Radio Opole » Gospodarka
2021-08-05, 20:21 Autor: Daniel Klimczak

Nyski "Rolnik" czeka wielka wymiana okien. Przez obecne ucieka zbyt dużo ciepła, a w czasie deszczu przeciekają

Nyski "Rolnik" [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Nyski "Rolnik" [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Wykonawca będzie musiał dostarczyć i zamontować okna w aż 11 wzorach [rys. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Wykonawca będzie musiał dostarczyć i zamontować okna w aż 11 wzorach [rys. Starostwo Powiatowe w Nysie]
4 firmy ubiegają się o możliwość realizacji inwestycji w Zespole Szkól i Placówek Oświatowych w Nysie. Trwa ocena ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na wymianę stolarki okiennej w zabytkowym budynku.
Najtańsza z zainteresowanych firm wyceniła swoje prace na 447 tysięcy złotych. Jest to jedyna oferta, która mieści się w zakładanym przez samorząd budżecie. Jeśli okaże się ona kompletna, wówczas powiat najprawdopodobniej zleci firmie z Leszna wykonanie prac.

Jak wskazuje wicestarosta nyski Damian Nowakowski, to niezwykle potrzebna inwestycja, która pozwoli nie tylko zwiększyć komfort nauki w szkole, ale i przyczyni się oszczędności energii.

- Istniejąca stolarka okienna wymaga już wymiany. Są to okna drewniane, zmęczone czasem, są nieszczelne, przeciekają w czasie opadów deszczu, więc musimy te okna wymieniać. To się dzieje sukcesywnie, co roku przeznaczamy pewną sumę, żeby wymieniać tę stolarkę, a teraz pozyskaliśmy trochę więcej funduszy - wyjaśnia.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki nim możliwa będzie wymiana ponad 60 okien o łącznej powierzchni prawie 170 metrów kwadratowych. Zadanie jest skomplikowane, między innymi ze względu na konieczność ingerencji w zabytkowy budynek. Poza tym wykonawca będzie musiał wykorzystać aż 11 różnych wzorów okien. Część z nich zostanie dostarczona w zaledwie jednym lub dwóch egzemplarzach.

Dodajmy, że jeśli trwające postępowanie zakończy się wyłonieniem wykonawcy, będzie on miał 3 miesiące na realizację zadania. Same prace mają być skoordynowane w taki sposób, by nie przeszkadzały w prowadzeniu zajęć lekcyjnych.
Damian Nowakowski

Gospodarka

2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Zwolnienia ze składek przedsiębiorcom prowadzącym sklepiki szkolne oraz pilotom wycieczek i przewodnikom turystycznym… Aby z ulg skorzystać, trzeba się jednak spieszyć - wnioski tylko w formie elektronicznej (PUE ZUS) przyjmowane są do końca września. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »