Radio Opole » Gospodarka
2021-06-29, 12:53 Autor: Mariusz Chałupnik

7,5 miliona złotych Dąbrowa przeznaczy na remonty gminnych dróg. Połowa tej kwoty to dofinansowania

Remonty dróg na terenie gminy Dąbrowa [fot. UG Dąbrowa]
Remonty dróg na terenie gminy Dąbrowa [fot. UG Dąbrowa]
Remonty dróg na terenie gminy Dąbrowa [fot. UG Dąbrowa]
Remonty dróg na terenie gminy Dąbrowa [fot. UG Dąbrowa]
Remonty dróg na terenie gminy Dąbrowa [fot. UG Dąbrowa]
Remonty dróg na terenie gminy Dąbrowa [fot. UG Dąbrowa]
Sześć zakończonych, pięć w trakcie i dwie w planie. W gminie Dąbrowa do końca roku ma zostać wyremontowanych i rozbudowanych 13 dróg za łączną kwotę 7,5 miliona złotych.
- Realizacja tych zadań nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowania z różnych źródeł - mówi Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy. - W zakresie finansowym około 50 proc. to są dofinansowania. To są pieniądze rządowe. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych mamy wykonane ulice Wiejską i Kolejową w Dąbrowie. Mamy również kolejne drogi remontowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki temu programowi powstanie 2-kilometrowy odcinek drogi łączący Ciepielowice z Karczowem.

Droga, która połączy Ciepielowice z Karczowem jest jedną z ważniejszych, które obecnie realizuje Dąbrowa. Jak tłumaczy wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, dzięki tej inwestycji zamiast drogi gruntowej będzie asfaltowa, która spełni wiele funkcji.

- Ta droga jest bardzo strategiczna - zaznacza Gołębiowska-Jarek. - Nie tylko skróci dojazd do drogi krajowej i Opola, ale również ma walory krajobrazowe. Będzie drogą transportu rolnego. Jej funkcjonalność i użyteczność jest znacząca.

W następnych etapach Dąbrowa planuje remonty ulic Leśnej w Ciepielowicach oraz św. Anny w Karczowie. Prace na tych odcinkach mają rozpocząć się po wakacjach.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Gospodarka

2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »