Radio Opole » Gospodarka
2021-09-22, 14:41 Autor: Monika Matuszkiewicz

Dwie nagrody dla Opola podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsza za kładkę pieszo-rowerową, a druga za inwestycje

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Opole zdobyło dwie nagrody [fot.facebook/PrezydentOpola]
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Opole zdobyło dwie nagrody [fot.facebook/PrezydentOpola]
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Opole zdobyło dwie nagrody [fot.facebook/PrezydentOpola]
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Opole zdobyło dwie nagrody [fot.facebook/PrezydentOpola]
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Opole zdobyło dwie nagrody [fot.facebook/PrezydentOpola]
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Opole zdobyło dwie nagrody [fot.facebook/PrezydentOpola]
Most im. Joachima Halupczoka z laurem Top Inwestycji Komunalnych za 2021 rok. Miejska inwestycja została wyróżniona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jednak to nie jedyna nagroda, jaka została przyznana Opolu. Miasto otrzymało również statuetkę za 10-lecie wielkich inwestycji samorządowych.
- Kładkę, która jest dla mnie takim dowodem naszej filozofii myślenia o mieście. Mieście, które budujemy dla ludzi, blisko środowiska naturalnego, z którego korzystamy, choćby na wyspie Bolko. Jest ona perłą naszego samorządu. Jesteśmy chyba jednym takim miastem wojewódzkim, które w środku ma las. A do niego właśnie możemy dojechać tą kładką. Obok jest park 800-lecia i wiele innych atrakcji, z których korzystamy całymi rodzinami.

Natomiast, jeśli chodzi o inwestycje ostatnich 10 lat, to tutaj brane pod uwagę było zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej w centrum miasta - dodaje prezydent stolicy regionu.

- Doceniono cały projekt zmian modernizacyjnych, które dotyczą nadbrzeża Odry i instytucji publicznych, które mieszczą się w centrum miasta. Wśród nich Amfiteatr Tysiąclecia, z którego jesteśmy dumni i jest miejscem naszego festiwalu. To także biblioteka miejska, która jest cudem funduszy unijnych, a także inne działania, które w ostatnich latach podjęliśmy, jak rewitalizacja ulicy Krakowskiej, Centrum Dialogu Obywatelskiego czy Centrum Aktywizacji Społecznych. Te inwestycje powstały na naszych oczach.

Laureatów plebiscytu wyłoniła Rada Konsultacyjna pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Gospodarka

2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej 2021-10-25, godz. 08:15 Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna… » więcej 2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »