Radio Opole » Gospodarka
2021-05-06, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Jedna nowa droga może rozwiązać problemy wielu mieszkańców. Niedługo ruszy inwestycja w Suchym Borze

Suchy Bór [fot. Ewelina Laxy]
Suchy Bór [fot. Ewelina Laxy]
Powstaje nowe osiedle, to potrzebna jest także nowa droga. Z takiego założenia wyszły władze gminy Chrząstowice, które zaplanowały budowę ulicy Wrzosowej w Suchym Borze i uzyskały 50 proc. dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie jest to Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg).
Inwestycja zakłada również wykonanie chodników, oświetlenia, czy też oznakowanie.

- Chcemy kompleksowo rozwiązać problem komunikacji w tym miejscu - mówi Florian Ciecior, wójt Chrząstowic. – W tej chwili budują się tam nowe domy. Oprócz tego w latach 70. i 80. ubiegłego wieku tam powstało też bardzo duże osiedle. Jest ono bardzo słabo skomunikowane. Prowadzą do niego bardzo wąskie, często jednokierunkowe ulice. Dzięki tej drodze chcemy rozwiązać problemy z komunikacją. Sugestie mamy od dobrych kilku lat od mieszkańców, aby zająć się tym tematem. Mieliśmy pewien problem. Otóż musieliśmy wykupić działki, przez które przechodzi ta ulica, abyśmy mogli w pełni stać się właścicielem.

Kosztorys zakładał wydatek blisko pół miliona złotych. Po przetargu okazało się, że ta kwota jest o blisko 200 tysięcy złotych niższa.

20 maja ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Harmonogram zakłada zakończenie prac do końca listopada.
Florian Ciecior

Gospodarka

2021-06-15, godz. 08:15 Roland Wrzeciono nowym szefem spółki komunalnej w Antoniowie Roland Wrzeciono objął stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Antoniowie w gminie Ozimek. Przez ostatnie sześć lat zarządzał… » więcej 2021-06-14, godz. 17:39 Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią tam, gdzie były PGR-y Gmina Pawłowiczki to jedna z trzech w województwie opolskim z terenami po byłych PGR-ach, która otrzymała 100% dofinansowania do wnioskowanej kwoty z Rządowego… » więcej 2021-06-13, godz. 11:37 Nowe drogi transportu rolnego powstają jak grzyby po deszczu Coraz więcej dróg polnych, wyjeżdżonych kołami traktorów, zmienia się w gładkie, asfaltowe trakty pozwalające nie tylko rolnikom szybko dojechać do pól… » więcej 2021-06-11, godz. 13:15 Sieć gazowa w gminie Krapkowice jest coraz dłuższa, ale mieszkańcy chcą dostępu do gazu w kolejnych wioskach Coraz intensywniej rozwija się sieć gazowa w gminie Krapkowice. Zakończona jest już budowa gazociągu w Steblowie i Żywocicach, trwają prace w Otmęcie na… » więcej 2021-06-11, godz. 09:59 Do jeziora jak po dywanie? Remont ulicy Pływackiej w Turawie ma rozwiązać problemy z komunikacją przy Jeziorze Du… W tym sezonie letnim nie powinno być już problemów z dojazdem do Jeziora Dużego w Turawie. Trwają prace remontowe ulicy Pływackiej. » więcej 2021-06-10, godz. 14:21 W powiecie krapkowickim powstają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe powstają na terenie powiatu krapkowickiego. Po kilku latach zastoju, prywatne firmy znów są zainteresowane inwestowaniem w zieloną… » więcej 2021-06-09, godz. 17:30 Mieszkańcy Głogówka mogą skorzystać z dotacji na usuwanie azbestu Do 30 czerwca w gminie Głogówek można złożyć wniosek na utylizację azbestu z pokryć dachowych. Pieniądze na ten cel pochodzą z konkursu ogłoszonego… » więcej 2021-06-09, godz. 15:00 Władze Kietrza przygotowują się do budowy kanalizacji sanitarnej Gmina Kietrz otrzymała 2,5 mln złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Raciborskiej oraz części ulicy Długiej. To prawie 65… » więcej 2021-06-09, godz. 13:00 Koniec budowy kanalizacji sanitarnej we Wroninie Na ukończeniu jest budowa II etapu kanalizacji sanitarnej we Wroninie, w gminie Polska Cerekiew. Gdy inwestycja będzie zakończona, samorząd będzie mógł… » więcej 2021-06-09, godz. 10:55 Maszyna za 11 mln zł do fotooptycznej segregacji śmieci zwiększy poziom recyklingu odpadów w Kędzierzynie-Koźlu Spółka Czysty Region z Kędzierzyna-Koźla będzie miała nowoczesną instalację do segregacji odpadów. Dzięki temu zamiast 30%, około 40% odpadów przywiezionych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »