Radio Opole » Gospodarka
2021-05-25, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Na Słowiańskiej w Nysie może powstać nawet 100 nowych mieszkań. "Deweloperzy widzą, że ludzie chcą się u nas osiedlać"

Miniosiedla powstanie przy ulicy Słowianskiej [fot. Daniel Klimczak]
Miniosiedla powstanie przy ulicy Słowianskiej [fot. Daniel Klimczak]
Od 80 do 100 nowych mieszkań będzie mogło powstać przy ulicy Słowiańskiej w Nysie. Na ostatniej sesji miejscy radni wyrazili zgodę na lokalizację inwestycji realizowanej przez prywatnego dewelopera.
Lokale mają mieścić się w trzech pięciokondygnacyjnych budynkach tworzących miniosiedle Nowa Słodownia. Przewodniczący nyskiej rady miejskiej Paweł Nakonieczny wskazuje, że to już kolejna tego typu inwestycja w mieście, co świadczy o jego dynamicznym rozwoju.

- Dla Nysy przede wszystkim oznacza to to, że jest zapotrzebowanie na mieszkania. To jest kolejna inwestycja mieszkaniowa w mieście, więc rozumiem, że deweloperzy mają zdiagnozowane potrzeby wiedzą, że w Nysie mieszkania są potrzebne, że w Nysie ludzie chcą się osiedlać. Jesteśmy otwarci na takie zadania tym bardziej, że gmina nie jest w stanie tych wszystkich potrzeb zaspokoić swoimi środkami - tłumaczy

Słowa przewodniczącego potwierdza także uzasadnienie przyjętej uchwały. Czytamy w nim, że między 2015 a 2020 rokiem do magistratu wpłynęło 990 wniosków o przydział mieszkań socjalnych i komunalnych. Ponadto w związku z budową przez miasto około 100 mieszkań przy ulicy Franciszkańskiej, do urzędu wpłynęło ponad 550 ankiet od rodzin zainteresowanych ich użytkowaniem.

Jako argumenty przemawiające za wspieraniem kolejnych inwestycji mieszkaniowych podaje się między innymi inwestycję firmy Umicore czy planowaną przez WSSE budowę hali przemysłowej, co da miastu kolejne miejsca pracy, a tym samym zwiększy i tak już spory popyt na mieszkania.
Paweł Nakonieczny

Gospodarka

2021-08-03, godz. 21:00 Kolejne inwestycje drogowe w gminie Dąbrowa. Teraz czas na przebudowę drogi w Karczowie W gminie Dąbrowa rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe. Najważniejsze prace budowlane trwają w Karczowie przy ul. Wiejskiej. Jak informuje zastępca… » więcej 2021-08-03, godz. 18:50 W Izbie Rolniczej w Opolu rozmawiano o melioracji i funkcjonowaniu spółek wodnych w regionie W czasach gwałtownych zjawisk atmosferycznych kluczowym jest utrzymanie właściwej gospodarki wodnej na polach. Dobra melioracja skutecznie odprowadzi nadmiar… » więcej 2021-08-03, godz. 12:20 "Liczymy, że zmniejszy się liczba nielegalnych wysypisk". Zmodernizowany PSZOK w Chróścicach otwarty Więcej kontenerów na powiększonym terenie, miejsce do wymiany rzeczy używanych, ale też lepsza kontrola przywożonych śmieci. Po rocznych pracach otwarty… » więcej 2021-08-02, godz. 12:18 W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Gmina Głogówek zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe Na ostatniej sesji Rady Miasta Głogówka podjęto uchwałę na temat wyrażenia zgody na utworzenie przez gminę Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - Południe… » więcej 2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej 2021-07-31, godz. 11:27 KRUS zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym "Moja wizja zero - Rolnik liderem bezpieczeństwa" Młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem 'Moja wizja zero - Rolnik… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Większość pieniędzy na modernizację prószkowskiej oczyszczalni już jest. Pochodzą z trzech źródeł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Prószkowie ma zabezpieczoną większą część pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Fundusze pochodzą… » więcej 2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »