Radio Opole » Gospodarka
2022-07-17, 10:24 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wkrótce Brzeg zyska zmodernizowane podwórka, kamienice i ścieżki. W mieście trwają liczne inwestycje

Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Inwestycje realizowane w Brzegu [fot. mat. UM w Brzegu]
Remonty podwórek, rewitalizacja kamienic i ścieżek rowerowych - to tylko część z trwających inwestycji w Brzegu. Czas wakacji gmina wykorzystuje na modernizację terenów, które od lat nie były przebudowywane.
- Na zaawansowanym etapie jest remont podwórka przy ul. Stare Koszary i Polskiej. Tam powstaną parkingi, chodnik i oświetlenie - mówi Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. - Jesteśmy już na bardzo mocno zaawansowanym etapie. Myślę, że w ciągu miesiąca prace zostaną zakończone. To podwórko, które długo czekało na swój remont. Po zakończeniu tej inwestycji planujemy też złożyć wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych. Ponieważ, żeby ten projekt był kompletny, chcielibyśmy jeszcze go skomunikować drogą, która jest na dzisiaj gruntowa, a która mogłaby uzyskać dofinansowanie.

Koszt tego remontu to ponad pół miliona złotych. - Ale to nie jedyna inwestycja w mieście - dodaje Jerzy Wrębiak. - Dodatkowo jesteśmy w trakcie przebudowy ścieżek wokół zbiornika przy ulicy Kochanowskiego. Tam realizujemy projekt razem z Grupą Rybacką. Mamy porobione już stanowiska widokowe i stanowiska wędkarskie. A teraz budujemy ścieżkę przy zbiorniku. To ciekawa inwestycja, typowo rekreacyjna.

Oprócz tego zaawansowane prace remontowe są realizowane przy ulicy Wrocławskiej oraz na Wyspie Jeżynowej, która znajduje się miedzy głównym nurtem Odry i Kanału Młynówka.
Jerzy Wrębiak cz.1
Jerzy Wrębiak cz.2

Gospodarka

2022-09-23, godz. 18:30 Pieniądze już w samorządach. Wojewoda apeluje o sprawną weryfikację wniosków o dodatek węglowy 160 mln złotych - tyle pieniędzy wypłacił dotychczas urząd wojewódzki w Opolu samorządom z terenu województwa opolskiego. Te mają je rozdysponować mieszkańcom… » więcej 2022-09-23, godz. 12:00 VI Opolskie Targi Ekonomii Społecznej już od dzisiaj w Nysie Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Grodkowskiej 54. Potrwa od godz. 13:00 do 19:00. » więcej 2022-09-23, godz. 09:10 Trzy remonty na "krajówkach" w regionie. Będzie ruch wahadłowy 3 remonty tras krajowych chce przeprowadzić jeszcze przed końcem roku GDDKiA w Opolu. Właśnie wyłoniono wykonawców i podpisano odpowiednie umowy. » więcej 2022-09-22, godz. 15:00 "O zmianach w prawie pracy przy kawie". W Wyższej Szkole Bankowej w Opolu zorganizowano szkolenie dla pracowników wielu… Zmiany w dopuszczalnej kontroli pracownika i pracy zdalnej były tematem dzisiejszego (22.09) szkolenia organizowanego przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej… » więcej 2022-09-22, godz. 10:00 Dom? Mieszkanie? Działka? Można zapytać o wszystko podczas sobotniego Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa Bezpłatne konsultacje z zakresu budownictwa zorganizuje w trzech miastach naszego województwa Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. » więcej 2022-09-22, godz. 08:00 Umicore oficjalnie otwarty. Firma zainwestuje w Nysie 660 mln euro W Radzikowicach koło Nysą oficjalnie otwarto fabrykę materiałów katodowych, które są wykorzystywane w akumulatorach do pojazdów elektrycznych. Docelowo… » więcej 2022-09-21, godz. 20:10 Opolski ZUS wypłaca odszkodowania za wypadki przy pracy. Od stycznia to ponad 3 miliony złotych 412 odszkodowań za wypadki przy pracy i choroby zawodowe wypłacił opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od początku roku do końca sierpnia. » więcej 2022-09-21, godz. 17:00 Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki w Opolu. "Tutaj są pokazywane rozwiązania, które stanowią o przyszłości" Eksperci z całego kraju wzięli udział w 14. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki, który dziś (21.09) zorganizowano na Politechnice Opolskiej. Tematem… » więcej 2022-09-20, godz. 20:30 Węgiel w Polsce coraz droższy. Mieszkańcy naszego regionu ''ratują'' się zakupami w Czechach. "Gorszej jakości, który… Z powodu wysokich cen węgla i braku surowca na rynku sporo osób postanowiło zaopatrzyć się w towar w Czechach. Polacy kupują u naszych południowych sąsiadów… » więcej 2022-09-20, godz. 18:30 Samorządy łączą siły w walce z rosnącymi cenami energii elektrycznej. Pięć gmin utworzy specjalny klaster Pięć gmin należących do Aglomeracji Opolskie powołuje do życia pierwszy Klaster Energii. Włodarze Krapkowic, Gogolina, Zdzieszowic, Walec oraz Izbicka podpisali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »