Radio Opole » Gospodarka
2016-07-01, 18:30 Autor: Monika Pawłowska

Opolski Program Stażowy pomaga młodym ludziom w zdobyciu doświadczenia

Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Płatne staże i szkolenia dla młodych mieszkańców regionu proponuje Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
Koordynator projektu Michał Durzyński informuje, że zgłosiło się już prawie 60 chętnych do odbycia takiego stażu oraz około 40 przedsiębiorców gotowych ich przyjąć.

- Nabór prowadzony jest ciągle w cyklach miesięcznych. Trzeba wejść na naszą stronę internetową, pobrać formularz rekrutacyjny, wypełnić go i złożyć w OCRG w biurze projektu przy ulicy Krakowskiej 38 w Opolu. Najpierw jest sesja doradztwa zawodowego, a później ta osoba jest wysyłana na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, w której ma odbywać staż - wyjaśnia. - Część osób znajduje pracodawcę, który jest chętny na przyjęcie go na staż, a czasem to my znajdujemy taką firmę - dodaje.

Pierwsi stażyści podpisali dziś (01.07) umowy. Młodzi ludzie podkreślają, że przyciągnęły ich bardzo dobre warunki zaproponowane przez OCRG, bo miesięcznie na rękę otrzymają 1400 złotych. Uważają też, że sześciomiesięczne staże pozwolą im na zdobycie doświadczenia i pokazanie swoich umiejętności pracodawcy.

- Przede mną staż w zakładzie usprawnienia leczniczego. Rok temu ukończyłam studia, ale nie było szansy na żaden etat w moim zawodzie. Próbowałam zgłosić się na staż z urzędu pracy, ale niestety pracodawcy nie byli zainteresowani przez obowiązek późniejszego zatrudnienia. Jest to więc świetna opcja, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie - mówi Anna Chyl, absolwentka Politechniki Opolskiej.

- Skończyłem studia na wydziale ekonomii WSB w Opolu. Aktualnie będę pracował jako informatyk w firmie MD Szkolenia. Zaciekawiła mnie ich oferta, a dodatkowym atutem była możliwość płatnego stażu, co troszeczkę ułatwiło mi podjęcie decyzji. Przy okazji będę mógł spełniać swoje ambicje zawodowe - zaznacza Maciej Bryzik, jeden ze stażystów.

W sumie w ramach drugiej edycji Opolskiego Programu Stażowego, który będzie realizowany do września 2017 roku, przygotowano 120 miejsc.

Staże finansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i przeznaczono na nie blisko 1,8 miliona złotych.
Michał Durzyński
stażyści

Gospodarka

2020-01-26, godz. 10:00 Gmina Wołczyn ma pieniądze na wymianę starych pieców. Tym razem w puli jest 140 tysięcy złotych 140 tysięcy złotych zarezerwowano w tym roku w gminie Wołczyn na współfinansowanie wymiany starych pieców. » więcej 2020-01-26, godz. 08:15 Nowy projekt badawczy w WSZiA w Opolu Naukowcy z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu wraz z uczelnią w czeskim Hawierzowie badają jak zmieniło się życie na polsko-czeskim pograniczu… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 W tym roku powstanie droga łącząca Bryksy i Naczęsławice Największym drogowym zadaniem zaplanowanym w tym roku w gminie Pawłowiczki będzie budowa drogi łączącej Bryksy i Naczęsławice. Samorząd stara się o dofinansowanie… » więcej 2020-01-24, godz. 20:15 "Przedsiębiorcy chętnie korzystają z naszej pomocy". OCRG podsumowało 2019 rok 123,5 miliona złotych - tyle pieniędzy wypłaciło Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki na unijne dotacje i pożyczki dla firm w 2019 roku. Dzisiaj ( 24.01) w Centrum… » więcej 2020-01-24, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki w tym roku powstanie PSZOK Mieszkańcy gminy Strzeleczki w tym roku w końcu doczekają się własnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do tej pory śmieci, które powinny trafić… » więcej 2020-01-24, godz. 14:44 Prószków postawił na swojego odbiorcę. Cena za śmieci wyższa, ale mogło być gorzej 23 złote i 50 groszy - tyle od stycznia mieszkaniec gminy Prószków zapłaci miesięcznie za wywóz odpadów segregowanych. To o 9 złotych więcej niż w roku ubiegł… » więcej 2020-01-24, godz. 12:13 Zatrudniasz powyżej 10 osób? Do końca stycznia zawiadom ZUS o wypadkach w pracy Pracodawcy, którzy zatrudniają przynajmniej 10 pracowników do końca stycznia mają czas, żeby powiadomić ZUS o wypadkach i niekorzystnym środowisku pracy w swoim… » więcej 2020-01-24, godz. 10:00 Strzelce Opolskie: gmina chce wybudować kolejne dwa bloki na spółkę z mieszkańcami W ubiegłym roku do użytku oddano pierwszy w Strzelcach Opolskich blok, wybudowany wspólnie przez samorząd i mieszkańców. Przy ulicy Bocznicowej miejsce jest na… » więcej 2020-01-23, godz. 19:30 Polska Cerekiew: nie będzie dużego remontu dróg, ale wiele małych inwestycji W tym roku gmina Polska Cerekiew nie będzie realizować żadnej dużej inwestycji drogowej. Zamiast tego, pieniądze na ten cel przeznaczone będą na remonty małych… » więcej 2020-01-23, godz. 17:00 Unijne dofinansowanie wsparło przygraniczne samorządy Opolszczyzny 24 mln złotych wyniosła łączna wartość projektu zrealizowanego przez pięć gmin i powiat z południa Opolszczyzny. W Prudniku, który był partnerem wiodącym tego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »