Radio Opole » Gospodarka
2020-09-07, 14:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [ZDJĘCIA]

Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [fot.M.Matuszkiewicz]
Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [fot.M.Matuszkiewicz]
Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [fot.M.Matuszkiewicz]
Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [fot.M.Matuszkiewicz]
Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [fot.M.Matuszkiewicz]
Nagrodzono laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego [fot.M.Matuszkiewicz]
"Bezpieczeństwo na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz" - to hasło tegorocznej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, organizowanego przez KRUS. Dzieci w swoich pracach przedstawiły głównie, jak spokojnie zachowywać się wśród zwierząt w gospodarstwie rolnym, ale także jak prawidłowo o nie dbać.
- Wpłynęło do nas ponad 1700 prac z prawie wszystkich szkół wiejskich w naszym regionie. Ta tematyka konkursowa jest bardzo złożona, ale co ważne, ona nie mówi tylko o prawidłowym traktowaniu zwierząt - mówi Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego Oddziału KRUS. - Ona mówi jeszcze o czymś takim, jak szanowanie tych zwierząt. To jest pewien nadzwyczajny stosunek do tych zwierząt. One doskonale wyczuwają wszystko, jeżeli człowiek podchodzi do nich z batem, krzykiem to zwierzę jest zestresowane i wtedy może okazać się niebezpieczne. Oczywiście jest do tego potrzebna wiedza techniczna.

Komisje konkursowe oceniły prace uczniów w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8 szkół podstawowych. Dodatkowo podczas tworzenia prac dzieciom przekazana została wiedza, jak unikać wypadków związanymi z obecnością zwierząt w gospodarstwie.

- Na przykład do konia nie wolno podchodzić od tyłu, bo może nogą kopnąć i wtedy trzeba do szpitala pojechać. Kota nie wolno kopać, bo wtedy może pazurami szarpnąć, a psa nie wolno denerwować, bo może ugryźć - podkreślają uczniowie. - Nie wolno zwierząt szarpać za nic, ani nie męczyć.

Głównym organizatorem konkursu był Oddział Regionalny KRUS w Opolu, który wyłonił laureatów etapu wojewódzkiego, a troje dzieci z naszego regionu otrzymało wyróżnienie na etapie centralnym. Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Lech Waloszczyk
Uczniowie

Gospodarka

2020-09-23, godz. 18:30 Duże zainteresowania wymianą starych pieców w gminie Wołczyn. Rada miejska przeznaczyła dodatkowe pieniądze na d… 85 kolejnych pieców starej generacji zniknie z gminy Wołczyn. Tego roku samorząd zorganizował trzy nabory wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej 2020-09-22, godz. 16:00 Powiat głubczycki podsumowuje inwestycje drogowe i planuje kolejne - Mimo pandemii prowadzimy zadania związane z poprawą stanu naszych dróg i chodników - informuje wicestarosta Anita Juchno. W Gołuszowicach na finiszu jest… » więcej 2020-09-22, godz. 11:15 Trzeci nabór wniosków do tarczy antykryzysowej w PUP w Opolu do końca września Do 30 września przedsiębiorcy mogą jeszcze składać wnioski w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. To trzeci nabór organizowany… » więcej 2020-09-22, godz. 07:00 Opolski ZUS wypłacił w pierwszym półroczu ponad 2 miliony złotych jednorazowych odszkodowań wypadkowych Od początku roku opolski ZUS wypłacił ponad 2,2 miliona złotych w ramach jednorazowych odszkodowań wypadkowych. Warunkiem otrzymania świadczenia jest odprowadzanie… » więcej 2020-09-21, godz. 19:59 "Gospodarka musi być gotowa na nową normalność. Bezrobocie będzie wzrastać". W CWK rozmawiano o rynku pracy w czasie… Praca zdalna, wzrost bezrobocia i nowa organizacja pracy to główne wyzwania, z jakimi mierzą się opolscy pracodawcy i przedsiębiorcy w dobie pandemii koronawirusa… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa, w planach ma kolejne drobne remonty Przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie i ulica Jaryszowska w Zimnej Wódce zostaną przebudowane. Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa i realizuje zaplanowane… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 W listopadzie mieszkańcy gminy Strzeleczki skorzystają z nowego PSZOKU. Inwestycja czeka na odbiory techniczne PSZOK w gminie Strzeleczki już gotowy. Inwestycja czeka teraz na odbiory techniczne i niezbędne pozwolenie na użytkowanie obiektu. Do tej pory śmieci, które… » więcej 2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***