Radio Opole » Gospodarka
2021-01-28, 11:46 Autor: Mariusz Chałupnik

Przetarg rozstrzygnięty. Niedługo ruszy modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach w gminie Niemodlin

Oczyszczalnia ścieków w Gościejowicach [fot. zgkimniemodlin]
Oczyszczalnia ścieków w Gościejowicach [fot. zgkimniemodlin]
Niemodlin rozstrzygnął przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w Gościejowicach. To inwestycja, która jest niezbędna do prowadzonej rozbudowy sieci kanalizacyjnej w gminie.
- Do przetargu zgłosiło się 15 firm - informuje Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Rozstrzał cenowy był bardzo duży. Oferta najniższa firmy Moduł, która zwyciężyła, opiewała na niecałe 16 milionów złotych. Taki był też kosztorys inwestorski. Były też oferty, które przekraczały 25 milionów złotych. Dlatego proces przetargowy trwał długo, aby wyłonić właściwego wykonawcę.

Jak dodaje Dorota Koncewicz, gospodarka wodno-ściekowa jest w najbliższej perspektywie kluczowa dla Niemodlina. Gmina ma 27 sołectw, z których 25 czeka na skanalizowanie.

- Przede wszystkim musimy skupić się na terenach wiejskich - zaznacza Koncewicz. - Jednak, żeby dokonać skanalizowania terenów wiejskich, to konieczna jest modernizacji naszej oczyszczalni. To jest zadanie o bardzo dużej skali, największe w historii Niemodlina. Mieszkańcy bardzo czekają na skanalizowanie wsi, co też przełoży się na poprawę jakości życia.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach będzie kosztowała blisko 16 milionów złotych. 10 milionów złotych gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prace mają ruszyć niebawem i potrwają około dwóch lat.
Dorota Koncewicz
Dorota Koncewicz

Gospodarka

2021-03-08, godz. 09:53 Paczków: zakończyło się przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji związanych z ochroną powietrza Pula pieniędzy przeznaczonych w tym roku na dotacje celowe, które wspierają inwestycje związane z ochroną środowiska już się wyczerpała. » więcej 2021-03-07, godz. 13:00 Głubczyce uruchamiają budżet obywatelski. Gmina na ten cel przeznaczyła 100 tys. złotych Władze Głubczyc rozpoczęły kampanię informacyjną na temat IV Budżetu Obywatelskiego. W 2021 roku gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 100 tys. złotych… » więcej 2021-03-07, godz. 07:30 Zielona energia w gminie Dąbrowa? W kilku miejscach mają powstać farmy fotowoltaiczne Około 400 hektarów mają w najbliższych latach zająć farmy fotowoltaiczne w gminie Dąbrowa. Od przedsiębiorców wpłynęło na razie 9 wniosków o warunki… » więcej 2021-03-06, godz. 17:45 Namysłowskie wodociągi inwestują w monitoring sieci. Chodzi o szybsze lokalizowanie wycieków i ochronę przed zło… Namysłowskie wodociągi przeznaczą w ciągu najbliższych 3 lat 750 tysięcy złotych na budowę systemu monitoringu oraz sterowania zarządzaną przez spółkę… » więcej 2021-03-06, godz. 14:00 Webinaria technologiczne poświęcone nowinkom w przemyśle w ramach marcowych spotkań inżynierów Opowiedzą o nowościach technologicznych i przemysłowych. Koło inżynierów Wyższej Szkole Bankowej w Opolu organizuje cykl marcowych webinariów technologicznych… » więcej 2021-03-06, godz. 11:00 Wiercą tunele pod ciśnieniową sieć kanalizacyjną Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Mierzęcinie, w gminie Pawłowiczki. Budowa prowadzona jest tak, żeby mieszkańcy odczuwali jak najmniejsze… » więcej 2021-03-06, godz. 08:00 Bezpieczeństwo ekologiczne i szansa na rozwój. Rozpoczęła się inwestycja przy oczyszczalni ścieków w Gościejowicach… Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach koło Niemodlina. To największa inwestycja w historii gminy, która będzie kosztowała… » więcej 2021-03-05, godz. 20:45 Do Grodkowa pukają kolejni inwestorzy. Miasto chce im stworzyć lepsze warunki Kolejni inwestorzy zainteresowani lokowaniem zakładów w gminie Grodków. Obecnie rozmowy z magistratem prowadzą co najmniej dwie spore firmy. » więcej 2021-03-05, godz. 19:30 Wojewódzki Lekarz Weterynarii: "Na wysoce zjadliwą grypę ptaków trzeba być zawsze gotowym, bo to choroba cykliczn… - Branża drobiarska powinna być zawsze zwarta i gotowa na ewentualność wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków ze względu na jej cykliczność, jest to… » więcej 2021-03-05, godz. 16:49 Moda na "wege" i ochrona środowiska zagrożeniem dla hodowców krów? - Wymogi związane z ograniczeniem gazów cieplarnianych i weganizm to zagrożenia, jakie stoją przed hodowcami zwierząt - tak uważa Martin Ziaja, prezes Okręgowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »