Radio Opole » Gospodarka
2022-05-13, 07:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Inwestycja w ekologię i bezpieczeństwo. Rozpoczęła się przebudowa prószkowskiej oczyszczalni

Oczyszczalnia w Prószkowie [ZGKiM Prószków]
Oczyszczalnia w Prószkowie [ZGKiM Prószków]
To priorytetowa inwestycja dla gminy Prószków, do rozpoczęcie której przygotowywano się ponad dwa lata. Ruszyła przebudowa miejscowej oczyszczalni ścieków.
- Problemem przez długi czas były pieniądze - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa. - Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że brakuje 2 miliony złotych. Mieliśmy dylemat, czy trzeba go unieważnić czy też nie. Na szczęście dzięki świetnej współpracy z marszałkiem Andrzejem Bułą udało się zdobyć ponad milion złotych i mogliśmy do tego zadania przystąpić.

Jak dodaje Krzysztof Cebula, to inwestycja w stronę ekologii, ale i bezpieczeństwa gminy.

- Będzie zupełnie nowa technologia - informuje burmistrz Prószkowa. - Należy pamiętać, że ta oczyszczalnia powstała w latach 90. XX w. To była zupełnie inna technika, inne rozwiązania. Nie ma zabezpieczenia na wypadek zwiększonej ilości wody, która spływałaby do tej oczyszczalni. Teraz to będzie nieaktualne, ponieważ będą zamontowane specjalne zbiorniki.

Przewidywalny termin zakończenia prac to grudzień. Całość będzie kosztowała 7,5 miliona złotych.
Krzysztof Cebula
Krzysztof Cebula

Gospodarka

2022-05-24, godz. 20:30 Ciekawostki i porównania z Opolszczyzny, czyli najnowszy raport Urzędu Statystycznego W ubiegłym roku było chłodniej niż 21 lat temu. Między innymi taką ciekawostkę odnośnie klimatu pokazuje raport o naszym województwie, który opublikował… » więcej 2022-05-24, godz. 17:09 WUP w Opolu czeka na młodych stażystów. Są wolne miejsca Młodzi bezrobotni mieszkańcy naszego regionu mają szansę na znalezienie pracy. Możliwe jest to dzięki projektowi 'Opolskie staże z POWEREM'. Aby z takiej… » więcej 2022-05-24, godz. 13:38 Dorabiasz na emeryturze? Sprawdź, jakie są limity na kolejne miesiące ZUS ma dobre informacje dla około 12 tysięcy wcześniejszych emerytów oraz rencistów na Opolszczyźnie, którzy dorabiają sobie do świadczeń. » więcej 2022-05-23, godz. 18:41 Nowa droga w Gorzowie Śląskim. Ma stanowić zachętę dla potencjalnych inwestorów Lepszy dojazd i większe szanse na pozyskanie nowych inwestorów. Takie są cele nowo oddanej do użytku drogi dojazdowej w Gorzowie Śląskim. Powstała ona przy… » więcej 2022-05-22, godz. 13:00 W trzech sołectwach Murowa trwają prace drogowe. Z utrudnieniami trzeba liczyć się do połowy lipca Na te inwestycje mieszkańcy czekali od lat. Gmina Murów remontuje drogi w trzech miejscowościach: Zagwiździu, Kałach i Dębińcu. Budowana jest nowa infrastruktura… » więcej 2022-05-21, godz. 19:20 "Patrzymy i podziwiamy każde stoisko". Za nami kolejny dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych. Jutro już ost… Za nami drugi dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych na opolskim rynku. Odwiedzający stoiska mogli nie tylko poznać najciekawsze zakątki danego regionu… » więcej 2022-05-21, godz. 09:07 Ruszyły wypłaty "żłobkowego". To pieniądze dla placówek a nie dla rodziców W skali kraju dofinansowanie przyznano na ponad 65 tysięcy dzieci. ZUS wypłacił pierwszą transzę 'żłobkowego'. Pieniądze zgodnie z założeniami programu… » więcej 2022-05-19, godz. 20:00 Poszukiwani kierowcy autobusów MZK w Opolu. To praca także dla pań Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu ogłosił nabór na kierowców autobusów. Oferty są kierowane do osób posiadających prawo jazdy kat. D, ale także osób… » więcej 2022-05-18, godz. 14:30 Czarny scenariusz dla inwestycji vs. ratowanie sytuacji po poprzednikach. Kolejny konflikt wokół WiK? - Realizacja kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków jest zagrożona i być może trzeba będzie oddać wielomilionowe dotacje - uważa Mateusz Filipowski… » więcej 2022-05-18, godz. 12:00 Wyremontowano 4-kilometrowy odcinek DW 451 Zakończono remont drogi wojewódzkiej 451 między Wilkowem a Pielgrzymowicami. To trasa, która łączy Namysłów z Oleśnicą, a także wyprowadza ruch w kierunku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »