Radio Opole » Gospodarka
2021-09-20, 12:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano

Przebudowywany rynek w Ujeździe [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowywany rynek w Ujeździe [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowywany rynek w Ujeździe [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowywany rynek w Ujeździe [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowywany rynek w Ujeździe [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowywany rynek w Ujeździe [fot. A. Pospiszyl]
O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i uliczki przylegające do placu będą przejezdne. Na wiosnę zaplanowane są prace przy nasadzeniach drzew. Remont rozpoczął się w grudniu 2020 roku.
- Zgodnie z harmonogramem prace przy rewitalizacji rynku miały potrwać do połowy przyszłego roku – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. - Już teraz wiemy, że na pewno przyspieszymy prace związane z podbudową oraz z układaniem płyt granitowych. To miało się zakończyć wiosną przyszłego roku, a najprawdopodobniej zakończy się jesienią tego roku. W przyszłym roku zajmiemy się estetyką. Rynek będzie bardzo zielony, bo będzie 150 drzew, wcześniej było tylko 20. Będzie fontanna, która będzie ochładzać.

Po remoncie rynek w Ujeździe ma być centralnym placem nie tylko tego miasta, ale całej gminy. Ma do tego nawiązywać sposób ułożenia płyt granitowych, które mają odzwierciedlić pagórkowaty teren gminy.

Koszt przebudowy rynku wynosi prawie 8 mln zł z czego 60% pokrywa dotacja z Unii Europejskiej.
Hubert Ibrom

Gospodarka

2024-02-23, godz. 08:01 W co inwestować, jak obniżyć rachunki. Cenne rady dla przedsiębiorców Energia z wielu perspektyw była tematem konferencji w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu. Uczestnicy, głównie przedsiębiorcy, szukali odpowiedzi między… » więcej 2024-02-22, godz. 08:00 Spółka SIM Opolskie Południe wybuduje nowy blok w Głogówku Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe, do której należy Głogówek, wybuduje w tym mieście wielorodzinny budynek mieszkalny. Gmina pozyskała… » więcej 2024-02-21, godz. 20:00 Most w Suchej do przebudowy. Będzie szerzej i bezpieczniej Wąski most na ul. Kościelnej w Suchej (gmina Strzelce Opolskie) niebawem zostanie przebudowany. Obiekt znajduje się w pobliżu DK 94 i codziennie przechodzą… » więcej 2024-02-21, godz. 11:35 Znamy wyniki przetargu na rozbudowę dróg w opolskich Wrzoskach Trzy przetargi na rozbudowę dróg w Opolu Wrzoskach rozstrzygnął Miejski Zarząd Dróg. Chodzi o rozwój terenów inwestycyjnych, na łączną kwotę prawie… » więcej 2024-02-20, godz. 12:34 Kluczbork: trzy ulice w ścisłym centrum miasta do remontu Będzie nowa nawierzchnia, chodniki oraz oznakowanie. Rozpoczął się remont ul. Mickiewicza, Ściegiennego i Sybiraków w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2024-02-18, godz. 11:51 Plany na termomodernizację budynków w Brzegu. Miasto będzie starać się o dofinansowanie Czy kolejne budynki użyteczności publicznej w Brzegu będą poddane termomodernizacji? Plany są, a miasto liczy w tym temacie na dofinansowanie z pieniędzy… » więcej 2024-02-15, godz. 18:45 Inwestycje drogowe w Brzegu. Część jest już rozpoczęta, kolejne są w planach Trwa remont ulicy Bohaterów Monte Cassino w Brzegu. W tym roku ruszy też przebudowa ulicy Poprzecznej. To nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową w… » więcej 2024-02-15, godz. 16:00 Mieszkania komunalne w Strzelcach Opolskich przejdą remont. Gmina dostała dofinansowanie Blisko 600 tys. zł przeznaczy gmina Strzelce Opolskie na remonty mieszkań komunalnych. Samorząd otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, które… » więcej 2024-02-15, godz. 15:20 "Powoli budzimy się z zimowego snu inwestycyjnego". Remonty w szkołach gminy Branice Gmina Branice rozpoczyna kolejne prace remontowe w swoich placówkach oświatowych. W szkole podstawowej w Branicach zaplanowano wymianę sieci centralnego ogrzewania… » więcej 2024-02-15, godz. 11:00 Na początek dwa bloki SIM chce wybudować gmina Dobrodzień. Jest umowa na projekt Burmistrz Dobrodzienia podpisał umowę z architektem na zaprojektowanie czterech bloków Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »