Radio Opole » Gospodarka
2020-11-14, 09:30 Autor: Roman Juranek

Strefa Aktywności Gospodarczej w Ujeździe, pomimo epidemii, wciąż pozyskuje nowych inwestorów

Strefa w gminie Ujazd [fot. Hubert Ibrom]
Strefa w gminie Ujazd [fot. Hubert Ibrom]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Będą kolejne miejsca pracy - cieszy się Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. Strefa Aktywności Gospodarczej w gminie Ujazd ma nowego inwestora. To polska firma zajmująca się budową zbiorników.
Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu powiedział, że pomimo trudnej sytuacji w dobie koronawirusa strefą wciąż interesują się przedsiębiorcy. - Taka pozytywna informacja w tym trudnym czasie, że cały czas nasza Strefa Aktywności Gospodarczej cieszy się dużym zainteresowaniem, będą kolejne miejsca pracy. W każdym tygodniu mamy około dwóch, trzech zapytań. Cały czas prowadzimy negocjacje. Teraz tak naprawdę dogrywamy czterech nowych inwestorów.

Jeden z inwestorów to firma spożywcza działająca w wielu krajach. - Prowadzimy rozmowy z dwoma dużymi inwestorami. Jedna to polska firma, która zajmuje się produkcją kostki oraz firma ogólnoświatowa z sektoru spożywczego. Niestety nie mogę zdradzać szczegółów, ale są to inwestycje na kilkadziesiąt milionów złotych - od 40 milionów w górę. Prowadzimy też rozmowy z trzema inwestorami mniejszymi, lokalnymi.

Jak dodaje Huber Ibrom, w tym roku wiele zapytań zgłaszają lokalne firmy transportowe. Duże znaczenie ma tu lokalizacja strefy przy autostradzie A4.
Hubert Ibrom
Hubert Ibrom

Gospodarka

2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 11:30 Pracownicy opolskiej KAS odzyskali ponad 34 miliony podatku od firm z branży transportowo-logistycznej 34 miliony złotych podatku odzyskali pracownicy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej od firm z branży transportowo-logistycznej. Wcześniej podmioty należące… » więcej 2021-07-29, godz. 15:51 Producent foteli samochodowych postawi fabrykę w strefie ekonomicznej gminy Ujazd Kolejny inwestor zdecydował się ulokować w strefie ekonomicznej gminy Ujazd. Tym razem to niemiecka firma Isringhausen, producent z branży automotive. Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-29, godz. 13:00 W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań… » więcej 2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »