Radio Opole » Gospodarka
2016-07-01, 18:30 Autor: Monika Pawłowska

Opolski Program Stażowy pomaga młodym ludziom w zdobyciu doświadczenia

Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie uczestników Opolskiego Programu Stażowego [fot. Monika Pawłowska]
Płatne staże i szkolenia dla młodych mieszkańców regionu proponuje Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
Koordynator projektu Michał Durzyński informuje, że zgłosiło się już prawie 60 chętnych do odbycia takiego stażu oraz około 40 przedsiębiorców gotowych ich przyjąć.

- Nabór prowadzony jest ciągle w cyklach miesięcznych. Trzeba wejść na naszą stronę internetową, pobrać formularz rekrutacyjny, wypełnić go i złożyć w OCRG w biurze projektu przy ulicy Krakowskiej 38 w Opolu. Najpierw jest sesja doradztwa zawodowego, a później ta osoba jest wysyłana na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, w której ma odbywać staż - wyjaśnia. - Część osób znajduje pracodawcę, który jest chętny na przyjęcie go na staż, a czasem to my znajdujemy taką firmę - dodaje.

Pierwsi stażyści podpisali dziś (01.07) umowy. Młodzi ludzie podkreślają, że przyciągnęły ich bardzo dobre warunki zaproponowane przez OCRG, bo miesięcznie na rękę otrzymają 1400 złotych. Uważają też, że sześciomiesięczne staże pozwolą im na zdobycie doświadczenia i pokazanie swoich umiejętności pracodawcy.

- Przede mną staż w zakładzie usprawnienia leczniczego. Rok temu ukończyłam studia, ale nie było szansy na żaden etat w moim zawodzie. Próbowałam zgłosić się na staż z urzędu pracy, ale niestety pracodawcy nie byli zainteresowani przez obowiązek późniejszego zatrudnienia. Jest to więc świetna opcja, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie - mówi Anna Chyl, absolwentka Politechniki Opolskiej.

- Skończyłem studia na wydziale ekonomii WSB w Opolu. Aktualnie będę pracował jako informatyk w firmie MD Szkolenia. Zaciekawiła mnie ich oferta, a dodatkowym atutem była możliwość płatnego stażu, co troszeczkę ułatwiło mi podjęcie decyzji. Przy okazji będę mógł spełniać swoje ambicje zawodowe - zaznacza Maciej Bryzik, jeden ze stażystów.

W sumie w ramach drugiej edycji Opolskiego Programu Stażowego, który będzie realizowany do września 2017 roku, przygotowano 120 miejsc.

Staże finansowane są z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i przeznaczono na nie blisko 1,8 miliona złotych.
Michał Durzyński
stażyści

Gospodarka

2021-03-02, godz. 08:00 Emeryci będą mogli więcej "dorobić". ZUS zwiększa progi dodatkowych przychodów Emeryci i renciści będą mogli więcej dorabiać bez uszczerbku dla pobieranych z ZUS-u świadczeń. Od marca obowiązują nowe progi dodatkowych przychodó… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Opolska elektrownia spełni unijne wymogi dotyczące emisji pyłów. Rusza ostatni etap modernizacji elektrofiltrów na… Rusza ostatni etap modernizacji elektrofiltrów na blokach opolskiej elektrowni. Po zakończeniu prac zakład będzie spełniać nowe standardy emisji pyłu i… » więcej 2021-03-01, godz. 16:15 Ponad pół miliona złotych na ratowanie zabytków w Kluczborku. Zyska między innymi kościół ewangelicki 520 tysięcy złotych przeznaczyła gmina Kluczbork na renowację zabytków. » więcej 2021-03-01, godz. 13:54 MZK Kędzierzyn-Koźle będzie miał dwa autobusy elektryczne Podpisano umowę na dostarczenie dwóch autobusów elektrycznych dla MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Pojazdy zostaną dostarczone za rok. W tym czasie w zajezdni pojawi… » więcej 2021-03-01, godz. 10:00 Gminy zwalniają z opłat i podatków, żeby pomóc przedsiębiorcom przetrwać kryzys Samorządy gmin Ujazd i Jemielnica wprowadziły szereg zwolnień z opłat dla lokalnych przedsiębiorców, żeby pomóc im przetrwać kryzys spowodowany pandemią… » więcej 2021-02-28, godz. 07:30 Ponad 760 mln euro dla regionu na innowacje, infrastrukturę i ekologiczne rozwiązania 763 miliony euro pieniędzy unijnych będzie do dyspozycji województwa opolskiego w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2021-2027. Pieniądze będą… » więcej 2021-02-27, godz. 14:45 Rozpoczyna się budowa ścieżki łączącej Gogolin z Krapkowicami W przyszłym roku od pomnika Karolinki w Gogolinie do krapkowickiej baszty będzie można bezpiecznie przejechać rowerem. Ma to być możliwe dzięki budowie… » więcej 2021-02-27, godz. 11:15 Emerycie, rencisto! KAS radzi, jak składać PIT Można się już rozliczać z fiskusem. Zeznania PIT za 2020 rok należy złożyć do 30 kwietnia. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina emerytom i rencistom… » więcej 2021-02-26, godz. 19:00 Kluczbork oszczędzał przez pandemię, ale teraz można przeznaczyć niemal 4 miliony złotych na dodatkowe inwestycje 3 miliony 800 tysięcy złotych wolnych środków rozdysponowała na inwestycje Rada Miejska w Kluczborku. » więcej 2021-02-26, godz. 15:00 Kluczbork: gastronomia zwolniona z opłaty za sprzedaż alkoholu. To kolejny samorząd dający ulgę przedsiębiorcom Gmina Kluczbork również zwolniła gastronomię z tegorocznej opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »