Radio Opole » Gospodarka
2021-07-02, 07:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ratusz przekazał OTBS działkę pod budowę nowych mieszkań w Wójtowej Wsi

Mieszkania w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Mieszkania w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Budowa mieszkań [fot. www.facebook.com/OTBS - Opolskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego]
Budowa mieszkań [fot. www.facebook.com/OTBS - Opolskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego]
Działka w Wójtowej Wsi [fot. UM Opole]
Działka w Wójtowej Wsi [fot. UM Opole]
W Opolu powstaną nowe mieszkania. Radni wyrazili zgodę, aby oddać Opolskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego działkę w Wójtowej Wsi. Nieruchomość znajduje się w rejonie ulicy Prószkowskiej.
- Chcemy tam zbudować 150 mieszkań do wynajmu. My już jakiś czas temu przedstawiliśmy koncepcję budowy i był przetarg, choć on został wstrzymany, bo radni zmieniali plany zagospodarowania. Chodziło o więcej miejsc parkingowych na zewnątrz, niż w podziemiu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Natomiast my te grunty nabyliśmy kilka lat temu jako miasto od prywatnej spółki, która wtedy je sprzedawała. Wtedy cena wynosiła około 70 złotych brutto za metr kwadratowy. Dodatkowo w zeszłym tygodniu dostaliśmy dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę tych mieszkań na poziomie około 1/10 kosztów budowy. Dokładnie nie wiemy, ile to będzie, bo nie wiemy jeszcze, jakie będą całkowite koszty budowy. To wszystko będzie wiadome po przetargu - mówi prezydent.

Wartość działki przekracza 3 miliony złotych. Dodajmy, że w zamian za wkład w postaci działki, miasto obejmie nowe udziały w OTBS.
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej 2021-09-15, godz. 16:40 Jest chętny na budowę dwóch bloków w Strzelcach Opolskich, ale nie wiadomo, czy cena nie będzie za wysoka dla przyszłych… Dwie firmy zainteresowane budową nowych bloków w Strzelcach Opolskich w ramach gminnego programu Twoje M. Zakład on, że samorząd przekazuje teren, organizuje… » więcej 2021-09-15, godz. 10:11 Podpisano umowę na remont DK 39 w Brzegu W GDDKiA w Opolu podpisano umowę na remont odcinka drogi krajowej nr 39 w Brzegu. Podzielone na cztery etapy prace rozpoczną się jeszcze we wrześniu. » więcej 2021-09-14, godz. 13:15 Powiat głubczycki rozpoczyna kolejną, dużą inwestycję drogową Starostwo powiatowe w Głubczycach rozpoczyna realizację kolejnej w tym roku inwestycji drogowej. W trzeciej dekadzie września rozpocznie się remont drogi na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »