Radio Opole » Gospodarka
2022-05-30, 10:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Jest blisko pół miliona złotych do podziału. To pieniądze na rozwój młodych organizacji z regionu i działania społeczne

Warsztaty dla dzieci [fot.Maja Laksy]
Warsztaty dla dzieci [fot.Maja Laksy]
Warsztaty dla dzieci [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty dla dzieci [fot. Katarzyna Doros]
Młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Opolszczyzny mogą starać się o dotacje na rozwój lub działania społeczne. Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłosiło konkurs "Kierunek nowe FIO 2022". W puli do podziału jest blisko pół miliona złotych.
- W tej edycji prowadzimy nabór ciągły, a wnioski będą oceniane raz w miesiącu. Szacujemy, że z tych pieniędzy zrealizowanych zostanie około 90 projektów - mówi Alicja Gawinek, dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Są to dotacje do 6 tysięcy złotych na rozwój młodych organizacji pozarządowych lub na działania społeczne dla organizacji czy dla mieszkańców naszego regionu. To jest bardzo duży wachlarz działań, od projektów kulturalno-społecznych, poprzez takie typowo integrujące społeczności lokalne. To może być zagospodarowanie jakiejś wspólnej przestrzeni miejskiej, cykl warsztatów lub spotkania edukacyjne. Wszystko zależy jakie potrzebny ma dana gmina.

- Dodatkowo młode organizacje pozarządowe mogą przeznaczyć te dotacje na adaptacje swojego lokalu i doposażenie go - dodaje Alicja Gawinek.

OCWiP organizuje także spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie. Więcej informacji o projektach i terminach spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.ocwip.pl.
Alicja Gawinek

Gospodarka

2022-08-14, godz. 09:26 Gmina Jemielnica z największym dofinansowaniem do przebudowy dróg rolnych Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali w urzędzie marszałkowskim umowy na dotacje do przebudowy dróg dojazdowych do pól. Samorządy pozyskały na ten… » więcej 2022-08-13, godz. 14:22 "Elektryki" w ogniu, czyli co zrobić na wypadek pożaru? Opolscy strażacy szkolą się w tym zakresie Jak gasić pożary samochodów elektrycznych? Szkolenia dla strażaków z tego zakresu prowadzone są w salonach samochodowych w Opolu. Jeszcze kilka lat temu… » więcej 2022-08-12, godz. 18:00 ZAK Grupa Azoty zaprzecza, jakoby miała związek ze śnięciem ryb w Odrze Nie ma żadnych podstaw, aby katastrofa ekologiczna na Odrze była łączona z działalnością ZAK. W Kanale Kędzierzyńskim nie stwierdzono podwyższonych zawartości… » więcej 2022-08-12, godz. 13:33 Kombinat w Kietrzu zakończył żniwa. ''Mamy jedne z najlepszych plonów w ostatnich latach'' Kombinat w Kietrzu po blisko trzech tygodniach pracy zakończył tegoroczne żniwa. Zebrano właśnie ostatnie plony. W tym roku w strukturze zasiewów było ponad… » więcej 2022-08-11, godz. 18:30 Kominiarze ostrzegają: tej zimy z powodu cen węgla do pieców mogą trafić stare meble, wersalki i plastik Kominiarze z 17 krajów z różnych stron świata debatują w Prószkowie koło Opola nad wyzwaniami dla ich branży w sytuacji drożejących paliw. W kongresie… » więcej 2022-08-11, godz. 17:08 Podzielono pieniądze na projekty ekologiczne w ramach inicjatywy "Mamy rady na odpady" 19 organizacji społecznych z regionu będzie edukować i szkolić na temat racjonalnego wykorzystania odpadów czy prawidłowej segregacji śmieci. Urząd marszałkowski… » więcej 2022-08-11, godz. 14:12 6 gmin i prawie 800 tysięcy złotych. Kolejne samorządy dostały pieniądze na drogi dojazdowe do pól Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali (11.08) w urzędzie marszałkowskim umowy o dotacje na przebudowę dróg dojazdowych do pól. » więcej 2022-08-11, godz. 11:51 Coraz pewniejsza jest budowa tężni solankowej w Rudnikach. Oferty z przetargu nie przekraczają możliwości finansowych… Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę tężni solankowej w Rudnikach. Obie propozycje oscylują wokół kosztorysu na poziomie 300 tysięcy złot… » więcej 2022-08-10, godz. 11:12 Za kilka tygodni łatwiej będzie się jeździć po gminie Rudniki dzięki budowie drogi Kuźnica-Dalachów Blisko 2 miliony złotych kosztuje budowa drogi łączącej Kuźnicę z Dalachowem w gminie Rudniki. Trasa przebiegająca przez grunty rolne będzie mieć duże… » więcej 2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »