Radio Opole » Gospodarka
2021-07-17, 08:00 Autor: Piotr Wójtowicz

We wrześniu rusza remont wojewódzkiej "461" w Brynicy. Przez blisko rok na trasie będzie obowiązywał ruch wahadłowy

We wrześniu rusza remont DW 461 w Brynicy. Podpisanie umowy . [fot.P.Wójtowicz]
We wrześniu rusza remont DW 461 w Brynicy. Podpisanie umowy . [fot.P.Wójtowicz]
We wrześniu rusza remont DW 461 w Brynicy. Podpisanie umowy . [fot.P.Wójtowicz]
We wrześniu rusza remont DW 461 w Brynicy. Podpisanie umowy . [fot.P.Wójtowicz]
We wrześniu w centrum Brynicy rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 461. Inwestycja na trasie, która łączy krajową "45" z DW 454 zakłada przebudowę prawie kilometrowego odcinka nawierzchni, budowę chodników i parkingów w rejonie przedszkola i restauracji. Podczas prac przez prawie rok wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.
- Wymienimy konstrukcję drogi, będzie nowy chodnik i przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową i gminną, czyli przy ulicach 1 Maja i ks. Klimasa. Tutaj oczywiście zostanie zamontowane oświetlenie przejścia dla pieszych, co znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - mówił podczas podpisania umowy wicemarszałek regionu Szymon Ogłaza.

Zastępca wójta gminy Łubniany Mariusz Piestrak dodał: – To jedna z naszych głównych dróg tranzytowych, a jednocześnie odcinek w samym centrum miejscowości, blisko szkoły kościoła czy restauracji, a więc także ważny dla samych mieszkańców.

Wykonawca Henryk Mrozek - prezes firmy Remost przekazał, że inwestycja rozpocznie się we wrześniu, a podczas prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zamknięcia drogi na obecnym etapie wykonawca nie planuje.

- Podczas robót będziemy utrapieniem dla podróżujących przez Brynicę, ale za to później będzie dobrze - uzupełnił wicemarszałek.

Przebudowa drogi będzie kosztować 3 mln 600 tysięcy złotych i w całości, co było rzadkością w ostatnich latach, zostanie sfinansowana z pieniędzy urzędu marszałkowskiego bez wsparcia unijnego. 200 tysięcy do przygotowania projektu budowlanego dołożyła gmina Łubniany.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku za około 800 tysięcy zł wyremontowano prawie 2 kilometry DW 461 w Łubnianach. Rok wcześniej rozbudowano kilometr i siedemset metrów tej drogi w Kup. Z funduszy unijnych wybudowano także ścieżkę pieszo-rowerową w Brynicy w kierunku Opola.
Wicemarszałek Szymon Ogłaza, wicewójt Mariusz Piestrak, radny Józef Pilarczyk, prezes Henryk Mrozek

Gospodarka

2021-09-22, godz. 19:00 Osadzeni będą mogli znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i rybactwie. Podpisano porozumienie w tej sprawie Więźniowie będą mogli podjąć się płatnej pracy związanej z rybactwem i leśnictwem. To efekt porozumienia Lasów Państwowych z Okręgową Służbą Więzienną… » więcej 2021-09-22, godz. 15:41 Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę letniego wejścia do ZOO Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę nowego letniego wejścia do ogrodu zoologicznego. Żadna z zaproponowanych ofert wykonawców nie mieściła… » więcej 2021-09-22, godz. 14:41 Dwie nagrody dla Opola podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsza za kładkę pieszo-rowerową, a druga za… Most im. Joachima Halupczoka z laurem Top Inwestycji Komunalnych za 2021 rok. Miejska inwestycja została wyróżniona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego… » więcej 2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »