Radio Opole » Gospodarka
2021-02-17, 12:45 Autor: Grzegorz Frankowski

W Głubczycach będą realizowane kolejne inwestycje drogowe

Głubczyce u progu kolejnych inwestycji drogowych - [fot: Grzegorz Frankowski]
Głubczyce u progu kolejnych inwestycji drogowych - [fot: Grzegorz Frankowski]
Władze Głubczyc zakończyły postępowania przetargowe na wykonanie remontów czterech dróg na terenie miasta i gminy. Prace modernizacyjne będą prowadzone na ulicy Wiejskiej, Armii Krajowej, Broniewskiego oraz przy dojeździe do miejscowości Nowy Rożnów.
- Na ten cel gmina zabezpieczyła w tegorocznym budżecie milion złotych – informuje Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc

- Dla nas to takie rozeznanie rynku, jak będą się kształtować ceny w zakresie robót drogowych w tym roku. Wartość ofert oscylowała w granicach kosztorysów ofertowych sporządzonych w ramach specyfikacji. To będą przebudowy gruntowne. W szczególności przebudowa nawierzchni, chodników, wykonanie oświetlenia na ul. Wiejskiej.

Protokoły przekazania placów budowy wykonawcom są już przygotowane. Formalnie ma to nastąpić, gdy tylko poprawią się warunki pogodowe i będzie można rozpocząć prace. Wszystkie te inwestycje mają być zrealizowane do połowy tego roku.

Dodajmy, że gmina Głubczyce złożyła również wniosek o dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych do remontu ulicy Karola Miarki.
Kazimierz Bedryj

Gospodarka

2021-05-07, godz. 12:25 "To inwestycja w bezpieczeństwo". Podpisano umowę na projekt ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Niemodlin z Tuł… Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Wydrowice w gminie Niemodlin z Tułowicami Małymi w gminie Tułowice. Ten blisko kilometrowy odcinek przy… » więcej 2021-05-07, godz. 11:00 Gmina Reńska Wieś kończy wiosenne inwestycje drogowe Zakończyły się dwie pierwsze inwestycje drogowe realizowane przez gminę Reńska Wieś. Samorząd systematycznie remontuje i buduje drogi w miejscach wskazanych… » więcej 2021-05-07, godz. 09:18 Kanalizacja na 3 ulicach ma kosztować 7 mln zł Jeszcze w pierwszej połowie roku ma być wyłoniona firma, która wybuduje kanalizację w Strzeleczkach. To ostatnia taka inwestycja w tej miejscowości, później… » więcej 2021-05-07, godz. 08:15 Do czerwca można zgłaszać uwagi i wnioski do aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym Aktualizacja planu zarządzania ryzykiem powodziowym w Nysie była tematem konsultacji zorganizowanych jako część projektu Stop Powodzi. To inicjatywa Ministerstwa… » więcej 2021-05-06, godz. 17:30 Nabiera rozpędu budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Jest zmiana organizacji ruchu Przyspieszają prace przy budowie obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda na blisko 13-kilometrową trasę… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 Jedna nowa droga może rozwiązać problemy wielu mieszkańców. Niedługo ruszy inwestycja w Suchym Borze Powstaje nowe osiedle, to potrzebna jest także nowa droga. Z takiego założenia wyszły władze gminy Chrząstowice, które zaplanowały budowę ulicy Wrzosowej… » więcej 2021-05-06, godz. 14:59 Ruszyły konsultacje w sprawie utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych w regionie. To jeden z etapów realizacji projektu „Opolskie… » więcej 2021-05-05, godz. 17:30 15 milionów na dwie inwestycje drogowe w Krapkowicach. Gmina dostała potężną dotację Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja dwóch dużych inwestycji drogowych w Krapkowicach. Jest to możliwe dzięki dotacji ze środków Rządowego Funduszu… » więcej 2021-05-05, godz. 14:27 Elektryczny autobus na testach w Kluczborku. "Przymierzamy się do zakupu, ale potrzebne będą dotacje" PKS Kluczbork testuje elektryczny autobus czeskiej firmy SOR. W porozumieniu z gminami spółka chce kupować samochody zeroemisyjne, korzystając z dotacji krajowych… » więcej 2021-05-03, godz. 08:00 "Ten budynek długo czekał na gruntowny remont". Urząd gminy w Dobrzeniu Wielkim czeka lifting Magistrat w Dobrzeniu Wielkim zostanie poddany termomodernizacji. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie miliona 200 tysięcy złotych z Regionalnego Programu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »