Radio Opole » Gospodarka
2021-01-23, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Drogowe otwarcie roku w Dąbrowie. W styczniu pięć przetargów

Droga [fot. Daniel Klimczak]
Droga [fot. Daniel Klimczak]
Rozstrzygnięcie przetargu na remont ulicy Akacjowej w Mechnicach rozpoczął tegoroczne drogowe działania w Dąbrowie. Inwestycja będzie kosztowała 170 tysięcy złotych i w całości zostanie pokryta z budżetu gminy.
- Ulica Akacjowa znajduje się na osiedlu, pod budowę którego tereny sprzedawała gmina. To oznacza, że gmina ma również obowiązek zadbania o drogę - mówi Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy. – Mieszkańcy tej ulicy czekali na tę inwestycję wiele lat. Ta droga może nie jest długa, bo ma około 300 metrów, ale jest drogą szeroką. Mieszka przy niej dużo osób. Tam jest około 30 posesji. Dlatego była to dla nas jedna z priorytetowych inwestycji.

Jeszcze w tym miesiącu gmina chce ogłosić cztery kolejne drogowe przetargi. Jeden dotyczy ulicy Kolejowej w Dąbrowie, a trzy ulic w Karczowie.

W tej drugiej miejscowości ma zostać przebudowana między innymi ulica Wiejska. - To inwestycja za mniej więcej milion 300 tysięcy złotych, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – zaznacza Gołębiowska-Jarek. – Ponad pół kilometra drogi z chodnikiem, utwardzeniem pobocza, przebudową odwodnienia. To ważna informacja dla mieszkańców, szczególnie, że dokumentacja na remont tej drogi przeleżała 10 lat „na półce”.

Łącznie na remonty dróg Dąbrowa chce przeznaczyć w tym roku milion 300 tysięcy złotych. Niewykluczone jednak, że ta pula zostanie powiększona jeszcze o blisko milion złotych.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Gospodarka

2021-03-08, godz. 13:00 Nyskie starostwo chce sięgnąć po dofinansowanie na remont kościoła na Rynku Solnym. Pieniądze pomogłyby odnowić… Jest szansa, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie się remont kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nysie. Starostwo liczy, że jeszcze… » więcej 2021-03-08, godz. 09:53 Paczków: zakończyło się przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji związanych z ochroną powietrza Pula pieniędzy przeznaczonych w tym roku na dotacje celowe, które wspierają inwestycje związane z ochroną środowiska już się wyczerpała. » więcej 2021-03-07, godz. 13:00 Głubczyce uruchamiają budżet obywatelski. Gmina na ten cel przeznaczyła 100 tys. złotych Władze Głubczyc rozpoczęły kampanię informacyjną na temat IV Budżetu Obywatelskiego. W 2021 roku gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 100 tys. złotych… » więcej 2021-03-07, godz. 07:30 Zielona energia w gminie Dąbrowa? W kilku miejscach mają powstać farmy fotowoltaiczne Około 400 hektarów mają w najbliższych latach zająć farmy fotowoltaiczne w gminie Dąbrowa. Od przedsiębiorców wpłynęło na razie 9 wniosków o warunki… » więcej 2021-03-06, godz. 17:45 Namysłowskie wodociągi inwestują w monitoring sieci. Chodzi o szybsze lokalizowanie wycieków i ochronę przed zło… Namysłowskie wodociągi przeznaczą w ciągu najbliższych 3 lat 750 tysięcy złotych na budowę systemu monitoringu oraz sterowania zarządzaną przez spółkę… » więcej 2021-03-06, godz. 14:00 Webinaria technologiczne poświęcone nowinkom w przemyśle w ramach marcowych spotkań inżynierów Opowiedzą o nowościach technologicznych i przemysłowych. Koło inżynierów Wyższej Szkole Bankowej w Opolu organizuje cykl marcowych webinariów technologicznych… » więcej 2021-03-06, godz. 11:00 Wiercą tunele pod ciśnieniową sieć kanalizacyjną Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Mierzęcinie, w gminie Pawłowiczki. Budowa prowadzona jest tak, żeby mieszkańcy odczuwali jak najmniejsze… » więcej 2021-03-06, godz. 08:00 Bezpieczeństwo ekologiczne i szansa na rozwój. Rozpoczęła się inwestycja przy oczyszczalni ścieków w Gościejowicach… Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach koło Niemodlina. To największa inwestycja w historii gminy, która będzie kosztowała… » więcej 2021-03-05, godz. 20:45 Do Grodkowa pukają kolejni inwestorzy. Miasto chce im stworzyć lepsze warunki Kolejni inwestorzy zainteresowani lokowaniem zakładów w gminie Grodków. Obecnie rozmowy z magistratem prowadzą co najmniej dwie spore firmy. » więcej 2021-03-05, godz. 19:30 Wojewódzki Lekarz Weterynarii: "Na wysoce zjadliwą grypę ptaków trzeba być zawsze gotowym, bo to choroba cykliczn… - Branża drobiarska powinna być zawsze zwarta i gotowa na ewentualność wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków ze względu na jej cykliczność, jest to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »