Radio Opole » Gospodarka
2021-07-29, 13:00 Autor: Grzegorz Frankowski

W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań

Rynek w Kietrzu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Rynek w Kietrzu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań wielorodzinnych pod wynajem, z ograniczonym czynszem i z możliwością dojścia do własności.
Program będzie polegał na utworzeniu spółki celowej, w której Krajowy Zasób Nieruchomości również będzie miał swój udział.

- Głównym i zasadniczym celem tej spółki będzie budowa lokali mieszkalnych i budynków wielorodzinnych – mówi Marceli Głogiewicz, wiceburmistrz Kietrza. - Pod wynajem, z możliwością dojścia do własności. Również na gruntach, które gmina do tej spółki przekaże. My w Kietrzu przekażemy taką nieruchomość w centrum miasta. Natomiast do spółki przystępujemy, jak najbardziej. Spółka powstanie najprawdopodobniej w sierpniu. Będziemy robić wszystko, żeby ta spółka działała z rozmachem, najszybciej, jak to tylko możliwe. Liczymy na to, że w ciągu dwóch, trzech lat powstaną około 30-32 mieszkania pod wynajem w dość dobrym standardzie, a o lokalizacji już mówiłem, ścisłe centrum miasta.

Gmina szacuje, że prace projektowe, na podstawie których utworzona spółka będzie mogła uzyskać pozwolenie na budowę, potrwają cztery, pięć miesięcy, a pierwsze roboty budowlane powinny ruszyć wiosną przyszłego roku.
Marceli Głogiewicz

Gospodarka

2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »