Radio Opole » Gospodarka
2020-10-04, 07:30 Autor: Daniel Klimczak

Rekordowe pieniądze na wymianę międzynarodową w nyskiej uczelni. Z Erasmusa skorzystają też studenci z Opola

Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Budynek PWSZ Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Prawie 3 miliony złotych pozyskała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie na kształcenie za granicą. To najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni zawodowych w kraju.
Pieniądze pozwolą skorzystać z zagranicznej wymiany prawie 250 osobom, zarówno studentom, jak i wykładowcom. Większość z nich stanowić będą uczestnicy wyjeżdżający z Polski.

Anna Opałka, kierownik działu kontaktów zewnętrznych i biura współpracy międzynarodowej nyskiej PWSZ wskazuje, że rekordowy dla uczelni wynik naboru był możliwy zarówno dzięki zaangażowaniu studentów chcących zdobywać doświadczenie w ten sposób, jak i pracowników, którzy przygotowywali dokumentację.

- Środki otrzymaliśmy głównie z programu Erasmus Plus, w ramach dwóch konkursów. Jeden dotyczy Unii Europejskiej i Turcji, drugi program są to kraje poza Unią Europejską. Strategia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zakłada, że każdy student zdobędzie doświadczenie międzynarodowe, że będzie miał tę kompetencję międzykulturową - dodaje.

Oprócz Erasmusa, z którego uczelnia korzysta od 2004 roku, prawie 120 tysięcy złotych trafi do Nysy w ramach programu Power.

Dzięki zdobytym funduszom, studenci odwiedzą między innymi Stany Zjednoczone, Chiny, Indie, Rosję, Tajlandię, Indonezję, czy Meksyk.

Dodajmy, że w całym regionie, więcej pieniędzy na wymianę międzynarodową otrzyma jedynie Politechnika Opolska, do której trafi 655 tysięcy Euro. Do Uniwersytetu Opolskiego wpłynie z kolei 528 tysięcy, a do Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - 207 tysięcy Euro.
Anna Opałka

Gospodarka

2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-04-16, godz. 07:00 Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z urzędem skarbowym Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem. PIT za ubiegły rok należy złożyć do 30 kwietnia. Można to zrobić za pomocą usługi elektronicznej Twój e-PIT… » więcej 2021-04-15, godz. 19:30 Staże i prace interwencyjne. Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach promuje kolejne formy aktywizacji bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi nabór wniosków na prace interwencyjne oraz staże dla osób bezrobotnych. Nabór realizowany jest w ramach Regionalnego… » więcej 2021-04-15, godz. 13:27 Elektrownia Opole utrzymała wpis do krajowego systemu ekozarządzania i audytu EMAS Elektrownia Opole spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania z zakresu ochrony środowiska. Potwierdza to utrzymanie rejestracji w krajowym systemie ekozarządzania… » więcej 2021-04-15, godz. 10:00 W przyszłym miesiącu ruszy remont DK 45 przy węźle autostradowym Opole Południe W maju ma ruszyć budowa dwóch rond w rejonie wjazdu na autostradę A4 koło Rogowa Opolskiego na DK 45. Według podpisanej umowy między Generalną Dyrekcją… » więcej 2021-04-14, godz. 18:00 Emerytury ponad granicami ZUS załatwia elektronicznie ZUS jest liderem w elektronicznej wymianie danych z zagranicznymi instytucjami ubezpieczeniowymi. Jako jedna z pierwszych instytucji w Europie, wdrożył system… » więcej 2021-04-14, godz. 15:59 Pierwsi mieszkańcy Kietrza wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Kilkadziesiąt osób spisało się już w biurze spisowym Urzędu Miejskiego w Kietrzu. Dwa tygodnie temu ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-04-14, godz. 14:30 Senator pyta ministerstwo klimatu o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla Senator Beniamin Godyla dopytuje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla. To reakcja na skargi mieszkańców powiatu… » więcej 2021-04-13, godz. 16:30 Program budowy 100 obwodnic z akceptacją rządu. W planie są cztery trasy w naszym regionie - Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstaną obwodnice… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »