Radio Opole » Gospodarka
2019-08-21, 18:16 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku

Wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Oddanie do użytku wyremontowanego odcinka ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Oddanie do użytku wyremontowanego odcinka ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od komendy policji do wiaduktów nad torami kolejowymi. Przy prawie kilometrowym odcinku powstała odsunięta od jezdni ścieżka rowerowa.
- Inwestycje drogowe są bardzo drogie – mówi wicewojewoda Violetta Porowska. - Nawet ta inwestycja, to jest 908 metrów, niecały kilometr, a kosztowało to 1,5 miliona złotych. Dofinansowanie wyniosło 772 tysiące ze strony Funduszu Dróg Samorządowych. To są właśnie takie koszty i stąd ten pomysł dofinansowania, żeby mieszkańcy mogli się cieszyć dobrym stanem dróg.

Oddany do użytku odcinek był trzecim z wyremontowanych na tej trasie. Od początku roku trwają przygotowania do kolejnego etapu.

- Sprawa nie jest taka prosta – przyznaje Arkadiusz Kryś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu. - Dalej planujemy przebudowę tych wiaduktów. Mamy problem z uzgodnieniem dokumentacji. Ona jest już gotowa, ale w PKP trochę to trwa. Chcemy to zrobić to w przyszłym roku. Również w przyszłym roku będziemy składali wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kolejną drogą, którą powiat chce remontować, jest ul. Bolesława Krzywoustego. Jeszcze w tym tygodniu urzędnicy złożą wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z rządowego programu dotacyjnego.
Violetta Porowska
Arkadiusz Kryś

Gospodarka

2021-09-27, godz. 13:00 Będzie remont dróg wojewódzkich w Gogolinie i Głuchołazach. Sejmik zgodził się na przesunięcie 3 milionów zł… Co najmniej dwa dodatkowe odcinki dróg wojewódzkich uda się wyremontować w tym roku dzięki oszczędnościom przetargowym i przesunięciom budżetowym. » więcej 2021-09-27, godz. 11:20 Wyrównania dla czerwcowych emerytów ZUS wypłaci w październiku Za kilka dni ZUS rozpocznie wypłatę emerytur wraz z wyrównaniem od czerwca tego roku. Zakład z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym… » więcej 2021-09-27, godz. 10:00 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. Hotelarstwo i gastronomia pilnie poszukują pracowników O spadku bezrobocia oraz wpływie pracowników z zagranicy na regionalny rynek pracy mówiła dzisiaj (27.09) w 'Porannej Loży Radiowej' Renata Cygan, wicedyrektor… » więcej 2021-09-27, godz. 07:15 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-26, godz. 14:00 Wspólny projekt gminy Branice i czeskich Brumovic na modernizację Parku Pod Lipami Gmina Branice wspólnie z czeskimi Brumovicami pozyskała z Euroregionu Silesia fundusze na efektowną modernizację ogrodzenia Parku Pod Lipami w Branicach. Będzie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »