Radio Opole » Gospodarka
2021-02-20, 10:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Kapituła "Opolskiej Marki" czeka na zgłoszenia. Termin upływa 15 marca

Opolska Marka 2019 [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolska Marka 2019 [fot.M.Matuszkiewicz]
Agnieszka Okupniak [fot. Wanda Kownacka]
Agnieszka Okupniak [fot. Wanda Kownacka]
- Pandemia nam nie przeszkadza w przeprowadzeniu 18. edycji konkursu "Opolska Marka" - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Okupniak, dyrektor departamentu współpracy z zagranicą i promocji regionu urzędu marszałkowskiego w Opolu. - Wprowadziliśmy kilka zmian - dodaje.
- Zmieni się forma zgłaszania do tego konkursu, czyli przedsiębiorcy nie muszą już drukować formularzy, wypełniać ich ręcznie. Wszystko będzie przebiegać drogą elektroniczną, te formularze mają do nas wpłynąć poprzez maila razem ze wszystkimi załącznikami, którymi przedsiębiorcy chcą się pochwalić, opisami swoich produktów, usług, prospektami, ulotkami.

- Mamy także nowe kategorie - dodaje gość Radia Opole. - Postaraliśmy się je tak dopasować, żeby były adekwatne do czasu. Są cztery kategorie: "Pracodawca roku", "Opolskie się wspiera" - to jest kategoria dla przedsiębiorców, dla innych organizacji pozarządowych i podmiotów, które realizują swoje działania właśnie pokazujące wsparcie w ramach pandemii. Kolejna kategoria to "Usługa/produkt on-line", czyli znowu kategoria pokazująca, w jaki sposób przedsiębiorca musiał się dostosować do bieżącej sytuacji przenosząc część swojej dystrybucji czy część swoich usług do internetu.

Czwartą kategorią jest "Mój mały biznes" – tutaj udział w konkursie mogą wziąć przedsiębiorcy, producenci lokalnych produktów lub usług wpisujących się m.in. w obszar handlu rodzinnego, małych lokalnych producentów, manufaktur czy lokalnych sklepów z województwa opolskiego.

Partnerem Opolskiej Marki jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Termin zgłoszeń do konkursu "Opolska Marka 2020" upływa 15 marca. Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej opolskie.pl.
 Agnieszka Okupniak cz. 1
 Agnieszka Okupniak cz. 2

Gospodarka

2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »