Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-02, 11:50 Autor: Daniel Klimczak

Nyskie starostwo planuje rozbudowę infrastruktury sportowej w "Rolniku". Uczniowie mogą zyskać nową halę i boisko

Nyski "Rolnik" [fot. B. Lisik / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported]
Nyski "Rolnik" [fot. B. Lisik / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported]
Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie najprawdopodobniej będą cieszyć się lepszymi warunkami do odbywania zajęć wychowania fizycznego. Tamtejsze starostwo planuje wybudować przy szkole nową halę gimnastyczną.
Obiekt miałby powstać w miejscu obecnej hali, która najpierw musiałaby zostać zrównana z ziemią. Wicestarosta nyski Damian Nowakowski zapewnia jednak, że będzie to zmiana na lepsze, a sama inwestycja ma szansę zostać zrealizowana w niedługim, jak na jej skalę, czasie.

- Ta obecna będzie poddana rozbiórce. W jej miejscu postawimy nową, dłuższą, szerszą, spełniającą wszystkie standardy. Wszystko zależy, w jaką konstrukcję pójdziemy, bo są takie gotowe, systemowe sale gimnastyczne, które się buduje w ciągu 12 miesięcy - zapowiada.

Obecnie samorząd opracowuje dokumentację budowlaną i rozgląda się za możliwym źródłem finansowania budowy. Pod uwagę brane są pieniądze w ramach programu Polski Ład. Niewykluczone też, że oprócz budowy nowej hali, starostwu uda się zrealizować jeszcze jeden projekt mający na celu rozbudowę infrastruktury sportowej w nyskim "Rolniku".

- Może jeszcze przy okazji, ale to mówię, może [zrealizujemy - przyp. red.]. Pojawiła się taka koncepcja, żeby oprócz sali gimnastycznej zrobić jeszcze boisko. Tam jest taka duża działka, może uda nam się 2 te kompleksy zrobić - dodaje wicestarosta.

Dodajmy, że budowę tego typu obiektu rozważano już wcześniej, jednak do tej pory nie udało się znaleźć na ten cel pieniędzy.
Damian Nowakowski
Damian Nowakowski

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 20:45 Raport dnia. 917 nowych infekcji w całej Polsce. Na intensywnej terapii leżą głównie ludzie młodzi i niezaszczepieni… 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »