Radio Opole » Gospodarka
2020-01-15, 16:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Kilkumiesięczne opóźnienia przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Miasto rozmawia z wykonawcą

Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Okolica przebudowywanego dworca kolejowego Opole Wschodnie [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Okolica przebudowywanego dworca kolejowego Opole Wschodnie [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Opóźnienia przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Wiosną ubiegłego roku, na wysokości ulicy Katowickiej, budowlańcy mieli rozpocząć kopanie tunelu pod nasypem kolejowym. Do dzisiaj prace nie rozpoczęły się. W październiku dowiedzieliśmy się, że inwestycja o wartości 137 mln złotych, może mieć półroczny poślizg. Wiceprezydent miasta Małgorzata Stelnicka pytana o ostateczny termin zakończenia budowy tłumaczy, że w tej chwili ten temat jest kwestią uzgodnień z wykonawcą - firmą Banimex.
- Umowa pewnie będzie zrealizowana później, ale trudno mi powiedzieć, o ile wydłuży się termin - odpowiada wiceprezydent. - W tej chwili na ten temat dyskutujemy z wykonawcą. Wydłużenie prac wynika również z tego powodu, że PKP prowadziły równolegle swoją inwestycję, dlatego nasze prace nie mogły być prowadzone tak, jak wcześniej zaplanowaliśmy - tłumaczy Małgorzata Stelnicka.

Ta kwestia będzie także tematem negocjacji dotyczących ceny wykonania przebudowy styku ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich.

Przypomnijmy, inwestycja rozpoczęła się w grudniu 2018, natomiast w lipcu ubiegłego roku w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu usłyszeliśmy, że miasto nie jest zadowolone z tempa prac. Wówczas powodem opóźnień miały być instalacje, na które natrafiono podczas prac.

Pierwotnie budowa miała zakończyć się w październiku tego roku. Do tej pory zmieniono przebieg podziemnych instalacji, zerwano asfalt na ul. Rataja, a wzdłuż torów powstała konstrukcja estakady. Wkrótce w nasypie kolejowym ma ruszyć budowa tunelu. Kiedy? MZD nie podaje dokładnego terminu.
Małgorzata Stelnicka

Gospodarka

2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »