Radio Opole » Gospodarka
2021-01-24, 20:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Ekologiczna gospodarka jednym z priorytetów władz Głogówka

Hala sportowa w Głogówku ma nowe oświetlenie - [fot: gmina Głogówek]
Hala sportowa w Głogówku ma nowe oświetlenie - [fot: gmina Głogówek]
Gmina Głogówek stawia na proekologiczne rozwiązania. W ostatnim czasie zrealizowała kilka inwestycji, na których skorzystają wszyscy mieszkańcy, a w dłuższej perspektywie również budżet gminy.
Najbardziej spektakularne zmiany pojawiły się ostatnio w hali sportowej przy ul. Kościuszki.

- Pod koniec minionego roku zamontowaliśmy nowe, energooszczędne lampy ledowe, co znacznie poprawiło jakość oświetlenia obiektu – mówi Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. - Nasze nowe oświetlenie ma tę funkcję, że w przypadku bezruchu na hali, po krótkiej chwili się wyłącza. Równocześnie ma ono także funkcję ściemniania i rozjaśniania w zależności od warunków świetlnych.

Nowe lampy kosztowały prawie 47 tys. złotych. W minionym roku gmina przeprowadziła również za blisko 660 tys. złotych kompleksową termomodernizację ratusza w Głogówku. Blisko połowę tej kwoty udało się pozyskać z funduszy unijnych.

W ramach działań proekologicznych gmina Głogówek realizuje również unijny projekt na ochronę powietrza poprzez modernizację źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Do tej pory z mieszkańcami zostały podpisane umowy dofinansowania wymiany 74 kotłów na ekologiczne.
Piotr Bujak

Gospodarka

2021-03-08, godz. 14:05 Ruszyły nabory do nowych edycji rządowych programów "Senior+" i "Aktywność+" Utworzenie 24 placówek przyjaznych seniorom, z których może korzystać ponad 600 uczestników to efekt rządowego programu 'Senior+' realizowanego w regionie… » więcej 2021-03-08, godz. 13:00 Nyskie starostwo chce sięgnąć po dofinansowanie na remont kościoła na Rynku Solnym. Pieniądze pomogłyby odnowić… Jest szansa, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie się remont kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nysie. Starostwo liczy, że jeszcze… » więcej 2021-03-08, godz. 09:53 Paczków: zakończyło się przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji związanych z ochroną powietrza Pula pieniędzy przeznaczonych w tym roku na dotacje celowe, które wspierają inwestycje związane z ochroną środowiska już się wyczerpała. » więcej 2021-03-07, godz. 13:00 Głubczyce uruchamiają budżet obywatelski. Gmina na ten cel przeznaczyła 100 tys. złotych Władze Głubczyc rozpoczęły kampanię informacyjną na temat IV Budżetu Obywatelskiego. W 2021 roku gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 100 tys. złotych… » więcej 2021-03-07, godz. 07:30 Zielona energia w gminie Dąbrowa? W kilku miejscach mają powstać farmy fotowoltaiczne Około 400 hektarów mają w najbliższych latach zająć farmy fotowoltaiczne w gminie Dąbrowa. Od przedsiębiorców wpłynęło na razie 9 wniosków o warunki… » więcej 2021-03-06, godz. 17:45 Namysłowskie wodociągi inwestują w monitoring sieci. Chodzi o szybsze lokalizowanie wycieków i ochronę przed zło… Namysłowskie wodociągi przeznaczą w ciągu najbliższych 3 lat 750 tysięcy złotych na budowę systemu monitoringu oraz sterowania zarządzaną przez spółkę… » więcej 2021-03-06, godz. 14:00 Webinaria technologiczne poświęcone nowinkom w przemyśle w ramach marcowych spotkań inżynierów Opowiedzą o nowościach technologicznych i przemysłowych. Koło inżynierów Wyższej Szkole Bankowej w Opolu organizuje cykl marcowych webinariów technologicznych… » więcej 2021-03-06, godz. 11:00 Wiercą tunele pod ciśnieniową sieć kanalizacyjną Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Mierzęcinie, w gminie Pawłowiczki. Budowa prowadzona jest tak, żeby mieszkańcy odczuwali jak najmniejsze… » więcej 2021-03-06, godz. 08:00 Bezpieczeństwo ekologiczne i szansa na rozwój. Rozpoczęła się inwestycja przy oczyszczalni ścieków w Gościejowicach… Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach koło Niemodlina. To największa inwestycja w historii gminy, która będzie kosztowała… » więcej 2021-03-05, godz. 20:45 Do Grodkowa pukają kolejni inwestorzy. Miasto chce im stworzyć lepsze warunki Kolejni inwestorzy zainteresowani lokowaniem zakładów w gminie Grodków. Obecnie rozmowy z magistratem prowadzą co najmniej dwie spore firmy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »