Radio Opole » Gospodarka
2021-10-25, 18:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku

Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku [fot. A. Pospiszyl]
Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski, a w części prace zostały sfinansowane z dotacji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- Gruntownie przebudowany został kilometrowy odcinek – mówi Arkadiusz Kryś z Zarządu Dróg Powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu. - Cała droga została poszerzona do 6 metrów. Przebudowane zostały chodniki, żeby uzyskać parametr dwumetrowej szerokości. Do tego regulacja studzienek i urządzeń telekomunikacyjnych, plus przebudowa przejścia, które jest doświetlone dwoma lampami hybrydowymi, zasilanymi energia słoneczną i wiatrową.

Budowa była możliwa dzięki dotacji, którą powiat otrzymał na ten cel z funduszy krajowych.

- Dzięki wsparciu rządowemu widzimy, że kolejne drogi stają się lepsze i bezpieczniejsze – mówi Teresa Barańska, wicewojewoda opolski. - Ponad 400 tys. zł. Dofinansowanie uzyskali na poziomie 50%, z czego dzisiaj mieszkańcy mają prawdziwą radość i satysfakcję, gdyż ułatwiona jest komunikacja, a ruch drogowy jest bezpieczny.

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa w Gościęcinie. W centrum wsi przebudowywany będzie kolejny odcinek drogi powiatowej. Do tych prac dołoży się gmina Pawłowiczki.
Arkadiusz Kryś
Teresa Barańska

Gospodarka

2021-12-06, godz. 18:10 Pierwsze mieszkania w ramach projektu SIM Opolskie Południe powstaną w Otmuchowie Wybrano władze spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe. W Prudniku obradowało zgromadzenie wspólników reprezentujących 10 gmin. Powołano… » więcej 2021-12-06, godz. 12:50 Opole: mieszkańcy pytają, czy prace na torach przy Młynówce muszą być prowadzone w nocy? PKP odpowiada, że tak Mieszkańcy bloków zlokalizowanych przy Młynówce w Opolu utyskują na nocne hałasy. Te związane są z pracami remontowymi na moście kolejowym. Roboty realizowane… » więcej 2021-12-04, godz. 13:15 "To czas realizacji tego, na co od dłuższego czasu się szykowaliśmy". Drogowy koniec roku w gminie Prószków Przede wszystkim prace związane z infrastrukturą drogową. Rok 2021 w Prószkowie kończy się pod znakiem inwestycji. Jak informują władze gminy łączna… » więcej 2021-12-03, godz. 10:56 Rozbudowują sieć kanalizacyjną, bo na końcu ulicy powstaje nowy dom Bierawa jest jednym z tych samorządów, które mogą pochwalić się całkowitym skanalizowaniem. Nie oznacza to jednak koniec prac przy budowie kanalizacji… » więcej 2021-12-02, godz. 16:47 ZUS przedstawia statystyki dotyczące umów o dzieło. Nasze województwo ma najmniejszy odsetek w kraju Ponad 19 tysięcy umów o dzieło zgłoszono od stycznia do końca września na Opolszczyźnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych publikuje informacje, według… » więcej 2021-12-02, godz. 14:30 Gmina o zaniedbaniach, powiat o działaniach w miarę możliwości. Murów chce zwiększenia prac na drogach powiatowy… Murów skarży Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu do opolskiego starosty. Decyzję o wystosowaniu skargi podjęli na sesji gminni radni. » więcej 2021-12-01, godz. 16:00 Wójt Polskiej Cerekwi o budżecie na 2022 rok. "Podwyżki cen energii nas zabijają" Przyszłoroczny budżet gminy Polska Cerekiew będzie najgorszym od wielu lat. Wpływy i wydatki są niemal na takim samym poziomie. Mimo rezygnacji z kilku inwestycji… » więcej 2021-12-01, godz. 13:00 Strefa Aktywności Gospodarczej w Dąbrowie urzeczywistnia się. Pozwala już na to plan zagospodarowania przestrzenne… Jest 'zielone światło' dla Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Dąbrowa. Wojewoda opolski zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu… » więcej 2021-12-01, godz. 10:38 W Otmicach powstanie PSZOK dla mieszkańców gminy Izbicko W przyszłym roku w gminie Izbicko na powstać punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Instalację zbuduje Związek Międzygminny Czysty Region na działce… » więcej 2021-11-30, godz. 20:00 "Praktyka się opłaca". Wspólny projekt Politechniki Opolskiej i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Młodzi ludzie poznają potencjalnych pracodawców, a przedstawiciele firm wybiorą praktykantów. Politechnika Opolska i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »