Radio Opole » Gospodarka
2016-07-01, 18:30 Autor: Monika Pawłowska

Opolski Program Stażowy pomaga młodym ludziom w zdobyciu doświadczenia

Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Płatne staże i szkolenia dla młodych mieszkańców regionu proponuje Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
Koordynator projektu Michał Durzyński informuje, że zgłosiło się już prawie 60 chętnych do odbycia takiego stażu oraz około 40 przedsiębiorców gotowych ich przyjąć.

- Nabór prowadzony jest ciągle w cyklach miesięcznych. Trzeba wejść na naszą stronę internetową, pobrać formularz rekrutacyjny, wypełnić go i złożyć w OCRG w biurze projektu przy ulicy Krakowskiej 38 w Opolu. Najpierw jest sesja doradztwa zawodowego, a później ta osoba jest wysyłana na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, w której ma odbywać staż - wyjaśnia. - Część osób znajduje pracodawcę, który jest chętny na przyjęcie go na staż, a czasem to my znajdujemy taką firmę - dodaje.

Pierwsi stażyści podpisali dziś (01.07) umowy. Młodzi ludzie podkreślają, że przyciągnęły ich bardzo dobre warunki zaproponowane przez OCRG, bo miesięcznie na rękę otrzymają 1400 złotych. Uważają też, że sześciomiesięczne staże pozwolą im na zdobycie doświadczenia i pokazanie swoich umiejętności pracodawcy.

- Przede mną staż w zakładzie usprawnienia leczniczego. Rok temu ukończyłam studia, ale nie było szansy na żaden etat w moim zawodzie. Próbowałam zgłosić się na staż z urzędu pracy, ale niestety pracodawcy nie byli zainteresowani przez obowiązek późniejszego zatrudnienia. Jest to więc świetna opcja, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie - mówi Anna Chyl, absolwentka Politechniki Opolskiej.

- Skończyłem studia na wydziale ekonomii WSB w Opolu. Aktualnie będę pracował jako informatyk w firmie MD Szkolenia. Zaciekawiła mnie ich oferta, a dodatkowym atutem była możliwość płatnego stażu, co troszeczkę ułatwiło mi podjęcie decyzji. Przy okazji będę mógł spełniać swoje ambicje zawodowe - zaznacza Maciej Bryzik, jeden ze stażystów.

W sumie w ramach drugiej edycji Opolskiego Programu Stażowego, który będzie realizowany do września 2017 roku, przygotowano 120 miejsc.

Staże finansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i przeznaczono na nie blisko 1,8 miliona złotych.
Michał Durzyński
stażyści

Gospodarka

2019-08-18, godz. 14:29 W końcu jest zielone światło dla budowy remizy OSP Fosowskie Pomimo pieniędzy w budżecie gminy, strażacy z Fosowskiego w gminie Kolonowskie ponad dwa lata musieli czekać na rozpoczęcie budowy ich remizy. Problemem były ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:55 Budują drogę, żeby przyciągnąć chętnych do kupna działek W Olszowej kładą asfalt na drodze polnej. Nie ma to ułatwić rolnikom dojazdu do pól, ale ściągnąć przyszłych mieszkańców. Władze gminy chcą wzmocnić atrakcyjn ... » więcej 2019-08-17, godz. 12:01 Szykuje się remont świetlicy w Dobieszowicach Wykorzystywana okazjonalnie, ma się zmienić w centrum życia wsi. Świetlica w Dobieszowicach w gminie Walce będzie wyremontowana. Dzięki temu w jej wnętrzach b ... » więcej 2019-08-16, godz. 12:30 Kończy się budowa kanalizacji w Brożcu, następna będzie w Dobieszowicach Na ostatniej prostej jest budowa kanalizacji w Brożcu, w gminie Walce. Po ich zakończeniu władzom gminy pozostanie jeszcze uporanie się z dwoma odcinkami siec ... » więcej 2019-08-16, godz. 10:00 Można zgłaszać pomysły, na co wydać pieniądze z funduszu sołeckiego Przyszłoroczny budżet sołecki w gminie Reńska Wieś będzie znacznie większy od tegorocznego. W sumie na działania w sołectwach przeznaczonych będzie 332 tysiąc ... » więcej 2019-08-15, godz. 21:11 Inwestycja za 2 mln zł. Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej między Zawadzkiem a Kolonowskiem Jeszcze dwa tygodnie potrwają utrudnienia na drodze wojewódzkiej 463 pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. Na pięciokilometrowym odcinku przez las wymieniany je ... » więcej 2019-08-15, godz. 17:30 Są pieniądze na kolejny etap remontu zabytkowego pałacyku myśliwskiego. Skorzystają niepełnosprawni 40 tysięcy złotych powiat strzelecki przekazał na termomodernizację DPS-u w Zawadzkiem. Chodzi o zabytkowy zameczek, malowniczo położony w środku lasu, nieopo ... » więcej 2019-08-15, godz. 12:32 Drogi polne asfaltowe. Gmina Walce realizuje kolejne inwestycje W gminie Walce systematycznie utwardzane są kolejne drogi polne. To rolnicy wskazują, gdzie asfalt jest najbardziej potrzebny, ale z nowych nawierzchni korzys ... » więcej 2019-08-14, godz. 17:00 Dzięki nowej inwestycji w strefie w Olszowej będą mogły lokować się firmy, które potrzebują bardzo dużo prądu Tauron buduje w strefie gospodarczej w Olszowej tzw. główny punkt zasilania. To trzecia tego typu inwestycja na Opolszczyźnie. Dzięki temu w strefie będą mogł ... » więcej 2019-08-14, godz. 10:30 "To duża inwestycja, ale ciekawa". Obwodnica Dobrodzienia ma rozładować ruch w ścisłym centrum - W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia - potwierdził w rozmowie 'W cztery oczy' wicemarszałek regionu Szymon Ogłaza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »