Radio Opole » Gospodarka
2021-04-12, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rozpoczynają się remonty dróg w powiecie strzeleckim

Przebudowa drogi [fot. A. Pospiszyl]
Przebudowa drogi [fot. A. Pospiszyl]
Rozpoczynają się prace remontowe na drogach będących w zarządzie powiatu strzeleckiego. Zakończono przetargi i podpisano umowy na realizację 3 dużych inwestycji. W trakcie jest procedura związana z remontem drogi przez Lichnię, w gminie Leśnica, która całkowicie rozsypała się w trakcie zimy. Wartość wszystkich robót to ponad 3 mln zł.
- W tym tygodniu mogą rozpocząć się prace przy pierwszych tej wiosny remontach asfaltem na ciepło – mówi Józef Swaczyna, starosta strzelecki. - To jest droga w gminie Leśnica na odcinku Krasowa-Leśnica. Później jest droga na terenie gminy Ujazd między Olszową a Zimną Wódką oraz w samej Raszowej na wylocie w stronę Kędzierzyna. Tam ta droga jest bardzo zniszczona i będzie teraz robiona. I jeszcze roboty chodnikowe wspólnie z gminami.

Chodniki powstaną w Jaryszowie (gmina Ujazd), Błotnicy Strzeleckiej (gmina Strzelce Opolskie) i Staniszczach Wielkich (gmina Kolonowskie).

Awaryjny remont drogi w Lichynii wyceniono na 1,3 mln zł. To przekracza możliwości budżetowe powiatu. Na razie w kasie starostwa wysupłano na ten cel 500 tys. zł. Droga w miejscowości, od strony Leśnicy, będzie remontowana na całej szerokości – tam jest w najgorszym stanie. W centrum wsi i w kierunku Zalesia Śląskiego na razie załatane zostaną tylko największe dziury.
Józef Swaczyna

Gospodarka

2021-05-08, godz. 11:00 Mieszkańcy powiatu opolskiego mogą skorzystać z dotacji na wymianę pieców. W puli starostwa jest 120 tysięcy zł… Od 3 do 3,5 tysiąca złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy powiatu opolskiego na wymianę źródła ogrzewania. Ci, którzy zdecydują się na pozbycie… » więcej 2021-05-08, godz. 08:00 Nowe grupy i organizacje producentów rolniczych mogą liczyć na wsparcie. Na wnioski czeka ARiMR Do 100 tysięcy euro rocznie - na taką pomoc mogą liczyć rolnicy, którzy chcą stworzyć grupę producentów lub organizację producentów. Wnioski do końca… » więcej 2021-05-07, godz. 12:25 "To inwestycja w bezpieczeństwo". Podpisano umowę na projekt ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Niemodlin z Tuł… Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Wydrowice w gminie Niemodlin z Tułowicami Małymi w gminie Tułowice. Ten blisko kilometrowy odcinek przy… » więcej 2021-05-07, godz. 11:00 Gmina Reńska Wieś kończy wiosenne inwestycje drogowe Zakończyły się dwie pierwsze inwestycje drogowe realizowane przez gminę Reńska Wieś. Samorząd systematycznie remontuje i buduje drogi w miejscach wskazanych… » więcej 2021-05-07, godz. 09:18 Kanalizacja na 3 ulicach ma kosztować 7 mln zł Jeszcze w pierwszej połowie roku ma być wyłoniona firma, która wybuduje kanalizację w Strzeleczkach. To ostatnia taka inwestycja w tej miejscowości, później… » więcej 2021-05-07, godz. 08:15 Do czerwca można zgłaszać uwagi i wnioski do aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym Aktualizacja planu zarządzania ryzykiem powodziowym w Nysie była tematem konsultacji zorganizowanych jako część projektu Stop Powodzi. To inicjatywa Ministerstwa… » więcej 2021-05-06, godz. 17:30 Nabiera rozpędu budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Jest zmiana organizacji ruchu Przyspieszają prace przy budowie obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda na blisko 13-kilometrową trasę… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 Jedna nowa droga może rozwiązać problemy wielu mieszkańców. Niedługo ruszy inwestycja w Suchym Borze Powstaje nowe osiedle, to potrzebna jest także nowa droga. Z takiego założenia wyszły władze gminy Chrząstowice, które zaplanowały budowę ulicy Wrzosowej… » więcej 2021-05-06, godz. 14:59 Ruszyły konsultacje w sprawie utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych w regionie. To jeden z etapów realizacji projektu „Opolskie… » więcej 2021-05-05, godz. 17:30 15 milionów na dwie inwestycje drogowe w Krapkowicach. Gmina dostała potężną dotację Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja dwóch dużych inwestycji drogowych w Krapkowicach. Jest to możliwe dzięki dotacji ze środków Rządowego Funduszu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »