Radio Opole » Gospodarka
2021-10-11, 10:51 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Są pieniądze na remont drogi, którą wiosną zniszczyła powódź

Sytuacja powodziowa [fot.M.Matuszkiewicz]
Sytuacja powodziowa [fot.M.Matuszkiewicz]
Choć od wiosennych powodzi minęło sporo czasu, to nie wszystkie drogi uszkodzone przez wodę zostały już naprawione. Dopiero teraz gmina Bierawa otrzymała wsparcie i szuka firmy, która wyremontuje ulicę Polną, która przez kilka tygodniu była zalana wodą. Choć jest to droga transportu rolnego, to powinna być pokryta asfaltem, gdyż stanowi dojazd do kilku domów i gospodarstw rolnych.
- Nasi mieszkańcy nie zapomnieli o powodzi – mówi Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa. - Na wiosnę tego roku mieliśmy do czynienia z wysokimi stanami wód i część naszych dróg, głównie transportu rolnego, zostało zalanych. Po takich zdarzeniach zawsze szacujemy straty. Wysłaliśmy nasze wnioski do służb wojewody w celu pozyskania wsparcia na odbudowę dróg uszkodzonych w wyniku powodzi.

Gmina otrzymała dotację na remont ul. Polnej w Bierawie

Koszt remontu drogi szacowany jest na 250 tys. zł. 20% tej kwoty pokryje budżet gminy, resztę – dotacja z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ulica Polna musi być wyremontowana jeszcze w tym roku, inaczej dofinansowanie przepadnie.
Krzysztof Ficoń

Gospodarka

2021-10-27, godz. 13:30 Kolejnych 50 "kopciuchów" w Jemielnicy zostanie zlikwidowanych Jeszcze tej jesieni w gminie Jemielnica kolejnych pięćdziesiąt 'kopciuchów' zostanie wymienionych na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Mieszkańcy… » więcej 2021-10-27, godz. 08:45 Komisja konkursowa wybrała prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. "Kluczowe jest jego doświadczenie" Janusz Ratajczyk będzie nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Marcin Kisilica, jego poprzednik, złożył rezygnację i od lipca szpitalem… » więcej 2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »