Radio Opole » Gospodarka
2021-09-03, 14:30 Autor: Daniel Klimczak

Grupa Otmuchów zwiększa moce produkcyjne i zatrudnienie. Z oferty znikną płatki śniadaniowe, a w ich miejsce pojawią się żelki

Brzeska Odra będzie nadal produkować chałwę [fot. Maciej Stępień]
Brzeska Odra będzie nadal produkować chałwę [fot. Maciej Stępień]
ZPC Otmuchów [fot. UM Otmuchów]
ZPC Otmuchów [fot. UM Otmuchów]
Po przejęciu pakietu kontrolnego przez nowego właściciela Grupa Otmuchów zamierza zmodyfikować katalog swoich produktów. Posiadane przez nią fabryki mają także zostać unowocześnione i zatrudniać więcej osób, niż obecnie.
Do nabycia pakietu 65 procent udziałów przez firmę Kervan Gida doszło 30 czerwca. Turcy dokonali zakupu wypatrując w nim szansy wejścia na rynki Unii Europejskiej. Jak mówi prezes zarządu Grupy Otmuchów SA Marek Piątkowski, w należących do spółki zakładach widać już pierwsze efekty pozyskania nowego inwestora strategicznego.

- Koncentrujemy się na dalszym programie inwestycyjnym, na rozbudowie mocy. W tej chwili jesteśmy na przednówku, albo już w trakcie zamówień bardzo dużych nowych inwestycji. Będziemy rozbudowywać nasz zakład w Nysie, będziemy rozbudowywać nasz zakład w Otmuchowie. W Brzegu właśnie w tej chwili uruchamiany 3 bardzo duże linie pakujące do cukierków, które zawijają te pyszne cukierki Odra i Opolanka - wskazuje.

Mimo pojawiających się w poprzednich miesiącach doniesień, nowy właściciel nie zamierza rezygnować z produkcji brzeskiej chałwy. Z oferty zakładów mają za to zostać wycofane płatki śniadaniowe.

- W najbliższych miesiącach zaprzestaniemy produkcji wyrobów śniadaniowych, a w ich miejscu będziemy uruchamiać nową produkcję, między innymi żelków i innych produktów, które są bardzo podobne do wyrobów żelowych - zapowiada prezes.

Rozwój zakładów ma spowodować także większe zapotrzebowanie na pracowników. Zatrudniająca dziś ponad 600 osób grupa zamierza w ciągu maksymalnie 3 lat przyjąć do pracy co najmniej 100 kolejnych osób.

Dodajmy, że Grupa Otmuchów nadal pozostaje spółką giełdową. Pozostałe 35 procent jej akcji w dalszym ciągu pozostaje w rękach pozostałych inwestorów, między innymi funduszy emerytalnych PZU i Bankowy, kontrolowany przez PKO BP.
Marek Piątkowski
Marek Piątkowski

Gospodarka

2021-10-17, godz. 09:20 Rusza drugi etap remontu autostrady A4 na Opolszczyźnie. Trwa zmiana organizacji ruchu Kończy się pierwszy etap tegorocznego remontu autostrady A4 w woj. opolskim. Pomiędzy węzłem Kędzierzyn-Koźle a miejscowością Dolna trwa aktualnie zmiana… » więcej 2021-10-15, godz. 15:15 Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie Mieszkańcy Gogolina muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Krapkowickiej, czyli drodze wojewódzkiej 409. Od 25 października na 1,5-kilometrowym… » więcej 2021-10-15, godz. 10:54 Idą zmiany w uchwale antysmogowej dla Opolszczyzny. W 2030 roku w regionie nie będzie już "kopciuchów"? Zakończyły się konsultacje zmian w uchwale antysmogowej. Samorząd województwa przygotowuje przepisy, które zakażą używania tzw. kopciuchów od 2030 r… » więcej 2021-10-15, godz. 08:47 Gmina odśnieży drogi powiatowe. Tegoroczna zima będzie testem, czy taki system się sprawdzi Ta zima będzie okresem testowym - samorządy gminy Bierawa i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będą sprawdzać, czy nowy system odśnieżania dróg zda egzamin… » więcej 2021-10-14, godz. 14:56 Są miliony złotych dla młodych bezrobotnych na otwarcie własnej firmy w regionie. W programie uczestniczą wszystkie… Ponad 14,5 miliona złotych ma Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu dla młodych osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą. » więcej 2021-10-14, godz. 10:00 "To będzie praktycznie nowa droga". Kluczborskie starostwo ma dotację na przebudowę ulicy Drzymały Ulica Drzymały w Kluczborku doczeka się gruntownej przebudowy. Samorząd powiatowy pozyskał na ten cel ponad 1,2 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju… » więcej 2021-10-14, godz. 08:00 Chcą teraz znaleźć budowlańców, żeby nie dokładać pieniędzy z budżetu w przyszłym roku Urzędnicy gminy Walce obawiają się stale rosnących cen na usługi budowlane, dlatego już teraz ogłaszają przetargi na zadania, które mają być wykonane… » więcej 2021-10-14, godz. 07:45 Rozwój zielonej energii wyprzedza wiedzę strażaków na temat gaszenia pożarów takich instalacji Straż pożarna coraz częściej odbiera sygnały o pożarach instalacji fotowoltaicznych. Starszy brygadier Arkadiusz Kuśmierski, zastępca opolskiego komendanta… » więcej 2021-10-12, godz. 19:00 Znów można dowiadywać się o unijnych dotacjach i szkoleniach z Mobilnych Punktów Informacyjnych Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich powróciły do akcji po roku przerwy wynikającej z pandemii. Dzisiaj (12.10) można było zasięgnąć informacji… » więcej 2021-10-12, godz. 16:37 Opóźnienie w przygotowaniu dokumentów do budowy oczyszczalni dla strefy ekonomicznej Oczyszczalnia ścieków przemysłowych dla strefy gospodarczej gminy Ujazd powstanie, ale z lekkim poślizgiem. Inwestor, czyli Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »