Radio Opole » Gospodarka
2021-01-28, 11:46 Autor: Mariusz Chałupnik

Przetarg rozstrzygnięty. Niedługo ruszy modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach w gminie Niemodlin

Oczyszczalnia ścieków w Gościejowicach [fot. zgkimniemodlin]
Oczyszczalnia ścieków w Gościejowicach [fot. zgkimniemodlin]
Niemodlin rozstrzygnął przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w Gościejowicach. To inwestycja, która jest niezbędna do prowadzonej rozbudowy sieci kanalizacyjnej w gminie.
- Do przetargu zgłosiło się 15 firm - informuje Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Rozstrzał cenowy był bardzo duży. Oferta najniższa firmy Moduł, która zwyciężyła, opiewała na niecałe 16 milionów złotych. Taki był też kosztorys inwestorski. Były też oferty, które przekraczały 25 milionów złotych. Dlatego proces przetargowy trwał długo, aby wyłonić właściwego wykonawcę.

Jak dodaje Dorota Koncewicz, gospodarka wodno-ściekowa jest w najbliższej perspektywie kluczowa dla Niemodlina. Gmina ma 27 sołectw, z których 25 czeka na skanalizowanie.

- Przede wszystkim musimy skupić się na terenach wiejskich - zaznacza Koncewicz. - Jednak, żeby dokonać skanalizowania terenów wiejskich, to konieczna jest modernizacji naszej oczyszczalni. To jest zadanie o bardzo dużej skali, największe w historii Niemodlina. Mieszkańcy bardzo czekają na skanalizowanie wsi, co też przełoży się na poprawę jakości życia.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach będzie kosztowała blisko 16 milionów złotych. 10 milionów złotych gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prace mają ruszyć niebawem i potrwają około dwóch lat.
Dorota Koncewicz
Dorota Koncewicz

Gospodarka

2021-06-22, godz. 11:30 Zbliża się ważny termin dla firm dotkniętych skutkami pandemii, które chcą skorzystać z tarczy antykryzysowej Uwaga przedsiębiorcy! Tylko do 30 czerwca można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy Antykryzysowej - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych… » więcej 2021-06-22, godz. 09:15 Drogę w Nowych Smarchowicach czeka kapitalny remont. Będzie to pierwsza w tym miejscu tak duża inwestycja od kilkudziesięciu… Kolejna droga w gminie Namysłów doczeka się remontu. Tym razem powody do zadowolenia powinni mieć mieszkańcy Nowych Smarchowic. » więcej 2021-06-20, godz. 09:00 Gmina dostanie pieniądze na budowę drogi, o ile radni się zgodzą na zmiany w budżecie Gmina Krapkowice może otrzymać 1,3 mln dotacji z funduszy unijnych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych. Żeby tak się stało, radni muszą się zgodzić… » więcej 2021-06-19, godz. 15:10 Milion złotych na inwestycje w gminie Kietrz z programu RFIL Gmina Kietrz otrzymała milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę kanalizacji w popegeerowskim osiedlu Krotoszyn i remont dróg wewnętrznych… » więcej 2021-06-18, godz. 16:29 Opolski KRUS rozstrzygnął konkurs na bezpieczne gospodarstwo rolne i konkurs plastyczny. Za nami gala wojewódzka [FILM… Opolszczyzna jest jednym z regionów, gdzie odnotowuje się najmniej wypadków przy pracy na roli. W ocenie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego opolskie… » więcej 2021-06-18, godz. 15:55 Nowy prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Kędzierzyn - Koźle. Został nim Paweł Stańczyk Od poniedziałku (21.06) nowym prezesem Grupy Azoty ZAK S.A. będzie Paweł Stańczyk. Zastąpi on na tym stanowisku p.o. funkcję prezesa Artura Kamińskiego… » więcej 2021-06-18, godz. 10:28 To może ułatwić drogę do ekologicznych rozwiązań. W Komprachcicach uruchomiono punkt informacyjny programu "Czyste… Doradzą, poinformują, a także pomogą załatwić formalności czy też wypełnić wniosek. W Komprachcicach uruchomiony został punkt informacyjny dla mieszkańców… » więcej 2021-06-17, godz. 15:26 Staże, praktyki, szukanie innowacyjnych rozwiązań i wspólne badania. Politechnika rozpoczyna szeroką współpracę… Praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, praktyki dla studentów czy wspólne badania naukowe. Politechnika Opolska podpisała umowę o współpracy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:00 ZUS zachęca do aktywacji bonów turystycznych. Na każde dziecko przysługuje 500 złotych 53 tysiące bonów turystycznych w ogóle nie aktywowano, 39 tysięcy zostało zrealizowanych częściowo - informuje opolski ZUS. Tegoroczne wakacje to ostatnie… » więcej 2021-06-17, godz. 11:00 Pomogą założyć własną działalność gospodarczą. Wystarczy dobry pomysł na biznes i chęć działania Należy mieć dobry pomysł na biznes i chęć działania. Mieszkańcy regionu, którzy wskutek pandemii COVID-19 utracili pracę lub nie mogą jej podjąć i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »