Radio Opole » Gospodarka
2022-08-03, 17:35 Autor: Mariusz Chałupnik

Cztery inwestycje zakończone, trzy rozpoczęte. Dzieje się na drogach w gminie Dąbrowa

Remont drogi łączącej Dąbrowę z Sokolnikami [fot. UG Dąbrowa]
Remont drogi łączącej Dąbrowę z Sokolnikami [fot. UG Dąbrowa]
Rozpoczęły się prace na drodze Sokolnickiej. To trasa łącząca Sokolniki z Dąbrową. Przebudowywany jest kilometrowy odcinek, wzdłuż którego powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Cała trasa zostanie oświetlona.
Dzięki temu zwiększy się nie tylko komfort jazdy dla kierowców, ale poprawi się znacznie bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci, które przemieszczają się tym odcinkiem do szkoły.

- To inwestycja prowadzona przez powiat opolski ze wsparciem naszej gminy - mówi wójt Dąbrowy Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Wykonawcą i właścicielem drogi jest powiat opolski. Myśmy wzięli na siebie dokumentację projektową. Dodatkowo dopłacamy do budowy nawierzchni na jednym z pasów. Po przetargu okazało się bowiem, że wykonawca wykona tylko jedną cześć. Także nasi radni zdecydowali, że przekażemy 80 tysięcy złotych na przebudowę drugiego pasa jezdni.

Kolejne inwestycje drogowe, które aktualnie prowadzi Dąbrowa, to remonty ulic Brzozowej w Naroku - 1 kilometr i Wiejskiej z Wiosenną w Niewodnikach.

Gmina zakończyła już remont na czterech odcinkach w Chróścinie. Inwestycje były prowadzone na ulicach prowadzących do parku oraz na ulicy Nowowiejskiej.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Gospodarka

2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej 2022-08-06, godz. 13:00 Prudnik chce rozwijać strefę inwestycyjną. Pomóc ma remont dróg Gmina Prudnik chce uatrakcyjnić swoją strefę inwestycyjną. Lokalne władze chciałyby wybudować drogi, które poprawiłyby skomunikowanie terenu, a tym samym… » więcej 2022-08-05, godz. 17:00 Gorzowski magistrat musi zacisnąć pasa ze względu na rosnące utrzymanie jednostek podległych Rosnące ceny energii, gazu i ogrzewania wpływają na zmianę tegorocznych planów gminy Gorzów Śląski. » więcej 2022-08-03, godz. 14:00 "Ceny nadal przekraczają nasze możliwości". Unieważniony trzeci przetarg na ścieżkę pieszo-rowerową z Ozimka do… Wysokie ceny na rynku budowlanym i zbyt wysokie oczekiwania wykonawców stawiają pod znakiem zapytania budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Nową Schodnią… » więcej 2022-08-02, godz. 20:00 Do domu po asfalcie, zamiast drogą polną. Gmina Dobrodzień będzie budować ulice dojazdowe do nowych zabudowań Niemal 10 milionów złotych dofinansowania pozyskała gmina Dobrodzień w dwóch naborach Polskiego Ładu na budowę dróg dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-02, godz. 19:00 Firma chciała uniknąć opodatkowania. Teraz musiała zapłacić ponad 31 milionów złotych Ponad 31 milionów złotych odzyskała Opolska Krajowa Administracja Skarbowa. To efekt działań funkcjonariuszy, którzy wykryli nieprawidłowości w rozliczeniach… » więcej 2022-08-02, godz. 15:31 Kolejne boisko przy kluczborskiej szkole zmieni się nie do poznania. Cztery nowe obiekty do końca roku Kolejna szkoła podlegająca kluczborskiemu starostwu będzie mieć do dyspozycji odnowione boisko. Dzisiaj (02.08) udało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację… » więcej 2022-08-02, godz. 10:30 Opolscy pracodawcy analizują sytuację gospodarczą. Ceny energii mogą skutkować mniejszą liczbą ofert pracy - 5,6 procent na koniec czerwca w Opolskiem, czyli niewiele ponad 20 tysięcy bezrobotnych to jeszcze nie rekord, jeśli chodzi o niskie bezrobocie, ale zbliżamy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »