Radio Opole » Gospodarka
2018-07-23, 19:30 Autor: Joanna Matlak

Trwają poszukiwania firmy, która wybuduje kładkę nad kanałem Ulgi. Ratusz ogłosił drugi przetarg

Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Opole chce budować kładkę pieszo-rowerową nad kanałem Ulgi, ale wciąż nie ma wykonawcy. W ratuszu rozpisano drugi przetarg, bo przy pierwszym podejściu okazało się, że złożone oferty znacznie przekroczyły możliwości finansowe miasta. Opole zapisało na ten cel ponad 13 milionów złotych, natomiast najniższa oferta opiewała na ponad 23 mln.
- Drugi przetarg został ogłoszony w formule „optymalizuj i buduj” co daje wykonawcy możliwość zaproponowania rozwiązania, które może okazać się tańsze – mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Analizując zakres i dokumentację, którą przeglądaliśmy po raz wtóry, doszliśmy do wniosku, że parametry, które były w pierwszym przetargu, były nieco na wyrost. Dajemy teraz możliwość zoptymalizowania tego rozwiązania, stąd liczymy na to, że cena będzie niższa - mówi Stelnicka.

Kładka pieszo-rowerowa w ciągu ul. Bolkowskiej ma połączyć dwa brzegi nad kanałem Ulgi. Nie będzie to droga samochodowa, z wyjątkiem nagłych sytuacji kiedy musiałaby skorzystać z niej np. karetka.

Kładka jest częścią większego projektu, czyli budowy centrów przesiadkowych w Grotowicach i na Zaodrzu. W ramach tej inwestycji pozyskano dofinansowanie z Aglomeracji Opolskiej, natomiast są kłopoty z decyzją środowiskową. Została wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, natomiast Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uznał, że powinien to zrobić inny organ, czyli prezydent.

W ratuszu nie ma jednak obaw o utratę dofinansowania unijnego, ponieważ inwestycję wydłużono do 2019 roku.

- Jeżeli nie będziemy w stanie zrealizować tej inwestycji, nie uzyskamy pozwoleń na budowę, to pewnie będzie to kłopot, ale nie zakładamy, że tego nie uzyskamy. Jeżeli tej decyzji środowiskowej nie obronimy, to wniesiemy o nową - dodaje wiceprezydent Stelnicka.

Ratusz zakłada, że kładka będzie gotowa w połowie przyszłego roku.

Gospodarka

2020-10-26, godz. 09:42 Krapkowice: ostatni dzień konsultacji społecznych Dzisiaj (26.10) mija termin zgłaszania uwag i propozycji do projektu 'Programu współpracy Gminy Krapkowice w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi… » więcej 2020-10-25, godz. 11:00 W przyszłym roku w Prószkowie ma ruszyć budowa dwóch ścieżek pieszo-rowerowych. W planach jest również trzecia Prószków szykuje się do budowy trzech tras pieszo-rowerowych. Najbliżej realizacji są te, które połączą Pomologię ze Złotnikami i Zimnice Małe z Zimnicami… » więcej 2020-10-24, godz. 17:24 Prof. Królczyk z Politechniki Opolskiej jest w 4-osobowym prezydium ogólnopolskiego Kolegium Prorektorów Politechnika Opolska ma przedstawiciela w prezydium Kolegium Prorektorów do spraw Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce. Prof. Grzegorz… » więcej 2020-10-24, godz. 14:45 To ma być jeden z impulsów do rozwoju gminy. Ozimek przygotował nowy plan zagospodarowania przestrzennego Przede wszystkim tereny pod przemysł i mieszkalnictwo. Radni gminy Ozimek przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy on czterech miejscowości… » więcej 2020-10-24, godz. 10:00 Ruszają prace na DW 385 Kopice - Grodków. Będzie też remont "414" W poniedziałek (26.10) kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze między Kopicami a Grodkowem w powiecie brzeskim. » więcej 2020-10-24, godz. 07:00 Kończy się remont ulic Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie Jeszcze w tym miesiącu zakończy się remont ulicy Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie. To fragment drogi wojewódzkiej 494. » więcej 2020-10-23, godz. 20:00 Nyska uczelnia formalizuje współpracę z Umicore. "Zrozumieliśmy, że możemy zrobić więcej" Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie i spółka Umicore Poland, która buduje w okolicy miasta fabrykę komponentów do pojazdów elektrycznych, podpisały… » więcej 2020-10-23, godz. 18:15 Czy opolska gastronomia wytrzyma kolejne zamknięcie? "Konieczne jest wsparcie ze strony państwa" - Bez wsparcia ze strony państwa gastronomia zostanie bardzo uszczuplona - mówi właściciel jednej z tawern w centrum Opola. Przypomnijmy, od jutra (24.10)… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 ZUS pomoże osobom na kwarantannie w formalnościach niezbędnych do uzyskania chorobowego Osoby skierowane przez sanepid na kwarantannę lub poddane izolacji domowej nie będą już musiały martwić się o dostarczenie odpowiedniego zaświadczenia… » więcej 2020-10-23, godz. 15:15 OCRG proponuje 2 mln złotych na "technologie telekomunikacyjne" Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oferuje przedsiębiorcom dotacje na 'technologie telekomunikacyjne'. Za tym stwierdzeniem kryją się aplikacje i urządzenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***