Radio Opole » Gospodarka
2022-02-06, 16:30 Autor: Witold Wośtak

W Nysie i Brzegu będą hale przemysłowo-magazynowe Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Otwarcie hali przemysłowo-magazynowej w Wałbrzychu [fot. archiwum WSSE INVEST PARK]
Otwarcie hali przemysłowo-magazynowej w Wałbrzychu [fot. archiwum WSSE INVEST PARK]
Otwarcie hali przemysłowo-magazynowej w Wałbrzychu [fot. archiwum WSSE INVEST PARK]
Otwarcie hali przemysłowo-magazynowej w Wałbrzychu [fot. archiwum WSSE INVEST PARK]
Hale przemysłowo-magazynowe Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST PARK" zostaną zbudowane między innymi w Nysie i Brzegu.
Kilka dni temu udało się otworzyć halę w Wałbrzychu, natomiast w planie jest jeszcze sześć bliźniaczych inwestycji, między innymi na Opolszczyźnie.

Teraz trwa wybór inwestora zastępczego, który w imieniu wałbrzyskiej strefy zorganizuje przetarg na wybór generalnych wykonawców opolskich hal.

Podczas otwarcia w Wałbrzychu Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski, mówił o dużych nadziejach dotyczących nowych hal. Nazwał te inwestycje ważnymi dla regionu i zwrócił uwagę na utworzenie nowych miejsc pracy.

W otwarciu wałbrzyskiej hali uczestniczyli również samorządowcy z Nysy, Brzegu i Paczkowa.

Gospodarka

2022-12-08, godz. 17:30 Opole: podsumowali projekt o szkolnictwie zawodowym. 9 procent bezrobocia wśród młodych Zakończył się cykl spotkań podsumowujących projekt 'Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy'. Dzisiaj (08.12) zorganizowano konferencję w Opolu. » więcej 2022-12-08, godz. 15:00 Dziś w terenie, jutro debata. Urzędnicy czekają na głosy ws. gminnego programu rewitalizacji Opola Spacer po Opolu z prezydentem zaproponowali mieszkańcom miasta urzędnicy z biura urbanistyki. Był to spacer połączony z przedstawieniem zakrojonego na 15… » więcej 2022-12-08, godz. 12:51 Dwa remonty zwiększyły komfort jazdy dla kierowców w gminie Rudniki Dwa ważne odcinki dróg oddano do użytku w gminie Rudniki po modernizacji. Po pierwsze chodzi o trasę powiatową w Żytniowie, na której przebudowę mieszkańcy… » więcej 2022-12-08, godz. 08:00 Opolski spacer w stronę zmian. Co kryje nowy program rewitalizacji miasta? Czwarty program kompleksowej rewitalizacji Opola jest już gotowy. Liczący blisko 200 stron dokument przedstawia kilkadziesiąt planów inwestycyjnych w mie… » więcej 2022-12-07, godz. 11:30 Velux wręczy mniej wypowiedzeń, niż początkowo planowano. Zwolnienia rozpoczną się w styczniu W styczniu rozpocznie się proces redukcji etatów w namysłowskiej fabryce okien Velux. Firma porozumiała się już z pracownikami w kwestii zapowiadanych zwolnień… » więcej 2022-12-07, godz. 10:10 W Kędzierzynie-Koźlu żyje się dobrze. "Coś się w tym mieście dzieje" Kędzierzyn-Koźle zajął pierwsze miejsce w rankingu 'Gmina dobra do życia'. W przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP zestawieniu zwyciężył w kategorii… » więcej 2022-12-06, godz. 17:00 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 16:26 Cyberbezpieczeństwo, inteligentne miasta - o tym dyskutują w PNT Opole przystąpiło do Sinotaic, czyli polskiego klastra Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji. » więcej 2022-12-06, godz. 14:16 Zdrowa węza to zdrowe pszczoły. Nyscy pszczelarze już po zakupach Nyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy z pieniędzy własnych oraz dotacji z urzędu marszałkowskiego kupiło półautomatyczną linię do produkcji węzy pszczelej… » więcej 2022-12-06, godz. 12:00 966 milionów euro dla Opolszczyzny, ale na co je wydać? Szczegółowy plan musi być gotowy na początku roku Pieniądze zatwierdzone. Kto i kiedy skorzysta pierwszy? Opolskie znalazło się w gronie 5 polskich województw, których plany wydatkowania pieniędzy unijnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »