Radio Opole » Gospodarka
2021-03-03, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

Grodków ma własny fundusz drogowy. Magistrat chce przeznaczać każdego roku pół miliona na drobne remonty

Droga powiatowa w okolicach Grodkowa [fot. Daniel Klimczak]
Droga powiatowa w okolicach Grodkowa [fot. Daniel Klimczak]
Grodków ma własny fundusz drogowy. Oprócz zaplanowanych inwestycji realizowanych przy współudziale środków zewnętrznych, gmina chce przeznaczać po pół miliona rocznie na realizację mniejszych remontów.
Pieniądze będą trafiały głównie na tereny wiejskie. Jak zapowiada burmistrz Marek Antoniewicz, w tym roku w ten sposób będzie można podnieść standard dróg nawet w kilkunastu miejscowościach.

- Ten fundusz powstaje z inicjatywy radnych. Poprzez swoje środowiska naciskali oni, żeby zwrócić uwagę na problem krótkich odcinków dróg. W niektórych wypadkach są to drogi, które przez lata były utwardzane kamieniem i dzisiaj tylko wymagają, żeby położyć tam warstwę asfaltu albo zrobić stabilizację gruntu w innej formie - tłumaczy.

W tym roku prace mają być prowadzone na drogach gminnych, między innymi w Młodoszowicach, Jeszkotlach, Wójtowicach, Lipowej, Nowej Wsi Małej, Wierzbniku, Gnojnej, Kopicach, czy Mikołajowej.

To pierwszy raz, kiedy w budżecie wyodrębniono pieniądze na tego typu działania. Najprawdopodobniej jednak fundusz będzie istniał także w kolejnych latach.

Dodajmy, że to niejedyne pieniądze, które Grodków planuje przeznaczyć w tym roku na inwestycje drogowe. W budżecie gminy zapisano na tego typu zadania łącznie ponad 5 milionów złotych.
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-04-16, godz. 07:00 Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z urzędem skarbowym Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem. PIT za ubiegły rok należy złożyć do 30 kwietnia. Można to zrobić za pomocą usługi elektronicznej Twój e-PIT… » więcej 2021-04-15, godz. 19:30 Staże i prace interwencyjne. Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach promuje kolejne formy aktywizacji bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi nabór wniosków na prace interwencyjne oraz staże dla osób bezrobotnych. Nabór realizowany jest w ramach Regionalnego… » więcej 2021-04-15, godz. 13:27 Elektrownia Opole utrzymała wpis do krajowego systemu ekozarządzania i audytu EMAS Elektrownia Opole spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania z zakresu ochrony środowiska. Potwierdza to utrzymanie rejestracji w krajowym systemie ekozarządzania… » więcej 2021-04-15, godz. 10:00 W przyszłym miesiącu ruszy remont DK 45 przy węźle autostradowym Opole Południe W maju ma ruszyć budowa dwóch rond w rejonie wjazdu na autostradę A4 koło Rogowa Opolskiego na DK 45. Według podpisanej umowy między Generalną Dyrekcją… » więcej 2021-04-14, godz. 18:00 Emerytury ponad granicami ZUS załatwia elektronicznie ZUS jest liderem w elektronicznej wymianie danych z zagranicznymi instytucjami ubezpieczeniowymi. Jako jedna z pierwszych instytucji w Europie, wdrożył system… » więcej 2021-04-14, godz. 15:59 Pierwsi mieszkańcy Kietrza wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Kilkadziesiąt osób spisało się już w biurze spisowym Urzędu Miejskiego w Kietrzu. Dwa tygodnie temu ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-04-14, godz. 14:30 Senator pyta ministerstwo klimatu o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla Senator Beniamin Godyla dopytuje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla. To reakcja na skargi mieszkańców powiatu… » więcej 2021-04-13, godz. 16:30 Program budowy 100 obwodnic z akceptacją rządu. W planie są cztery trasy w naszym regionie - Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstaną obwodnice… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »