Radio Opole » Sport i turystyka
2024-08-17, 21:36 Autor: Grzegorz Frankowski

Podział punktów w Tychach. Odra Opole remisuje bezbramkowo z GKS-em

Mecz GKS Tychy - Odra Opole - [fot: Kamil Wolny]
Pierwszy remis w tym sezonie zapisali na swoim koncie piłkarze Odry Opole. W meczu 5. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego zremisowali na wyjeździe z GKS Tychy 0:0.
Początek meczu należał do gospodarzy. W 4. minucie GKS wykonywał rzut wolny z prawej strony boiska. Na wysokości pola karnego precyzyjnym strzałem popisał się Maksymilian Dziuba, Artur Haluch był na posterunku. Minutę później tyszanie mieli jeszcze lepszą sytuację. Niepilnowany Jakub Budnicki z kilku metrów nie zdołał skierować piłki do siatki.

Odra odpowiedziała w 10. minucie. Z ostrego kąta bramkarza GKS-u zatrudnił Jakub Bartosz. Po 60 sekundach opolanie powinni objąć prowadzenie. Niestety będący praktycznie w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS-u Edvin Muratovic przegrał ten pojedynek.

Kolejne minuty to optyczna przewaga Odry i następna znakomita okazja do objęcia prowadzenia. W 17. minucie prawą stroną boiska na dynamiczne wejście zdecydował się Jakub Bartosz, dośrodkował piłkę w wzdłuż pola karnego do Maksymiliana Banaszewskiego, a ten z pierwszej piłki zmusił do sporego wysiłku Marcela Łubika.

W drugiej połowie trybuny ożywiły się dopiero po kwadransie gry, po minimalnie niecelnym uderzeniu głową Nedica, obrońcy GKS-u. W 75. minucie piłkę meczową na nodze miał Marcin Szpakowski, ale jego uderzenie z kilku metrów w świetnym stylu wybronił Artur Haluch. W samej końcówce tyszanie mocniej przycisnęli, a Odra umiejętnie się broniła do samego końca i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

- Mieliśmy bardzo dobre sytuacje. Zabrakło dobrego wykończenia. No ale, Tychy też miały swoje sytuacje, różnie to mogło się potoczyć. Mogło być równie dobrze po pierwszej połowie 3:2 dla nas. Tak się nie stało - podsumowuje Artur Haluch, bramkarz opolskiej drużyny.
Artur Haluch
starsze   nowsze

Sport i turystyka

2024-08-17, godz. 20:16 Trzeci mecz sezonu i trzeci bez punktów. Stal Brzeg przegrywa z Miedzią II Legnica Piłkarze Stali Brzeg przegrali przed własną publicznością w 3. kolejce III ligi z Miedzią II Legnica 1:2 (0:0). Dwie bramki dla zespołu gości zdobył Szymon… » więcej 2024-08-17, godz. 11:30 Odra chce się zrehabilitować. Zagrają z GKS-em Tychy, który tylko remisuje Piłkarze Odry Opole rozegrają kolejne spotkanie w ramach Betclic 1. Ligi. 'Niebiesko-czerwoni' zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy. » więcej 2024-08-17, godz. 07:11 Zwycięstwo po meczu walki. MKS Kluczbork ogrywa Górnika II Zabrze MKS Kluczbork ograł na własnym stadionie rezerwy Górnika Zabrze 1:0 i zainkasował 3 punkty w III-ligowej tabeli. » więcej 2024-08-16, godz. 09:00 MKS Kluczbork zagra z rezerwami Górnika Zabrze. "Trzeba podtrzymać serię" Piłkarze MKS-u Kluczbork zmierzą się dziś (16.08) z rezerwami Górnika Zabrze w meczu o III-ligowe punkty. » więcej 2024-08-15, godz. 18:22 Olav Kooij ponownie wygrywa "opolski" etap Tour de Pologne. Świetny finisz w Prudniku [ZDJĘCIA] Olav Kooij Team Visma po sprinterskim finiszu wygrał 4. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne o długości 195 km z Kudowy-Zdroju do Prudnika. Holender wyprzedził… » więcej 2024-08-15, godz. 17:25 Holender Olav Kooij wygrał w Prudniku IV etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Holender Olav Kooij (Team Visma | Lease a Bike) po sprinterskim finiszu wygrał 4. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne o długości 195 km z Kudowy-Zdroju… » więcej 2024-08-15, godz. 09:25 Święto polskiego kolarstwa. Tour de Pologne finiszuje w Prudniku Tour de Pologne zawita dziś (15.08) na Opolszczyznę. Metę czwartego etapu, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w naszym kraju, wyznaczono w Prudniku… » więcej 2024-08-13, godz. 17:00 Franciszek Surmiński zostanie upamiętniony w Prudniku. Pomnik stanie przy hali sportowej Pomnik Franciszka Surmińskiego, wybitnego polskiego kolarza, a także odkrywcy talentu oraz pierwszego trenera Stanisława Szozdy, stanie w Prudniku. Postument… » więcej 2024-08-12, godz. 15:00 "Nie wszystkie szanse medalowe to pewne medale". Przedstawiciele sportu podsumowali igrzyska 1 złoty, 4 srebrne i 5 brązowych - dorobek reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zamknął się w 10 medalach. Ostatnie tak słabe wyniki… » więcej