Radio Opole » Gospodarka
2021-05-28, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Jest dofinansowanie do remontu odcinków DW 454 i 385. To będzie kontynuacja modernizacji z ostatnich lat

Podpisanie umowy na remont mostu w Kopicach wzdłuż DW 385 [fot. www.facebook.com/Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego]
Podpisanie umowy na remont mostu w Kopicach wzdłuż DW 385 [fot. www.facebook.com/Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego]
Dwie umowy na dofinansowanie remontów dróg podpisali dzisiaj (28.05) przedstawiciele urzędu marszałkowskiego z włodarzami opolskich gmin.
Pierwsza inwestycja dotyczy modernizacji mostu na drodze wojewódzkiej 385 w Kopicach. 2 lata temu wyremontowano odcinek od mostu w stronę Krasnej Góry, rok temu od przeprawy w kierunku Grodkowa, a teraz czas na sam most. - 1,1 miliona złotych to pieniądze z urzędu marszałkowskiego, a drugie tyle to subwencja mostowa z budżetu państwa - mówi Szymon Ogłaza.

- Zadanie polegające na przebudowie mostu przede wszystkim, który znajduje się w samym środku Kopic. Prace będą dotyczyć też przyległej infrastruktury - powstanie fragment drogi oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Ten remont zaplanowano na kilka miesięcy. Wykonawca wejdzie na budowę w przyszłym tygodniu i do końca listopada tego roku powinien zakończyć swoje prace.

Druga umowa mówi o remoncie leśnego odcinka DW 454 z Dobrzenia Wielkiego do Kup. - Tu również mamy trzeci etap naprawy nawierzchni rok po roku - podkreśla Szymon Ogłaza.

- Tym razem chodzi o ostatni kilometr, patrząc od strony Dobrzenia przed miejscowością Kup. Przyjęto krótki okres wykonania, bo do końca sierpnia 2021 roku naprawa powinna znaleźć finał. Po wakacjach między Dobrzeniem a Kup pojedziemy zatem całkowicie wyremontowanym odcinkiem.

Inwestycja na DW 454 kosztuje 1,1 miliona złotych. 800 tysięcy to dotacja UMWO, a gmina Dobrzeń Wielki zapewni 300 tysięcy złotych.
Szymon Ogłaza 1
Szymon Ogłaza 2

Gospodarka

2021-08-03, godz. 21:00 Kolejne inwestycje drogowe w gminie Dąbrowa. Teraz czas na przebudowę drogi w Karczowie W gminie Dąbrowa rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe. Najważniejsze prace budowlane trwają w Karczowie przy ul. Wiejskiej. Jak informuje zastępca… » więcej 2021-08-03, godz. 18:50 W Izbie Rolniczej w Opolu rozmawiano o melioracji i funkcjonowaniu spółek wodnych w regionie W czasach gwałtownych zjawisk atmosferycznych kluczowym jest utrzymanie właściwej gospodarki wodnej na polach. Dobra melioracja skutecznie odprowadzi nadmiar… » więcej 2021-08-03, godz. 12:20 "Liczymy, że zmniejszy się liczba nielegalnych wysypisk". Zmodernizowany PSZOK w Chróścicach otwarty Więcej kontenerów na powiększonym terenie, miejsce do wymiany rzeczy używanych, ale też lepsza kontrola przywożonych śmieci. Po rocznych pracach otwarty… » więcej 2021-08-02, godz. 12:18 W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Gmina Głogówek zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe Na ostatniej sesji Rady Miasta Głogówka podjęto uchwałę na temat wyrażenia zgody na utworzenie przez gminę Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - Południe… » więcej 2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej 2021-07-31, godz. 11:27 KRUS zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym "Moja wizja zero - Rolnik liderem bezpieczeństwa" Młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem 'Moja wizja zero - Rolnik… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Większość pieniędzy na modernizację prószkowskiej oczyszczalni już jest. Pochodzą z trzech źródeł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Prószkowie ma zabezpieczoną większą część pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Fundusze pochodzą… » więcej 2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »