Radio Opole » Gospodarka
2020-06-09, 14:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Niebawem ruszy modernizacja ulicy Raciborskiej w Głubczycach. Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji

Głubczyce z lotu ptaka
Głubczyce z lotu ptaka
Głubczyce rozstrzygnęły przetarg na modernizację ulicy Raciborskiej. Gmina uzyskała na inwestycję dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
Pierwotnie kosztorys prac remontowych zakładał 3,5 miliona złotych. Ostatecznie remont to wydatek nieco ponad 2 milionów 700 tysięcy złotych, z czego milion złotych będzie pochodził z budżetu gminy.

- Teraz przygotowujemy się do oddania tego miejsca wykonawcy - mówi Adam Krupa, burmistrz Głubczyc. - W tej chwili jest już umowa zawarta z wykonawcą. My wcześniej tak jak to zwykle robimy, chcemy całą infrastrukturę podziemną uporządkować, nim zaczną się roboty drogowe. W tej chwili wodociągi wykonują przeróbkę swoich instalacji.

Modernizacja ulicy Raciborskiej jest dla Głubczyc kluczowa z tego względu, że na tę trasę zostanie najprawdopodobniej skierowany cały transport z Czech. Dlatego prace w tym miejscu będą realizowane na dużą skalę.

- Musimy być przygotowani na przyjęcie dużego natężenia ruchu - przekonuje Adam Krupa. - Będzie robiona nawierzchnia. Poprawiane będą w niektórych miejscach chodniki, a w niektórych zostaną dobudowane. Wymienione zostanie również oświetlenie na LED-owe. W jednym miejscu trzeba będzie wykonać również umocnienie korony drogi. To jest ulica, którą potencjalnie, jeżeli nie zrobimy obwodnicy do końca, to ruszy ruch z Czech.

Prace na ulicy Raciborskiej mają ruszyć pod koniec czerwca.

Ponadto Głubczyce uzyskały z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie na remont ulicy Powstańców. W tym momencie gmina przygotowuje przetarg. O ile modernizacja ulicy Raciborskiej ma być zakończona w tym roku, to przy ul. Powstańców drogowcy będą pracowali również w 2021 roku.
Adam Krupa
Adam Krupa

Gospodarka

2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »