Radio Opole » Gospodarka
2016-07-01, 18:30 Autor: Monika Pawłowska

Opolski Program Stażowy pomaga młodym ludziom w zdobyciu doświadczenia

Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Płatne staże i szkolenia dla młodych mieszkańców regionu proponuje Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
Koordynator projektu Michał Durzyński informuje, że zgłosiło się już prawie 60 chętnych do odbycia takiego stażu oraz około 40 przedsiębiorców gotowych ich przyjąć.

- Nabór prowadzony jest ciągle w cyklach miesięcznych. Trzeba wejść na naszą stronę internetową, pobrać formularz rekrutacyjny, wypełnić go i złożyć w OCRG w biurze projektu przy ulicy Krakowskiej 38 w Opolu. Najpierw jest sesja doradztwa zawodowego, a później ta osoba jest wysyłana na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, w której ma odbywać staż - wyjaśnia. - Część osób znajduje pracodawcę, który jest chętny na przyjęcie go na staż, a czasem to my znajdujemy taką firmę - dodaje.

Pierwsi stażyści podpisali dziś (01.07) umowy. Młodzi ludzie podkreślają, że przyciągnęły ich bardzo dobre warunki zaproponowane przez OCRG, bo miesięcznie na rękę otrzymają 1400 złotych. Uważają też, że sześciomiesięczne staże pozwolą im na zdobycie doświadczenia i pokazanie swoich umiejętności pracodawcy.

- Przede mną staż w zakładzie usprawnienia leczniczego. Rok temu ukończyłam studia, ale nie było szansy na żaden etat w moim zawodzie. Próbowałam zgłosić się na staż z urzędu pracy, ale niestety pracodawcy nie byli zainteresowani przez obowiązek późniejszego zatrudnienia. Jest to więc świetna opcja, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie - mówi Anna Chyl, absolwentka Politechniki Opolskiej.

- Skończyłem studia na wydziale ekonomii WSB w Opolu. Aktualnie będę pracował jako informatyk w firmie MD Szkolenia. Zaciekawiła mnie ich oferta, a dodatkowym atutem była możliwość płatnego stażu, co troszeczkę ułatwiło mi podjęcie decyzji. Przy okazji będę mógł spełniać swoje ambicje zawodowe - zaznacza Maciej Bryzik, jeden ze stażystów.

W sumie w ramach drugiej edycji Opolskiego Programu Stażowego, który będzie realizowany do września 2017 roku, przygotowano 120 miejsc.

Staże finansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i przeznaczono na nie blisko 1,8 miliona złotych.
Michał Durzyński
stażyści

Gospodarka

2020-10-30, godz. 17:15 PFRON podczas pandemii zwiększa wsparcie osób niepełnosprawnych. O dotacje mogą się starać powiaty i organizacje… Do 100 tysięcy złotych dotacji mogą otrzymać samorządy powiatowe wspierające w czasie pandemii osoby niepełnosprawne. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób… » więcej 2020-10-30, godz. 12:15 Wsparcie dla branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej. Skorzystało już 150 opolskich firm 150 opolskich przedsiębiorców, głównie z branży turystycznej, zostało w ciągu ostatnich dwóch tygodni zwolnionych z opłacania składek na ubezpieczenia… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Opole zajęło drugie miejsce w Polsce pod względem rozwoju i działania władz Opole zajęło drugie miejsce w Rankingu Samorządów 'Rzeczpospolitej' 2020. W ocenie pod uwagę brane było działanie władz samorządowych w kształtowaniu… » więcej 2020-10-29, godz. 13:30 Będzie remont kolejnego odcinka ulicy Opolskiej w Krapkowicach. ZDW w Opolu podpisał umowę z wykonawcą Na początku listopada ruszy remont ul. Opolskiej w Krapkowicach. Inwestycja dotyczy kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 415 w rejonie targowiska (styk… » więcej 2020-10-29, godz. 12:45 Przebudowa mostu w Lewinie Brzeskim. Realizacja inwestycji za ponad 7 mln zł potrwa rok Ruszyła przebudowa mostu nad Zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. Inwestycja będzie kosztować ponad 7 milionów złotych, a jej realizacja potrwa rok… » więcej 2020-10-28, godz. 12:49 Oferta barów i restauracji z Opola w jednym miejscu. Ratusz uruchomił internetową bazę lokali Bazę lokali gastronomicznych oferujących jedzenie na wynos uruchomił Urząd Miasta Opola. Ofertę można znaleźć na stronie www.opole.pl. » więcej 2020-10-27, godz. 15:50 Przetarg będzie, ale później. Nowy odbiorca odpadów w gminie Ozimek zostanie wyłoniony na początku listopada Opóźni się przetarg, który ma wyłonić odbiorcę śmieci w gminie Ozimek. Oferty od dwóch firm, które wystartowały w przetargu zostaną otwarte 6 listopada… » więcej 2020-10-27, godz. 10:41 Nowe rządowe tarcze pomocowe. W planie też pomoc prawna dla przedsiębiorców Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych zamknięciem biznesu w czasie pandemii. Pomoc ma dotyczyć także handlujących… » więcej 2020-10-27, godz. 09:10 GDDKiA będzie zarządcą obwodnicy Kluczborka Od nowego roku obwodnica Kluczborka trafi pod zarządzanie GDDKiA. To pokłosie podpisanego właśnie przez Ministra Infrastruktury rozporządzenia. » więcej 2020-10-27, godz. 06:00 Dwie nowe ulice w Byczynie prawie gotowe. W realizacji pomogły dotacje z budżetu państwa Dobiega końca budowa ulic: Lazara i Kwiasowskiego w Byczynie dzięki rządowym dotacjom. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***