Radio Opole » Gospodarka
2019-07-22, 17:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Zadłużenie można rozbić na raty. Do takiej możliwości zachęca ZUS

ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
Dług można rozłożyć na raty. Do takiego sposobu rozliczenia zachęca zadłużonych Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W I półroczu tego roku z takiej możliwości w naszym regionie skorzystało ponad 1,5 tysiąca firm i osób prowadzących działalność.
- Wysokość rat ustalamy wspólnie, a w ten sposób spłacić można całe zadłużenie - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy opolskiego ZUS. - Rozumiemy, że kiedy zaległości są znaczne, to jednorazowa spłata może być wyzwaniem. Najczęściej jako rozwiązanie proponujemy właśnie układ ratalny. Oferta jest korzystna, bo już na starcie, ten kto wnioskuje o taką formę oddłużenia, może dopasować ilość i wysokość rat do swoich możliwości.

Jak przekonuje Sebastian Szczurek ratalna spłata zadłużenia daje wiele możliwości i korzyści.

- To nie tylko komfort, często kilkuletniej, spłaty długu - zaznacza Szczurek. - Od następnego dnia, od złożenia wniosku ZUS nie będzie naliczał odsetek, a tylko opłatę prolongacyjną, czyli tylko część stawki odsetek za zwłokę w dniu podpisania umowy. Dodatkowo jeśli wobec wnioskodawcy do tej pory prowadziliśmy postępowanie egzekucyjne, to je zawiesimy.

Podpisanie porozumienia z ZUS-em daje również przedsiębiorcy możliwość ubiegania się o zaświadczenie o niezaleganiu opłacania składek. Żeby przystąpić do ugody z ZUS-em należy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem.
Sebastian Szczurek
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2020-09-27, godz. 19:10 Opolanie produkują coraz więcej odpadów. Opolski ratusz zamierza zabiegać o pieniądze na projekt edukacyjny, który… Opole chce przygotować i realizować projekt 'Eko-nawyki dobre praktyki - gospodarka o obiegu zamkniętym'. Podczas czwartkowej (24.09) sesji 21 radnych jednogłośnie… » więcej 2020-09-26, godz. 14:20 Znikną bramki poboru opłat na autostradzie A4 w woj. opolskim. W Polsce będzie działał system e-Toll Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przygotowują wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich… » więcej 2020-09-26, godz. 09:30 Zakończył się remont drogi pomiędzy Białą a Sowinem - alternatywnej do DW 414 w powiecie prudnickim Zakończyła się gruntowna przebudowa drogi między Białą a Sowinem w powiecie prudnickim. » więcej 2020-09-25, godz. 13:15 Budowa nowego stadionu w Opolu coraz bliżej Opolski ratusz otrzymał projekt wykonawczy i pozwolenie na jego budowę. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku. » więcej 2020-09-24, godz. 15:25 Opolscy radni jednogłośnie za korektą budżetu miasta. Chodzi o zmniejszenie planowanego deficytu Rada Miasta Opola jednogłośnie opowiedziała się za korektą budżetu stolicy regionu. Jej głównym celem jest zmniejszenie planowanego deficytu ze 162 milionów… » więcej 2020-09-24, godz. 14:26 Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS Kolejne firmy będą mogły skorzystać ze zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. » więcej 2020-09-23, godz. 18:30 Duże zainteresowania wymianą starych pieców w gminie Wołczyn. Rada miejska przeznaczyła dodatkowe pieniądze na d… 85 kolejnych pieców starej generacji zniknie z gminy Wołczyn. Tego roku samorząd zorganizował trzy nabory wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej 2020-09-22, godz. 16:00 Powiat głubczycki podsumowuje inwestycje drogowe i planuje kolejne - Mimo pandemii prowadzimy zadania związane z poprawą stanu naszych dróg i chodników - informuje wicestarosta Anita Juchno. W Gołuszowicach na finiszu jest… » więcej 2020-09-22, godz. 11:15 Trzeci nabór wniosków do tarczy antykryzysowej w PUP w Opolu do końca września Do 30 września przedsiębiorcy mogą jeszcze składać wnioski w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. To trzeci nabór organizowany… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***