a Biadaczem, a nie - tak jak proponowała gmina - ścieżka pieszo-rowerowa z Masowa do Łubnian.

Wójt Paweł Wąsiak mówi, że pomysł na zmianę zadania był związany z zakresem obu projektów. Kładka ma długość 80 metrów, a ścieżka 3,5 kilometra.

- Mimo takiej różnicy w długości, kosztorysy obu inwestycji są na tym samym poziomie - zaznacza Wąsiak. - Chciałem zamienić te inwestycję, aby zwiększyć współczynnik bezpieczeństwa. 3,5 kilometra ścieżki, gdzie brakuje chodnika w Łubnianach, na rzecz 80 metrów kładki. Niestety otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Infrastruktury, że program Polski Ład nie przewiduje możliwości zamiany projektów.

Projekt budowy kładki jest jedynym z trzech złożonych przez Łubniany zadań, który został zakwalifikowany w tej edycji Polskiego Ładu.

Szacowany koszt jej powstania to niecałe 4 miliony 300 tysięcy złotych. Dofinansowanie z rządowego programu wyniesie 95 proc.
Paweł Wąsiak

Gospodarka

2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej 2022-11-24, godz. 18:00 W gminie Kietrz będzie można kupić węgiel po preferencyjnych cenach Gmina Kietrz rozpoczęła przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych. Wnioski mogą składać wyłącznie osoby… » więcej 2022-11-24, godz. 16:30 ZUS informuje. Pieniądze z OFE podlegają dziedziczeniu Pieniądze z OFE, również te które znajdują się na kontach w ZUS-ie, podlegają dziedziczeniu. Wypłata nie jest przekazywana z urzędu i jest możliwa jedynie… » więcej 2022-11-24, godz. 13:15 Rośnie bezrobocie w powiecie namysłowskim W powiecie namysłowskim rośnie bezrobocie. Na koniec września bez pracy pozostawało tam 9,3 procent mieszkańców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »