Radio Opole » Gospodarka
2020-03-16, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Szpital i sanepid. Grupa Azoty Kędzierzyn przekaże pieniądze i samochody do instytucji walczących z koronawirusem

Grupa Azoty Kędzierzyn Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. [fot. zak.grupaazoty.com]
Grupa Azoty Kędzierzyn Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. [fot. zak.grupaazoty.com]
Finansowy zastrzyk w wysokości 750 tysięcy złotych - głównie dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu oraz pomoc rzeczowa dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. To wsparcie, którego udzieli Grupa Azoty Kędzierzyn, w związku z epidemią koronawirusa.  
- Chcemy przekazać pieniądze kędzierzyńskiemu szpitalowi, który od dzisiaj pełni rolę szczególną - mówi Artur Kamiński, wiceprezes zarządu. - Rolę bezpieczeństwa, budowania tego bezpieczeństwa dla mieszkańców regionu, ponieważ został dedykowany jako szpital do przejścia w całości na placówkę zakaźną. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z dyrekcją szpitala. Duża część tej kwoty, w najbliższych dniach, zostanie przekazana, aby pomóc temu szpitalowi w walce z koronawirusem.

Grupa Azoty Kędzierzyn zapewnia, że udzieli również wsparcia sanepidowi.

- To też instytucja, która w ostatnich dniach odgrywa bardzo ważną rolę, jeżeli chodzi o budowanie bezpieczeństwa publicznego – zaznacza Kamiński. - Zadeklarowaliśmy wsparcie, w tym wypadku rzeczowe, polegające na tym, że mamy już dwa samochody, które mogą przydać się opolskiemu sanepidowi do przewożenia tzw. termotoreb, które w swojej zawartości mają materiał analityczny.

Łącznie koncern Grupa Azoty na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa przeznaczy 3 miliony złotych. Wsparcie trafi przede wszystkim do regionów, gdzie grupa ma swoje zakłady.
Artur Kamiński
Artur Kamiński

Gospodarka

2021-09-28, godz. 16:00 Ukraińcy dominują wśród cudzoziemców zgłoszonych opolskim ZUS Prawie 20 tysięcy obywateli Ukrainy jest zgłoszonych do ubezpieczenia w ZUS w województwie opolskim. To dane na koniec sierpnia. Ukraińcy stanowią 86% wszystkich… » więcej 2021-09-28, godz. 15:30 Rańska Wieś: budują kanalizację w Dębowej i Długomiłowicach Rozpoczynają się prace przy budowie kanalizacji w dwóch sołectwach gminy Reńska Wieś. To jeden z ostatnich elementów budowy sieci sanitarnej w tej gminie… » więcej 2021-09-28, godz. 12:30 Mieszkańcy gminy Skarbimierz chętnie inwestują w fotowoltaikę. Magistrat dopłaca nawet 18 tysięcy złotych 4 miliony złotych zamierza w tym roku wydać gmina Skarbimierz na dopłaty dla mieszkańców kupujących elementy fotowoltaiki. Od początku 2018 roku samorząd… » więcej 2021-09-27, godz. 15:00 Inwestorzy w gminie Walce. Powstanie market i pierwsza od 25 lat stacja benzynowa Ćwierć wieku temu zamknięto jedyną w gminie Walce stację paliw. Żeby zatankować samochód mieszkańcy muszą jeździć do okolicznych gmin. W przyszłym… » więcej 2021-09-27, godz. 13:00 Będzie remont dróg wojewódzkich w Gogolinie i Głuchołazach. Sejmik zgodził się na przesunięcie 3 milionów zł… Co najmniej dwa dodatkowe odcinki dróg wojewódzkich uda się wyremontować w tym roku dzięki oszczędnościom przetargowym i przesunięciom budżetowym. » więcej 2021-09-27, godz. 11:20 Wyrównania dla czerwcowych emerytów ZUS wypłaci w październiku Za kilka dni ZUS rozpocznie wypłatę emerytur wraz z wyrównaniem od czerwca tego roku. Zakład z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym… » więcej 2021-09-27, godz. 10:00 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. Hotelarstwo i gastronomia pilnie poszukują pracowników O spadku bezrobocia oraz wpływie pracowników z zagranicy na regionalny rynek pracy mówiła dzisiaj (27.09) w 'Porannej Loży Radiowej' Renata Cygan, wicedyrektor… » więcej 2021-09-27, godz. 07:15 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-26, godz. 14:00 Wspólny projekt gminy Branice i czeskich Brumovic na modernizację Parku Pod Lipami Gmina Branice wspólnie z czeskimi Brumovicami pozyskała z Euroregionu Silesia fundusze na efektowną modernizację ogrodzenia Parku Pod Lipami w Branicach. Będzie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »